İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yakıt Tüketimi - Lpg

Mustafa Unsal

Recommended Posts

Kemal VİCDAN

26 litre 345 km bu sefer az gitti.Ortalama hız 100-120.

az gitmemiş normal deger 345÷26=13.2 yapar buda çok güzel bir deger.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ortalama hız 25

Ortalama tuketım 10 yol bılgısayarı

Yapılan yol 215 km

2.44 den 54 tl

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

ortalama hız 25

Ortalama tuketım 10 yol bılgısayarı

Yapılan yol 215 km

2.44 den 54 tl

şehir içi güzel bir rakam 1lit 10 km klima açıksa süper
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

şehir içi güzel bir rakam 1lit 10 km klima açıksa süper

Araç otomatik vites, klima da otomatikte genelde.

Yorum bağlantısı
Adem Balta
(düzenlendi)

yanlış oldu 

tarihinde Adem Balta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

Araç otomatik vites, klima da otomatikte genelde.

otomatik yakıtı ile ilgili bilgim yok otomatik vitese hiç ilgim olmadı
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

hadi büyük geçmiş olsun allahtan araba alev almadı allah korusun.

LÜTFEN.

TÜM LPGLİ ARAÇ KULLANAN ARKADAŞLAR EN AZ YILDA 1 SEFER KONTOROL ETTİRELİM MARKA MODEL LPG MARKASI HİÇ ÖNEMLİ DEGİL.

Aynen hocam çok önemli bu kaçağı kontrol ettirmek. Araba ne kadar az yakıyordu unutmuşum resmen. 

Şuan toplamda 90 tllik yakıt aldık ve 170 km oldu halen daha %75i dolu gibi deponun. Bakalım ne kadar yakacak  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan
(düzenlendi)

140 liralik gazla sehir ici disi karisik 613 km falan gitti. Tabi calisirken harcadigi benzinde var... 20 liralik falanda benzin yaktigini varsayalım... Normal mi sizce?

Gaz fiyati 2.50

tarihinde Mustafa Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

140 liralik gazla sehir ici disi karisik 613 km falan gitti. Tabi calisirken harcadigi benzinde var... 20 liralik falanda benzin yaktigini varsayalım... Normal mi sizce? Gaz fiyati 2.50

140÷2.50=56 lt gaz yapar

613÷56=10.9 km 1 lt gazla yapılan yol buda şehir içi şehir dışı karışık normal bir rakam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Soner Hozer

34,19 Lt x 2,62 TL = 89,58 TL gazla 320 Km yol yaptım şehir içi ve dışı karışık. Aracı yeni aldım da nasıldır ? 2001 Focus Ghia

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan
(düzenlendi)

34,19 Lt x 2,62 TL = 89,58 TL gazla 320 Km yol yaptım şehir içi ve dışı karışık. Aracı yeni aldım da nasıldır ? 2001 Focus Ghia

Devirsiz kullanim mi? Ya da araci zorlayan kullanim?

Aslinda fazla degil ancak daha stabil kullanimla asagi cekilebilir.

Yorum bağlantısı
Soner Hozer

Devirsiz kullanim mi? Ya da araci zorlayan kullanim? Aslinda fazla degil ancak daha stabil kullanimla asagi cekilebilir.

Araç biraz bakımsızdı ondan kaynaklı olabilir o zaman.

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

yeni aldım derken kaç günlük araç
Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN
(düzenlendi)

4 ay oldu alalı.

hayırlı olsun öncelikle size tavsiyem aracın lpg bittiginde 10 tl lpg alın ve sadece şehir içinde kullanın kaç km gideceksiniz kesin konuşalım şu anda iyi veya kötü diyemem tarihinde Kemal VİCDAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Soner Hozer

hayırlı olsun öncelikle size tavsiyem aracın lpg bittiginde 10 tl lpg alın ve sadece şehir içinde kullanın kaç km gideceksiniz kesin konuşalım şu anda iyi veya kötü diyemem

:) Bu denemeyi ilk defa duydum normalde depo fulle sonra km yap tekrar fulle vs. en sağlıklısı diyorlar ama sizin tavsiyenizi de yaparım tabi ki de sağolun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

En doğru sonuç için

Boş depoyu fulleyip benzine geçinceye kadar beklemek en sağlıklısı.

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

Ful depoyu sadece şehir içinde bitirmek çok zor bu yüzden 10 tl lpg 4 lt gibi yapar buda şehir içinde 40 km yol yapar bulundugunuz şehre göre degişir taniki bu yüzden 10 tl ile denen diyorum ve önemli olan şehir içidir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Bence onemli olan normal kullanimdir. Misal ben boludayim. Bolunun sehir ici istanbulunkiyle kiyaslanmaz.

Yorum bağlantısı
Ferhat Konur

arkadaşlar kendi deneyimlerimi yazıyorum aracınızın yakıtını ölçmek istiyorsanız gidiş ve dönüş tede aynı istasyonda fulleyiniz her istasyonun pompa bar basıncı farklıdır vede gaz kaliteside şehir içi trafiğe göre farklılık göstere bilir ama uzun yolda net bir ölçüm yapa bilirsiniz  benim aracım 2001 focus sw lpg yeni taktırdım 2000 km oldu şehir içi 260 kuruş km de uzun yolda 3000 devirli yani 110 - 120 km hızla 359 km de tekrar fullediğimde 2.69 tl gaz litre fiyatından 69 tl ye fulledim yani uzun yolda km de195 kuruş yakıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Yakında bende verilerimi paylaşacağım. Malum yeni focusçuyuz 2004 HB Otomatik Ghia sahibiyim. Cuma akşamı ilkkez fulledim BRC sıralı sistem LPG üzerinde mevcut. 95TL'ye fullendi 2,37TL LT fiyatı (LUKOIL)

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan
(düzenlendi)

Haftasonu Boludan Istanbula gittim. Gazi doldurdum. Besiktasta gezdim toplamda 297 km yol yaptim. 50 tl gaz aldi. Iyi mi sizce?

2.40 dan aldim diyelim gazi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Haftasonu Boludan Istanbula gittim. Gazi doldurdum. Besiktasta gezdim toplamda 297 km yol yaptim. 50 tl gaz aldi. Iyi mi sizce?

2.40 dan aldim diyelim gazi.

ölçüm doğruysa süper değer bence. 6,7 L\100km klima kapalı sakin kullanımda yakaladığım en düşük değer
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

140-150 km hizi gecmedim. Klima kapali. Besiktasta biraz trafik vardi ama asiri da yoktu. Aslinda 50 degilde zorlasan belki 55 falan alirdi gazi ama kotu sesler geliyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...