İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yakıt Tüketimi - Lpg

Mustafa Unsal

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

rolantiyi 500 e lpg ayarı ile düşüremezsiniz. sıkıntı aracın kendinden. lpg bundan etkilenir o başka

Yorum bağlantısı
Adem Balta

bugün aracıma atiker nanofast takıldı. ışık falan yanmadı çekişi iyi galiba.ama enjektör çıt çıt sesi çok. herkese teşekürler

Evet benim araçta o halde düşük 500 'de hatta o kadar bilet değil. O yüzden debriyaja basınca araba stop edecek gibi olup kendini toparlıyor olsa gerek. İyi bir Atikerci bulmalıyım:)

benim araçta  benzinde1200 le başlıyor ısınınca 700 oluyor  rolantiyi yükseltmek için neyapılmalı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz Ak

rolantiyi 500 e lpg ayarı ile düşüremezsiniz. sıkıntı aracın kendinden. lpg bundan etkilenir o başka

Ben düşürmedim kendisi düştü zamanla bende gaz ayarı yaptırıp tekrar yükseltmeyi planlıyordum. sıkıntı aracın kendinden derken?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

gaz ayar ı ile rolantiyi oynatamazsınız. rolanti devri sabittir. eğer sabit değilse bu rolanti valfinin sağlıklı çalışmamasındandır. aracı benzine alınca rolanti 750+-50 şeklinde mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz Ak

Benzin hiç bakmadım doğrusu ama hemen test edebilirim 10 dk sonra burdayım :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz Ak
(düzenlendi)

Evet baktım ve geldim. Aracın benzindeyken rölantisi 490-500 arasında 500'ün çok çok az altında

bu rölanti walfi ile sensörü aynı şey mi? 250 TL olan herhalde :(

tarihinde Mehmet Yılmaz Ak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz Ak

Evet baktım ve geldim. Aracın benzindeyken rölantisi 490-500 arasında 500'ün çok çok az altında

bu rölanti walfi ile sensörü aynı şey mi? 250 TL olan herhalde :( Bu rölanti sensörü temizleniyormuş. En azından bu iyi haber:)

Yorum bağlantısı
Serdar Taze

bana göre rolantinin 500 de olması imkansız. araba direk stop etmesi lazım. 0 ile 1000 devir arasında 2 ince çizgi var. yani her çizgi 330 devir desek. ikinci çizgi ile 1000 devir yazısı arasında durduğuna göre minimum 700-800 devir civarında olmalıdır. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

gauge menüden dijital olarak devri görebilirsiniz. yol bilgisayarı varsa rolantide anlık tüketim ne. onu söylerseniz lpg kalibrasyon hatası varsa anlarız. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz Ak
(düzenlendi)

O zaman şöyle diyeyim. 1'in altındaki

1

-       -------------------------------------------------- bunun çok çok az altı ( kusura bakmayın henüz arabalar konusunda acemiyim) ben 500 olarak değerlendirdim burayı

-

- 0 varsayarsak

yok benim araç 2005 yol bilg. felan yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz Ak
(düzenlendi)

QX4VRj.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz Ak
(düzenlendi)

Teşekkür ederim kardeşim. LPG'de bazen stop edecek hale (debriyaja basınca) gelmesi de normal şu durumda?

irudrayv.jpg

Yorum bağlantısı
ibrahim öz

rölanti gayet normalç rolantinle ilgili sorun yok. lpg ile ilgili sorun olabilir muhtemelen

Ben düşürmedim kendisi düştü zamanla bende gaz ayarı yaptırıp tekrar yükseltmeyi planlıyordum. sıkıntı aracın kendinden derken?

gaz ayarı yaptırarak rölantiyi etkileyebileceğinizi sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
ibrahim öz

yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimine bakın. 0,6-1 arası genelde normaldir.

benim araçtada da ibre böyle. 0,7 anlık yakıt tüketim değeri rölanti de sabit.

eğer hava filtreniz eskimiş yada tıkalıysa durum değişir.

tüplü olarak uzun süre kullanılmışsa alüminyum alaşım subaplar nedeniyle hafif hafif dalgalanmalar yaşanır.

motorunuzun hava alan bi yeri varsa yine değişir

rölanti motoru bozuksa değişir.

hava akış sensörü arızalıysa değişir.

boğaz kelebeği yerine iyi oturmamış yada aşırı kirliyse değişir.

:rtfm:

Lakin senin ibre normal arkadaşııımmm  :D  :bravo:

Yorum bağlantısı
Adem Balta

focuslarda fabrika verilerine göre ideal rolanti devri kaç olmalı forumda araştırdım bulamadım

Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

Merhaba,

Ben de yakıt tüketimini paylaşmak isterim ilk olarak 50tl(18lt)gaz aldım ve 100 km şehir içi 20 km şehir dışı sayılır yol yaptım gaz bitmeden 30tl (11lt) gaz aldım ve uzun yol yaptım 288 km yol yaptı toplamda .bu arada Aydın da şehir içi durkalkı çok olan bir yerdir nerdeyse her 500m ile 1 km ışık olan bir şehir.not olarak araba lpg ye geçince hareket ettim .bir de uzun yolda arabada yolcu kapasitesi doluydu ve bahçe arası yollarda da Bi 10 km gezdim

Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
ibrahim öz

Merhaba,

Ben de yakıt tüketimini paylaşmak isterim ilk olarak 50tl(18lt)gaz aldım ve 100 km şehir içi 20 km şehir dışı sayılır yol yaptım gaz bitmeden 30tl (11lt) gaz aldım ve uzun yol yaptım 288 km yol yaptı toplamda .bu arada Aydın da şehir içi durkalkı çok olan bir yerdir nerdeyse her 500m ile 1 km ışık olan bir şehir.not olarak araba lpg ye geçince hareket ettim .bir de uzun yolda arabada yolcu kapasitesi doluydu ve bahçe arası yollarda da Bi 10 km gezdim

Şimdiden teşekkürler

çok fazla açıklayıcı olmuş  :crazy: . şu kadar gaz aldım şu fiyattan şu kadar km gitti şeklinde olanından yok mu elinizde müdürüm  :)

Yorum bağlantısı
Murat TAŞ
(düzenlendi)

tl ve lt bazında yazdığım için açıklayıcı gibi geldi ama .

Shell den alıyorum gazı ve 2.69 tl litre fiyatı .en son karma kullanım yaptığım için ortalama değerleri söyledim . fulleyip şehir dışına çıksam ortalama tüketim belli olur ama ben sizin de görüşlerinizi almak istedim.

sürekli şehir dışına çıkamıyorsunuz ister istemez ve şehir içi kullanımdan da belli olacağını sanmıyorum . çünkü yer geliyor dur kalk çok yapıyorum yeri geliyor araba tam ısınmadan işim bitiyor. 

yukarıda yazdığım tüketimde %40 şehir içi %60 şehir dışı bir kullanım var ve 29 lt gaz tüketti . bende tüketimin nasıl olduğunu merak ettim .

Teşekkürler 

tarihinde Murat TAŞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

bir şey daha sormak isterim .

dur kalk trafikte kırmızı ışığın bol olduğu bir yolda 100 km de ortalama kaç lt yakıt tüketimi normaldir . ayrıca yine sakin bir kullanımda şehir dışı kaç lt tüketim normaldir .

teşekkürler 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...