İçeriğe Yönlendir

Cam Çizik Giderme

Ertan Şen

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Peki buna çözüm var mıdır? Tırnak takılacak kadar derin.

Ön camda mı bu? Cam aşındırması boya gibi kolay değil, aşırı dikkat ve zaman alan bir çalışma. Tırnak takılıyorsa daha da zor düzeltmek ama tam olmasa da tırnağa takılmaz ve göze çok daha az görünür hale gelebilir.

Genel olarak yeni camın fiyatı 300-400 tl ise yeni taktırmak bence daha mantıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Ön camda mı bu? Cam aşındırması boya gibi kolay değil, aşırı dikkat ve zaman alan bir çalışma. Tırnak takılıyorsa daha da zor düzeltmek ama tam olmasa da tırnağa takılmaz ve göze çok daha az görünür hale gelebilir.

Genel olarak yeni camın fiyatı 300-400 tl ise yeni taktırmak bence daha mantıklı.

Evet ön camda. Nokta noktanın biri çizmiş. Allahtan yolcu tarafında da çok rahatsız etmiyor.

Bu arada 300 400 liralık bütçeyi arabaya ayıracak olsam cam umrumda olmaz egzoz, difuzor falan alırım. [emoji4]

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Evet ön camda. Nokta noktanın biri çizmiş. Allahtan yolcu tarafında da çok rahatsız etmiyor.

Bu arada 300 400 liralık bütçeyi arabaya ayıracak olsam cam umrumda olmaz egzoz, difuzor falan alırım. [emoji4]

Cam tamiri yapan yerlere sormak lazım ama 50-100 e yapılacak iş değil açıkçası.
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Cam tamiri yapan yerlere sormak lazım ama 50-100 e yapılacak iş değil açıkçası.

O kadar tutacaksa hiç gerek yok. Böyle kalacak artık.

Teşekkür ederim.[emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

2 gün evvel ön iki kapı camımı ve en ön camımı değiştim ön cam çatlamadan dolayı kaskodan değişti

İki kapı camını scotchbrite ile dalıp çizik içinde bıraktım cebimden değiştim

1)-pasta cila kesinlikle çözüm değil çünkü cam çok çok sert bir ürün diğer forum üyelerinin dediği gibi zaten camda etkili olacak kadar güçlü bir ürün olsa boyayı bitirip kaportaya kadar iner pastayı unutun not:bir ihtimal denedim olmadı

2)- Diğer cam için olan ürünler sadece kılcal çizikleri gideriyor çok birşey beklemeyin benim şahsi kanaatim pastada bu tarz ürünlerde camın üzerinde zamanla oluşan yüzey pürüzlenmelerini çok ufak çizikleri almak için.diğer cam için olan kimyasallar pastadan daha üstün ama bence çözüm değil çünkü camda göze batan çizikler zaten derin oluyor hele hele tırnağınız geçiyorsa bence uğraşmayın bile cam çok sert bir ürün en mantıklısı değişim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat_Durmaz

selam, aracımın ön camı fazlasıyla çizildi, özellikle güneş tam karşıdan vurduğunda bazen önümü göremiyorum, cam cilaları veya parlatma gibi ürünler var, kullanan arkadaşlar varmı veya önerebileceğiniz herhangi bir ürün? teşekkürler

Yorum bağlantısı

selam, aracımın ön camı fazlasıyla çizildi, özellikle güneş tam karşıdan vurduğunda bazen önümü göremiyorum, cam cilaları veya parlatma gibi ürünler var, kullanan arkadaşlar varmı veya önerebileceğiniz herhangi bir ürün? teşekkürler

Selam Murat Bey, konunuz birleştirilmiştir. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Yukarıda Köksal Bey in uygulaması var.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sefa Şenyurt

Sonax Ziebart 3m uygulama merkezlerine danışmalı. Benimde kireç lekeleriyle başım dertte hiçbirşey çıkartmadı.

Vakit bulup uğrayamadım.

Kireç lekelerine çözüm buldunuz mu acaba Ersen bey?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kireç lekelerine çözüm buldunuz mu acaba Ersen bey?

Bir kısmından kurtuldum. 3000 lik zımpara ile ıslatarak dikkatlice zımparalayarak anca çıktı. Pasta ile de bir kısmı çıktı ancak çok kalın pastam olmadığı için tam sonuç alamadım. Ancak zımparayı çok dikkatli kullanmak gerekiyor camda çizik oluşuyor. 

Dört gözle cama taş gelsede kırılsa diye bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt
(düzenlendi)

Bir kısmından kurtuldum. 3000 lik zımpara ile ıslatarak dikkatlice zımparalayarak anca çıktı. Pasta ile de bir kısmı çıktı ancak çok kalın pastam olmadığı için tam sonuç alamadım. Ancak zımparayı çok dikkatli kullanmak gerekiyor camda çizik oluşuyor. 

Dört gözle cama taş gelsede kırılsa diye bekliyorum :)

Ön cam kılcal çizikler ve yan camlarımın tamamı leke içinde. Porçöz, sirke, alkol, asprin, sihirli sıvı, çamaşır suyu vs. her türlü temizlik ürününü denedim ama nafile :) yapacak bir şey yok sanırım o zaman  :(

tarihinde Sefa Şenyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ön cam kılcal çizikler ve yan camlarımın tamamı leke içinde. Porçöz, sirke, alkol, asprin, sihirli sıvı, çamaşır suyu vs. her türlü temizlik ürününü denedim ama nafile :) yapacak bir şey yok sanırım o zaman  :(

Durum o kadar kötü ise bir camcıya yada boyacıya gidip kalın pasta ile denemenizi öneririm. Yada çok ince su zımparası alın kendiniz deneye deneye çıkarın. Ama kılcal çizik olma ihtimali yüksek.

Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt

Durum o kadar kötü ise bir camcıya yada boyacıya gidip kalın pasta ile denemenizi öneririm. Yada çok ince su zımparası alın kendiniz deneye deneye çıkarın. Ama kılcal çizik olma ihtimali yüksek.

Zımpara denemedim ama denemeye çalışacağım, teşekkürler [emoji4]
Yorum bağlantısı

Biraz okudumda eskiden başıma gelen ve çözümü yazmak istedim eskiden siyah bir lagunamız vardı aracı yıkadım çektim parka görevli fiskiyeleri çalıştırmış kuyu suyu bütün arabayı yıkamış yaz günü kurumuş ertesi gün bir baktım siyah araba gri yıkadım gram değişim yok sonra 10tl lik mazot ile kaportayı sildim sonrasında hemen yıkayıp tazzikli su ile duruladım sonuç kaporta tertemiz camıda ucuzundan sirke alıp bulaşık süngeri ile sildim oda mis gibi olmuştu yani tavsiye ederim mazot sayesinde asvalt izleride uçtu gitti [emoji4]

Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt

Biraz okudumda eskiden başıma gelen ve çözümü yazmak istedim eskiden siyah bir lagunamız vardı aracı yıkadım çektim parka görevli fiskiyeleri çalıştırmış kuyu suyu bütün arabayı yıkamış yaz günü kurumuş ertesi gün bir baktım siyah araba gri yıkadım gram değişim yok sonra 10tl lik mazot ile kaportayı sildim sonrasında hemen yıkayıp tazzikli su ile duruladım sonuç kaporta tertemiz camıda ucuzundan sirke alıp bulaşık süngeri ile sildim oda mis gibi olmuştu yani tavsiye ederim mazot sayesinde asvalt izleride uçtu gitti [emoji4]

Mazotu yazdım bir köşeye, kaporta temizliği için deneyeceğim [emoji4] camlardaki lekeler ne yaptıysam zerre kadar dahi çıkmadı. Beyaz değil ama yakından bakınca camda çok sık aralıklarla su damlası izi var. Eninde sonunda işe yarayan bir çözüm bulacağım.
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Benim de ön camda bir nokta var toplu iğne başı kadar. Taş sıçramış olsa gerek. Dolgu mu yapsam aşındırıcı mı uygulasam bilemedim. Araştırmaya devam..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim de ön camda bir nokta var toplu iğne başı kadar. Taş sıçramış olsa gerek. Dolgu mu yapsam aşındırıcı mı uygulasam bilemedim. Araştırmaya devam..

Aşındırıcı taş vuruğuna fayda etmez ancak çukurun kenarları ovalleştirilip az göze batar hale gelebilir. Cam boyaya benzemez aşındırmak kolay değil ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Aşındırıcı taş vuruğuna fayda etmez ancak çukurun kenarları ovalleştirilip az göze batar hale gelebilir. Cam boyaya benzemez aşındırmak kolay değil ;)

Vakumlu dolgu kitleri için ne diyorsun peki abi iş görürler mi? Hoş bendeki sıkıntı da devede kulak hani elimi sürünce fark etmiştim bir keresinde, pek gözüme takılmıyor da konuyu okuyunca aklıma geldi uğraşayım diye..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Vakumlu dolgu kitleri için ne diyorsun peki abi iş görürler mi? Hoş bendeki sıkıntı da devede kulak hani elimi sürünce fark etmiştim bir keresinde, pek gözüme takılmıyor da konuyu okuyunca aklıma geldi uğraşayım diye..

Hiç denemedim o yüzden bişey diyemiyorum ama gözüne çok batmıyorsa uğraşma zaten cam zor bir yüzey arabaya bişeyler yaparsın ona ayıracağın vakit/emekle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Avrupa yakası’nda cam çiziği için önereceğiniz bir yer var mı? Anadolu yakasında 4aconsept var ama karşıya geçmek lazım. Köprü trafiği malum. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Gecen gun yeni asfaltlanmis yolda tın tın giderken zalım bir corollanin artistligi yuzunden on cama yagmur gibi mıcır yağdı. Allahtan kirmadi ama bir yerinde noktasal iz kaldi.Uzayacagini sanmiyorum ama tamda goz hizasina denk geldi. Gordukce rahmetle aniyorum kendilerini.. Cozum olarak arayis icerisindeyim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...