İçeriğe Yönlendir

Jeep Liberty (2002-2007) Bi-Xenon

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

Aracın farları çok iyi değil. Klasik amerikan farı işte. Daha önceleri değişik marka model ve tipte bi-xenon kullandım ama çıtayı artık en üste taşıma vakti gelmişti.

İstediğim mercek piyasada çok nadir bulunuyor. Bir kaç arkadaş epey aradı, bende aradım. İçimizdeki İrlandalı'da olduğunu biliyordum ama 40 dereden su getiriyordu merceği vermemek için. Artık gizli silah sahneye çıkmalıydı; o mercek benim olacak, sende kenardan kıskanarak saadetimi izleyeceksin uleyynn ( erol taş stayla gülüş ) dedim ve mercekleri aldım. ( o kendini deşifre eder nasılsa yahoo.gif
İlk önce muayenede sıkıntı çıkmasın diye H7 halojen ampül ile çalıştırmayı düşündüm. Ancak xenonun vahşi cazibesine yenik düştüm.

Aracın dış trimlerini sökmek, farları sökmek 5 dakika dahi sürmüyor. Heleki farı açmak acayip. Hoh deyince açıldı zaten smile.png

Fotolar konuşşun ben susayım;
XuwuMsW.png
VQDmzKz.png
U8qFs4t.png
0aV6RrO.png
oJ2pv4B.png
WlnYFEM.png
HSNtmhF.png
K4R9GFL.png
XAREBw9.png
bgvNLNX.png

AfCvVNb.png
KKF7EID.png
zZ1e69q.png
8sfxMrV.png
RgAnpit.png
6Mgh9ij.png
QmEGyWr.png
ljtZ5eW.png
XKMzZ3E.png

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

İşte bu, ellerine sağlık Servet, güle güle kullan. montajı senmi yaptın? kyto doğrumu?

Maşallah :nazar:

yeni nesil hella sanırım. :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Accordlarda kullanılan ve hayran olduğum mercek. Servet abi de bulunması zor ve pahalı demiştin bayramlaşmada. Hayırlı olsun abi aydınlık sürüşler. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İşte bu, ellerine sağlık Servet, güle güle kullan. montajı senmi yaptın? kyto doğrumu?

Maşallah :nazar:

yeni nesil hella sanırım. :D

Hella değil abi. Akşama doğru başladım. Az evvel bitti.

Accordlarda kullanılan ve hayran olduğum mercek. Servet abi de bulunması zor ve pahalı demiştin bayramlaşmada. Hayırlı olsun abi aydınlık sürüşler. 

Renault Kaleos, Nissan Murano'nun kullandığı mercek. Koito'dan bir gömlek yukarıda

Ulen bir de çok yoğunum demez mi...   :bambam2:

e yoğunum işte. kıskandın tabi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sol mercek lekeli , kraliyet farı 10 saniyede yerinden sökülüyor, camını açmak kolay değil tabii, malum malzeme kaliteli silikonuna kadar, selektör de yapmaz bu.

Bu fotoğrafı sevdim, poster gibi :nazar:

KKF7EID.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Son toplanmada özel solusyon ile temizlendi. Bizde sıfır hata var. kraliyet cipini gördük kumda oynarken

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Servet abi sonunda koito mercekleri taktınmı. Ellerine sağlık. Güle güle kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Servet Aydın 2 sene sonra bir arabasına mercek taktı mı, o araba kalıcıdır :)

Güle güle kullan. Uzun zaman sonra eski hareketliliği görmek ne güzel :) Ellerine sağlık abi :tap2::nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hayır accord ta değil murano da kullanılıyor nadiren koleos tan da çıkıyor  :good1:

Accord merceği koito D2S tir ve xenon mercektir bi-xenon değildir...

Servet abide D2S koito xenon merceği kullandı sanırım. Çünkü yazın bunu denemiştik.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Abi masallah iscilik de kullandigin malzeme de 10 numara. Gule gule kazasiz belasiz kullan... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Servet abide ki FX D2S bi-xenon mercek  :good1:

Ramazan bayramında test ettiğimiz mercek d2s koito xenon mercekti.. Bundan takacağım demişti. Hatta çizgisi aynen bunun gibi keskindi ve çoook beğenmişti.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Nefis olmuş,abi bayramda vakit de varken hani diyorum benim jibe de diyorum.. :fiuw::yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ustam eline sağlık iyi günlerde kullan. :bravo:  :good1:  :nazar:

Şapkayı biraz daha geniş tiptemi taksaydın ne :unsure2: Buda güzel durmuş ama sanki biraz ufak kalmış gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

:bravo: HAyırlısı olsun. Güzel çalışma. çok yakışmış. Birde şu çizgi olayı için duvar ile araç uzaklığında belli bir mesafe gerekiyor mu acaba? Tam olarak neye bakmak gerekiyor çizgide?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Oooo hayırlısı olsun abi harika.. Maşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Eline sağlık ağbi, İyi bir işcilik çıkarmışsın. Güle güle kullan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

:bravo: güle güle kullan abi, ciks olmuş.

ben ampul degiştiremiyorum adam neler yapıyor. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim merceği ne zaman değiştiriyoruz.. Geleyim mi bayramda.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Abi çok güzel olmuş.

Amerikan lara başladığına göre sıraya ismimi yazdırayım mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...