İçeriğe Yönlendir

Hız Felakettir. Aşırısı Katliam...

Selim Kaya

Recommended Posts

Ömer Emre Çeltekoğlu

G kuvveti cok feci seylere neden olabiliyor...G kuvveti anlamak tabiki mümkün bilmeyenler için... Diyelim bir e5 tem gibi yola katılcaz bazen  geniş virajlar dönüp katılıyorsunuz... G kuvvetinin en kolay tarifi dönerken boynunuzda hisseettiginiz agrı... Bu G kuvveti etkisindendir.

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

kim ne derse desin ( otomobil üreticilerini kast ediyorum ) hangi marka aracını ne kadar överse övsün !!! sürat felakettir ... Otobanda bile 90-100 km yi geçmiyorum sol şerit kimin olursa olsun ben güle oynaya sağı solu seyrede seyrede gidiyorum, gideceğim yere, kime neyi kanıtlamamız gerekiyor gaza basarak ????? ... Ölüm Allah'ım emri ama bu şekilde bariz hız merakı yüzünden yitip giden hayatlar için KADER buymuş demek bana doğru gelmiyor ... Tek kişilik düşünmemek lazım hepimizin evde yolunu bekleyenler var :) aman dikkat ... İyi Bayramlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Hız ve dikkatsizlik felakettir.

Dün Esenketten Esenyurta giden köprü üzerinde bir kazayla karşılaştım, köprünün altı E-6 yolu. araç köprüde asılı kalmıştı, demir korkuluklar araca saplanmış, sürücü yaralı olarak kurtarıldı.Fakat yolcu tarafındaki bayan malesef hayatını feci bir şekilde kaybetmişti, demir korkulukların saplanması nedeniyle... Daha kötüsü araç korkuluklara saplanmayıp E-6 ya düşse çok daha büyük felaketler yaşanabilirdi.

Allah rahmet eylesin,

Sürat ve dikkatsizlik hata affetmiyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
  • 2 yıl sonra...
Ali Cihangiroğlu

lönk diye duvara koy sana hiçbirşey değmesin zaten yine ölürsün, organların patlar g den, yavaş gitmek lazım, heleki şu sıralar herkes delirmişken.....

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Direk ve benzeri ince sert cisimler, tır ve benzeri yüksek araçlar bunlara karşı yapılan kazalarda aracın markası modeli ve hız çok önemli olmuyor maalesef. Hiz limitlerine uyarak kullansanızda bunlara karşı araçların yapabilceği çok birşey olmuyor.

Hız arttıkça riskte artıyor onu bilerek gaza basmak lazım.

Alpay Sumer yazdı:

sadece kendi basini degil baskalarina sebep olma ihtimali de var..

İstatikler ne durumda bilgim yok ama haberlerde gördüğüm kazaların çoğunda kazayı yapan sürücüler hayatta kalırken ya çarptığı araçtakiler yada kendi aracındakiler hayatlarını kaybediyor. İlk araba kullanmaya başladığımdan beri araçta benden başkası varken normalden daha dikkatli ve bir tık daha yavaş kullanırım her zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Dogru tespit bence..

Bu bir refleks meselesi. Her ne olursa olsun araci kurtaramayacagini anladiginda eger firsati kaldiysa istemsizce kendini kurtarma yolunu seciyor soforler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Coşkun Basan yazdı:

Yavaş gitmeli kontrollü gitmeli d9fa406778f3df3d2e238e87667069ca.jpgc564b7c439957c3ee07bbc8efc0338e2.jpg

nerde bu bizim sabiha gökçen mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Evet. Tünel içi 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Evet hocam bugün olmuş
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

işe gidip gelirken sabah akşam kullandığım yol burası normalde öğlen saatlerinde kullanmam ama dün kaza sonrası oradan geçtim. araçlar daha kaldırılmamıştı. gerçekten çok kötü bir ortam vardı. 

kim kızarsa kızsız kim ne derse desin bu terörist hafriyat kamyonu şoförleri ile aynı yolu kullanmak istemiyorum tünel içersin de hız sınırı 50 bu sınıra mümkün olduğunca uymaya çalışıyorum bir gün bir tanesi tepeme çıkacak diye ödüm kopuyor. ama hala bunlara bir düzenleme gelmedi hala bunlara. ceza puanından ehliyeti alınmış olsa da şoförlük yapan mahluklar kullanıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

işe gidip gelirken sabah akşam kullandığım yol burası normalde öğlen saatlerinde kullanmam ama dün kaza sonrası oradan geçtim. araçlar daha kaldırılmamıştı. gerçekten çok kötü bir ortam vardı. 

kim kızarsa kızsız kim ne derse desin bu terörist hafriyat kamyonu şoförleri ile aynı yolu kullanmak istemiyorum tünel içersin de hız sınırı 50 bu sınıra mümkün olduğunca uymaya çalışıyorum bir gün bir tanesi tepeme çıkacak diye ödüm kopuyor. ama hala bunlara bir düzenleme gelmedi hala bunlara. ceza puanından ehliyeti alınmış olsa da şoförlük yapan mahluklar kullanıyor. 

O tünel benim gördüğüm en tehlikeli tünellerden biri. Çok saçma bir yol şekli var. Bana acayip dar geldi. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

EDS kurmaları lazım böyle yerlere, çok tehlikeli bir yere benziyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Harun Kocaçalışkan yazdı:

O tünel benim gördüğüm en tehlikeli tünellerden biri. Çok saçma bir yol şekli var. Bana acayip dar geldi. 

aslında dar değil şu anda tek tünel kullanılıyor çift şerit tek tünelde yan tarafındakini ne hikmetse bir türlü bitiremediler 

o tünel Kaynarca - hava alanı yönü için kullanılacak yan taraftaki bittiğinde hava alanı - kaynarca yönü için kullanılacak. 

normalde 4 şeritli tünel ancak şu anda tek tünel kullanıldığı için  2 şerit gidiş 2 şerit geliş olarak kullanılıyor. 

Evren Erakçora yazdı:

EDS kurmaları lazım böyle yerlere, çok tehlikeli bir yere benziyor.

tünelleri tam bitmeden trafiğe açtılar tünelin biri açık şu anda,  yan yol trafiği kaldıramadı mecbur açtılar. içerideki havalandırmalar bile çalışmıyor 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ruh hastası çok aralarında. bir de cahil zaten. yok edici kombo 2x.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

birde şu açıdan bakalım, maaş az iş çok sürekli aynı düzende kullanması zor araç, yavaş gidersen sefer düşer zarar edersin, baskı çok dert çok, adamlar basıyor, müteahhit araçları genelde böyle, uzak durmak lazım... daha çok yazarım uzamasın ve bunları kaza yapanları haklı çıkarmak içinde yazmıyorum yanlış anlamayın, adamların ruh halini ve mecburiyetlerini anlatmak için yazıyorum....

nasıl düzelir: doğru dürüst maaş-çalışma şartları mesai saatleri yani-hafta izinleri-yıllık izinler-tam iş güvenliği (sadece bunu uygulasalar zaten o iş mesela 1 yılda bitecekse 5 senede biter siz düşünün, bu piyasada bu fiyat farkları ve maliyetleride ekleyin)-kurala uygun tam yollar-kurala uygun tam denetim ceza- tam kuralcı tam adaletli devlet ve kurumlar-istismarda aşırı cezalar- toplumsal bilinçlenme-eğitim düzeyi haa unutmadan yapılan işte tam kitabına uygun olacak, proje adam gibi ve tam uygulanmış olacak yani...

bunlar varmı? yok:  geçmiş ola...  uzak durun hafriyat kamyonlarından arkadaşlar kural falan hikaye olmuyor ne yazıkki, olmayacakta....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Burada öldüren direk yalnız [emoji28]
O direk dün yoktu burada. Kim koydu ?#$%:)

Benim arabanın motoru sağır oldu. Gitmiyor artık.
Araba Şahin ise evet te, o zaman 50 üstü kimse araç kullanmasın 
Araba doğan slx e benziyor ama :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

birde şu açıdan bakalım, maaş az iş çok sürekli aynı düzende kullanması zor araç, yavaş gidersen sefer düşer zarar edersin, baskı çok dert çok, adamlar basıyor, müteahhit araçları genelde böyle, uzak durmak lazım... daha çok yazarım uzamasın ve bunları kaza yapanları haklı çıkarmak içinde yazmıyorum yanlış anlamayın, adamların ruh halini ve mecburiyetlerini anlatmak için yazıyorum....

nasıl düzelir: doğru dürüst maaş-çalışma şartları mesai saatleri yani-hafta izinleri-yıllık izinler-tam iş güvenliği (sadece bunu uygulasalar zaten o iş mesela 1 yılda bitecekse 5 senede biter siz düşünün, bu piyasada bu fiyat farkları ve maliyetleride ekleyin)-kurala uygun tam yollar-kurala uygun tam denetim ceza- tam kuralcı tam adaletli devlet ve kurumlar-istismarda aşırı cezalar- toplumsal bilinçlenme-eğitim düzeyi haa unutmadan yapılan işte tam kitabına uygun olacak, proje adam gibi ve tam uygulanmış olacak yani...

bunlar varmı? yok:  geçmiş ola...  uzak durun hafriyat kamyonlarından arkadaşlar kural falan hikaye olmuyor ne yazıkki, olmayacakta....

maaşları düşük sefer başı prim ile çalışıyorlar genelde bu da ne kadar çok gidip gelirsem o kadar fazla sefer yaparım oluyor buda kural tanımazlık anlamına geliyor

o şoför pirim alacak, hafriyatçı para kazanacak, müteahhit erken iş teslim edece diye kimsenin hayatı ile oynama hakları yok.

Abi hangi açıdan bakarsam bakayım dün gördüğüm manzara ve yollarda gördüklerim empati yapmamı engelliyor. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

maaşları düşük sefer başı prim ile çalışıyorlar genelde bu da ne kadar çok gidip gelirsem o kadar fazla sefer yaparım oluyor buda kural tanımazlık anlamına geliyor

o şoför pirim alacak, hafriyatçı para kazanacak, müteahhit erken iş teslim edece diye kimsenin hayatı ile oynama hakları yok.

Abi hangi açıdan bakarsam bakayım dün gördüğüm manzara ve yollarda gördüklerim empati yapmamı engelliyor. 

zaten amacım empati yapıp onları haklı görmenizi sağlamak değildi, sistem hatalı, bu ülkede o kadar şey çok hatalıki sorma, bunların düzelmesi için toplumsal birşeyler olması lazım fakat oda bizde zor çünki neredeyse tamamen yozlaşmış bir toplumuz, iş işten geçmek üzere.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...