İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yakıt Tüketimi - Lpg

Mustafa Unsal

Recommended Posts

Mustafa Unsal

Lpg ile Ankara İzmir toplamda 1600 km.. Alınan gaz ortalama 1.55 ten toplamda 200 tl

hız 90-110

1600 km 200 tl gaz

fena değil....

Ankara fiyatı olsa gaz daha da ekonomik olurdu.. Bu aralar Milangaz 1.25 tl

Yorum bağlantısı
Akın Çalışıcı
(düzenlendi)

benim 2001 sw tüplü sadece çalıştırmada benzin kullanıyo 30 tl lik benzin 4 gün anca gidiyo 97 oktan kullanıyorum sizce bunda bi yanlışlık olabilir mi ? aracı iş için kullanıyorum yani günde en az 20 kere çalıştırıyorum

tarihinde Ak?n tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Serkan Art?ktay

Benim ki 97 mondeo 2000 Gia. Yakıt tüketimini paylaşmak istedim. 340 km yolu lpg cinsinden 30 lt ile gittim.1700 den hesap edilse lpg tüketimi. 150 bin tl oldu. Yanlız bu tüketimden önce ekzostumu sıfırladım. Şimdi Maraşta yeni üretilen %30 tasarruf sağlayan bir ürün daha taktıracam. Yakıt giriş ve çıkışına. O zaman değmeyin keyfime. İyi günler kazasız belasız.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Celal Taşkıran

sevgili arkadaşlar iyi günler bende 2004 model 1.6 collection focus var ben buna atiker marka sıralı sistem gaz taktırdım fakat acaba benzinde kullansam daha iyi mi olur çünkü kilometrede 27 kuruş civarında yakışı var şimdi hava filtreside taktım heralde 30 kuruştan aşağı düşmüyodur acaba sizinkilerde böylemi? :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
sevgili arkadaşlar iyi günler bende 2004 model 1.6 collection focus var ben buna atiker marka sıralı sistem gaz taktırdım fakat acaba benzinde kullansam daha iyi mi olur çünkü kilometrede 27 kuruş civarında yakışı var şimdi hava filtreside taktım heralde 30 kuruştan aşağı düşmüyodur acaba sizinkilerde böylemi? :D

Hava filtresi olduğuna göre kullanım tarzınız belli gibi. Bu durumda bence normal.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bence LPG kitinizin ayarlarında bir sorun var. Fusionda, filtre+egzoz la bile şimdiki değerlere göre 180kr yakmadı bile.

Düzgün montajı yapılan bir kit ve işini iyi bilen bir ustanın yaptığı ayardan sonra; Benzin LPG farkı %40-%45 civarında tasarruf olması lazım. Bu oranlar çok demeyin lütfen bana %30dan fazla farketmez demeyin gelin gezelim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Misafir

c-max bile o kadar çok yakmıyor.ya lpg kitinizin ayarlarında bi sorun var yada gaz aldığınız yerde hava basıyorlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tüketim değerini lt/100 km olarak hesaplamadıktan sonra uluslarası geçerli bir yorum yapılamaz, hele ki İstanbul trafiğinde hiç yapılamaz. Kuşkunu zvar ise, depo doldurulur, 150-200 km 90km/h sürat ile gidilip gelinir, depo yine doldurulup tüketim hesaplanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Tırlamaya başlayınca kestirsek herhalde aynı miktarı yakalarız?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zaten benzin hesaplanacak, lpg dolumu başlı başına anlmasız olduğu için 1000km civarı test etmek gerekir. Aracın orjinal ekipmanı ilk olarak test edilir, sonra çay demleme cihazları...

Yorum bağlantısı
Celal Taşkıran

tamam belki biraz gazlıyorum ama sakin sakin sürünce de aynı sonucu aldım yani bassamda basmasamda aynı yakıyo yaww napcam bilmiyorum :D

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Aykut Cerit

Lpg de uzun yolda 18 şehiriçi 21 krş yakıyor en az 50 defa ölçtüm ve sert kullanırım :)

2001 sedan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ünal Doğar

17 litre lpg ile şehiriçi 195 km 100km de 8.6 ortalama sizce nasıl?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Olcay Doğanay Güney

geçen ay ıspartaya gittim km de 155 160 kurus yaktı oortalama hız 100 km :)

2002 1.6 ghia stefanelli lpg sistem

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Şener

06-11-2012

2.45 tl lpg litre fiyatı

depo dolumu yapıldıktan sonra aynı istasyon aynı pompa aynı fiyat

(malum ülkemizde sabahtan akşama yakıt fiyatı değişiyor :)

222 km 50.01 tl ye tam doldu uzun yolda 120 sabit

ş. içi normal kullanım trafik orta yoğunlukta..

km de 225.23 krş

2001 ghia otomatik vites.

Yorum bağlantısı
Burkay Canatar

Bizim araçla yazın şehir içi normal kullanımla 100 KM'ye 8 Litre LPG yakıyorum. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Sabri TERKENLİ
(düzenlendi)

geçen ay ıspartaya gittim km de 155 160 kurus yaktı oortalama hız 100 km :)

2002 1.6 ghia stefanelli lpg sistem

Kaç km de kaç litre yaktınız, konunun açıldığından bu yana gaza 75 kuruş zam geldi

17 litre lpg ile şehiriçi 195 km 100km de 8.6 ortalama sizce nasıl?

bu rakam mümkün değil, şehir içinde 12 lt altına düşmez motor ısınana kadar yaktığınız benzini hesaplıyormusunuz, ayrıca, lpg nin ısı ayarı 50 derecede heralde çok geç gaza geçiyor, başka türlü bu araba şehir içinde burakama mümkün değil

tarihinde Sabri TERKENLİ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Sabri Bey mesajımı Ekim ayında yazmıştım.Havalar baya sıcaktı.Tüketim değerlerim şu an için şehiriçi 9.7 şehirdışı 8.2 dediğiniz gibi benzini dahil etmedim.Benzi full depo gezerim aylık 20 tlye depoyu dolduruyordum.Bu ay 33 tlye doldurdum.Aylık yaptığım km 1250 .

Sonuç olarak 9,7*2,65=257kuruş+0,26 kuruş benzin km başına toplam 283 kuruş şehiriçi güncel değer bu.Şehirdışı da:240 kuruş civarı yalnız gittiğim şehirdışı yol baya engebeli.Bilenler için söylüyorum.Elbistan -Malatya yolu.Bu arada lpg kalibrasyonunu kendim yapıyorum.Dün bir öğretmen arkadaşımın aracına da kalibrasyon yaptım, lpg ecusuna 52 kez reset atılmış, arkadaşın aracı aşırı zengin karışımda çalışıyordu.Tüketimi 350 kuruş civarıydı ve devamlı arıza ışığı yakıyordu.Arıza ışığı yakma problemi şu an için ortadan kalkmış, yakıt tüketimini de merakla bekliyorum.Arkadaşın aracı Renault Scenic.Kablo alacak arkadaşlara önerim http://www.mscsi.net/ burdan almaları, adamlar her konuda mükemmel, kabloyu satmakla kalmıyorlar sonuna kadar da destek hizmetleri var.Serdar Bey ve arkadaşlarından Allah razı olsun.Bunları reklam olsun diye yazmıyorum.Ülkemizde lpg işi kara düzen şeklinde gidiyor.İşten anlayan usta sayısı %10'u geçmez.Allah Serdar Bey ve arkadaşlarının yolunu açık etsin.

Yorum bağlantısı
Tarık Koca

ben aracı yeni aldım daha kontrol etmedim ne kadar yaktığını... inşallah hayırlısıyla kazasız belasız kullanırız... yakıtı kontrol ettiğimde sonuçları sizinle paylaşırım...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mahmut Yıldız

şehir içinde ortalama 30 kuruş yakıyor...

keşke litre yazsanız, çünkü her yerde lpg fiyatları farklı oluyor. Hatta sizin kadar ucuz alan azdır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...