İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yakıt Tüketimi - Lpg

Mustafa Unsal

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

2.56 gazın litre fiyatı...42 litre aldım dün bakalım ne kadar yakacak tekrar ölçecem..

bak işte, bizde 2,76 lira

Yorum bağlantısı
Mustafa Acar

merhaba benim araba 12.8 litre gaz tüketiyor en son ölçüm yaptığım tarih 22/12/2012 de aldım opetten 2.56 tl den aldım güzergah etlik ulus ulus etlik sabah saat 7.40 akşam 18.35 yani yoğun trafikte sizce nasıl normalmi anormalmi yazın 10.5/ 11. litre tüketiyordum bilginize

rakam olarak 328 krş tutarında oluyor yani

Yorum bağlantısı
Mustafa Acar

tabiki arabada 14 inç kışlık lastik mevcut onunda etkisi vardır

Normal Bu trafikte az bile

teşekkürler ali bey

merhaba benim araba 12.8 litre gaz tüketiyor en son ölçüm yaptığım tarih 22/12/2012 de aldım opetten 2.56 tl den aldım güzergah etlik ulus ulus etlik sabah saat 7.40 akşam 18.35 yani yoğun trafikte sizce nasıl normalmi anormalmi yazın 10.5/ 11. litre tüketiyordum bilginize

rakam olarak 328 krş tutarında oluyor yani

kısacası 50 tl lik gaz ile

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Salman Duygu
(düzenlendi)

Aracımı alalı 15 gün oldu.2001 Focus Ghia Otomatik .Yakıt değerleri :::: 30 Lt gaz / şehiriçi 235 Km. = 7,8 Litre (Aygaz. 2,65 kuruş) 2,65 kuruş x 30 lt =79,5 kuruş kmde = 338 kuruş .

Bana biraz fazla gibi geldi ancak malum kış şartları Afyon'da biraz sert geçiyor.Otomatik araç. Ne düşünüyorsunuz?

tarihinde Salman Duygu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Aracımı alalı 15 gün oldu.2001 Focus Ghia Otomatik .Yakıt değerleri :::: 30 Lt gaz / şehiriçi 235 Km. = 7,8 Litre (Aygaz. 2,65 kuruş) 2,65 kuruş x 30 lt =79,5 kuruş kmde = 338 kuruş .

Bana biraz fazla gibi geldi ancak malum kış şartları Afyon'da biraz sert geçiyor.Otomatik araç. Ne düşünüyorsunuz?

afyon da havanın nasıl olduğunu bilirim.yazın bile montla durulan memleket bence normal değerler.

Yorum bağlantısı
Salman Duygu

afyon da havanın nasıl olduğunu bilirim.yazın bile montla durulan memleket bence normal değerler.

Soğuk memleket :) Evet banada normal geldi şöyle geçmişe doğru göz atınca konuda.Ortalama litre değerleri 7 ile 9 arasında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Erdoğdu

Merhaba; aracıma full lpg dolumu yaptıgımda 94 tl alıyor 38 litre gibi toplamda yaptıgım km 240 çok fazla geliyor bana sebebi ne olabilir hep şehir içi kullanıyorum faza trafiğe girmiyorum 100 km geçmiyorum aracım 2001 1,6 ghia otomatik.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

lpg istasyonunuzu değişip deneyin bir kaç kez. 38 litre lpg ile normal şartta 300 km çok rahat geçmelisiniz.

Birde otomatik araç kullanım sitilinizi kontrol edin. Gaza 2500 dd fazla basmayın. Hızınızı sabit tutun. Gereksiz kick down (tam gaz) yapmaktan kaçının. Halen yakıt düşmüyorsa aracınızda arıza vardır. şuan arıza lambası yanıyor mu ayrıca

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Merhaba; aracıma full lpg dolumu yaptıgımda 94 tl alıyor 38 litre gibi toplamda yaptıgım km 240 çok fazla geliyor bana sebebi ne olabilir hep şehir içi kullanıyorum faza trafiğe girmiyorum 100 km geçmiyorum aracım 2001 1,6 ghia otomatik.

Benzin tüketiminiz ne kadar? Yani lpg'de yüz km için 15 litreden fazla tüketiyorsunuz. Durum benzinde nasıl? Benzinde 13 litre civarıysa araçta sorun arayın ama benzinde 10 litre civarıyken lpg'de bu seviyelere çıkıyorsa lpg kaynaklı bir sorun arayın.

Yorum bağlantısı
Burak Erdoğdu

100 tl lık benzinle 326 km yol gittim kullanıma çok dikkat ediyorum ama bir türlü çözemedik sorunu ....

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

100 tl lık benzinle 326 km yol gittim kullanıma çok dikkat ediyorum ama bir türlü çözemedik sorunu ....

Benzin kaç lira sizin orada?

Yorum bağlantısı
Burak Erdoğdu

bu arada sehırlerarasında 440 km yapıyorum gazım öyle bitiyor

sizin memleketle aşagı yukarı aynıdır herhalde

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

bu arada sehırlerarasında 440 km yapıyorum gazım öyle bitiyor

Şehir içi sürüş şeklinize bakmakta fayda var gibi. Lpgde sorun olsa şehirler arası da çok yakardı. otomatik araç kullanımında tecrübeli misiniz? forumda nasıl kullanılması gerektiği yazıyor.

Yorum bağlantısı
Burak Erdoğdu

yani ikinci otomatik arabam ama devir en fazla 2700 falan o arada ayagımı gazdan çekerek vites attırırım ona dikkat ederim herzaman biyerde var bi sorun ama bendemş sistemdemi bulamadık bir türlü :)

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

benzin kullanmıyor ozaman sizin araç

Yorum bağlantısı
Burak Erdoğdu

valla bi ara lpg söktürüp satayım dedim kafam iyice atmıştı neredeyse kafa kafaya

ya ben yeni farkettin 226 o

Yorum bağlantısı
Tarık Koca
(düzenlendi)

2.56 gazın litre fiyatı...42 litre aldım dün bakalım ne kadar yakacak tekrar ölçecem..

335 km yol yaptı şehir içinde...sizce yakıt durumu normalmi...

tarihinde Tarık Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Değerler normal şartlarda biraz fazla %15-20 gibi ama mevsim koşullarını göz önüne alırsak normal.Karlı zemin yakıt tüketimini baya etkiliyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Dündar Uludağ

Merhaba Arkadaşlar 2 ay önce 2001 model hb focus aldım. aracım sıralı sistem lpgli. ama çok fazla benzin tüketiyor. iki haftada tükettiği lpgnin yanında çeyrek depoda benzin bitrdi. sadece sabah ve akşam işten dönüşte kullanıyorum. lpg geçiş sıcaklığını 25 dereceye kadar düşürdük ama yine de aynı tüketim. bu tüketim normal midir yoksa aracta sıkıntı mı var. bi kaç ustaya götürdüm normal olduğunu söyledir hava filtresi değiştik bujilere baktı gerek olmadıoğını söyledi başka neler yapabiliriz . herkese kazasız belasız mutlu huzurlu günler :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Merhaba Arkadaşlar 2 ay önce 2001 model hb focus aldım. aracım sıralı sistem lpgli. ama çok fazla benzin tüketiyor. iki haftada tükettiği lpgnin yanında çeyrek depoda benzin bitrdi. sadece sabah ve akşam işten dönüşte kullanıyorum. lpg geçiş sıcaklığını 25 dereceye kadar düşürdük ama yine de aynı tüketim. bu tüketim normal midir yoksa aracta sıkıntı mı var. bi kaç ustaya götürdüm normal olduğunu söyledir hava filtresi değiştik bujilere baktı gerek olmadıoğını söyledi başka neler yapabiliriz . herkese kazasız belasız mutlu huzurlu günler :)

Regülatör nereye konulmuş?

Yorum bağlantısı
Dündar Uludağ

Regülatör nereye konulmuş?

Mahmut Bey gittiğim ustalar gerulatör diye bişey hiç dememişlerdi ben de nerde oolduğu ve nerde oolması gerektiği hakkında bilgi sabhibi değilim. Ama tüpe geçiş süresinde bi anormallik yok bu mevsimde sabah 1-2 km yol yaptıktan sonra geçiyor. Benzin tüketimi sadece bu. Acaba ikisini bir mi yakıyor diye düşündüm öyle de olamayacağını söylediler. Başka ne olabilir ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Mahmut Bey gittiğim ustalar gerulatör diye bişey hiç dememişlerdi ben de nerde oolduğu ve nerde oolması gerektiği hakkında bilgi sabhibi değilim. Ama tüpe geçiş süresinde bi anormallik yok bu mevsimde sabah 1-2 km yol yaptıktan sonra geçiyor. Benzin tüketimi sadece bu. Acaba ikisini bir mi yakıyor diye düşündüm öyle de olamayacağını söylediler. Başka ne olabilir ?

Lpg geçişte sıkıntı yoksa sizin dediğiniz gibi ikisini birlikte yakıyor olabilir. Bu da sürekli zengin karışım demektir. Bence en kısa zamanda baktırın.

Yorum bağlantısı
Dündar Uludağ

Lpg geçişte sıkıntı yoksa sizin dediğiniz gibi ikisini birlikte yakıyor olabilir. Bu da sürekli zengin karışım demektir. Bence en kısa zamanda baktırın.

enjektörlere gazın gittiği yerden bi hortumu cekerek gaz gelmediğinde arabanın teklediğini ve benzin eğer yakıyor olsa bu yaptığının motoru etkilemeyeceğini söyledi. ve enteresan bişey söyledi. şamandıra tekerden okuyormuş ve gazla gittiğin yolu da benzinle gidiyor diye hesaplayıp depoyu boş gösteriyormuş var mı böyle bi mantık. kayseride bilinen tecrubeli biri var mı acaba bildiğiniz

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

enjektörlere gazın gittiği yerden bi hortumu cekerek gaz gelmediğinde arabanın teklediğini ve benzin eğer yakıyor olsa bu yaptığının motoru etkilemeyeceğini söyledi. ve enteresan bişey söyledi. şamandıra tekerden okuyormuş ve gazla gittiğin yolu da benzinle gidiyor diye hesaplayıp depoyu boş gösteriyormuş var mı böyle bi mantık. kayseride bilinen tecrubeli biri var mı acaba bildiğiniz

kitin markası nedir bilmiyorum ama olgunlar bu işte iyi, selgaz iyi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...