İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yakıt Tüketimi - Lpg

Mustafa Unsal

Recommended Posts

Mehmet Unsal

ben foruma yenı katıldım ama 4 yıldır 2004 focus 1 e bınıyorum yaşayarak ogrendım ben herseyi onunla bu foruma da arkadas tavsiyesiyle geldim laf ı uztamayım soyle soyleyım gazı hava serın ken alırsanız daha fazla alır shell den alırsanda sende araba rahat eder ben denedım ve gercekten işe yarıyor. bırde sakın atiker tüpünüz takılı ıse aracınızda  bozulursa tamir yerine hiç gözünün yasına bakmadan sökturun atın .

Yorum bağlantısı
Mehmet Unsal

en iyisini yaparsın   aldıgın gazı da unutma çok fark eder ınan bana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

Arkadaşlar arac avrupa olunca tüpüde avrupa istiyor avrupadada bu işi yapan italyanlar italyan istiyor adamlar yapmış abiler taktır brc taktır landiranzo talktır lavato sıkıntı varmı gör ama gönlüm prinstin yaglı sistemi çok orjinal birşey.

Yorum bağlantısı
Sefa Yorkun

34,19 Lt x 2,62 TL = 89,58 TL gazla 320 Km yol yaptım şehir içi ve dışı karışık. Aracı yeni aldım da nasıldır ? 2001 Focus Ghia

2000 focus ghıa var şu ana kadar hep shelden alırım diğer petrolleri aracım sevmiyor :D suan normal sehir içi kullanımda 25tl gazla 132km gidiyor gazın lt fiyatı 2,47tl ama uzun yolda 1000 km yaptım toplam konya anamur arasında bilenler vardır düz bi yol degil 165tl gaz aldım gazın lt fiyatı 2,60 tabiki farklı farklı petrollerden şu ana kadar sadece o fiyatı gazın lt fiyatı 3,05 oldugunda kışın gördüm bide aracı devirlimi kullanıyorsun 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

160 km 34 tl 2.44 den.  yol bilgisayarı 7.7 diyor ortalma hız 40.   dağ yoluna tırmanıp indim biraz da şehir içinde takıldım. :D

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

42 lt lpg karma kullanımda 425 km. Km ye 2.42.

Gaz 2.42 den alınmıştır.

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

42 lt lpg karma kullanımda 425 km. Km ye 2.42.

Gaz 2.42 den alınmıştır.

25 litre gazla 300 km 120 kmsi şehir içi.

ikiside güzel yakıt tüketimi
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

38 lira gaz ile 200 km

20 km şehir içi geri kalanı uzun yol.Ara sıra üst hızlara çıktım.

Alınan gaz fiyatı 2.55

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Bingöl

meraba arkadaşlar bende yeni focus aldım. Ancak daha yakıt konusunda tam bir bilgi edinemedim. Şu an ölçme aşamasındayım. Asıl merak ettiğim Lpg hangi istasyonda alalım. Fikir olanlar lütfen paylaşsın.

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

meraba arkadaşlar bende yeni focus aldım. Ancak daha yakıt konusunda tam bir bilgi edinemedim. Şu an ölçme aşamasındayım. Asıl merak ettiğim Lpg hangi istasyonda alalım. Fikir olanlar lütfen paylaşsın.

öncelikle hayrılı olun kazasız günler dilegiyle lpg istasyon fark etmez bulundugunuz yerdeki en iyi istasyondan almaya gayret gösterin derim ama tabiki fiyatınada dikkat ederek mesala ben hatay dörtyolda oturuyorum shell burada en iyi lpg satan istasyondur fiyatı 2.66 onun yanısıra petrol ofiside var ondaki fiyat 2.44 shell daha önce alıyordum petrol ofisini denedim km çekiş gücü filan çok güzel o yüzden petrol ofisine de vam ediyorum şu anda

Birde şöyle bir deneyim oldu aracım şehir içi ful depo 25 lt 240 ile 260 km arası gidere kilama sürekli açık sadece şehir içi

Opet aygazdan fulledim araçta inanılaz bir güç hissetim sanki 2000 motor gibi gidiyordu ama 180 km gazım bitti kullanım yine aynı paramı güçmü derseniz para derim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Forumdaslar aracin yakitina nazar degmesin cok memnunum fakat su sikintilar var:

1-Gaza gec geciyor stabil durumda 5 dakikayi geciyor. Isinmis durumdada hemen gecmiyor. Bu neden olabilir?

2-Gaz olsada olmasada toplam 4 disten 2 si hep yaniyor. Bitsede yaniyor... Nasil halledebilirim?

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Forumdaslar aracin yakitina nazar degmesin cok memnunum fakat su sikintilar var:

1-Gaza gec geciyor stabil durumda 5 dakikayi geciyor. Isinmis durumdada hemen gecmiyor. Bu neden olabilir?

2-Gaz olsada olmasada toplam 4 disten 2 si hep yaniyor. Bitsede yaniyor... Nasil halledebilirim?

1-aynı benim aracımdada öyle çok sıcak olsa dahi motor 2 dkyı bulabiliyor çok rahatsız olmuyorum bekliyorum.

2-depoda 5 lt falan olduğundan emin olun lpgcinize gidin sıkıntınızı anlatın ayarlasın 5 ltde kırmızı yansın mesela.

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

1 sorunun lpg bilgisayara baglanarak geçiş 30 dereceye düşürülecek. soguk memleketlerde bu daha yüksek ayarlanıyor hatay sıcak oldugu için yazlı kışlı benim araba 30 dereceye ayarlı.

2 sorunun lpg bitir tüpçüye gid ve şamandıra ayarı yaptıracaksın.

Yorum bağlantısı
Ufuk Bingöl

selam arkadaşlar ben çoğu zaman arabamı şehiriçinde kullanıyorum. O gün 2,65 ten 105 TL lpg aldım. İdeal yakıtta kullanmam için kaç Km yapmam gerek.

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

selam arkadaşlar ben çoğu zaman arabamı şehiriçinde kullanıyorum. O gün 2,65 ten 105 TL lpg aldım. İdeal yakıtta kullanmam için kaç Km yapmam gerek.

39.6 litre yakıt almışınız buda şehir içinde sizi 390 km ile 400 km arası götürmesi gerek klima kapalı klima açık 340 düşürmemesi gerek ideal bir yakıt tüketimi tabi profil şehrinize göre konuşuyorum.
Yorum bağlantısı
Basri Karadağ

Yakıt tankı simit mi ?

Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

34.5 lt yakıt ile 140 km şehir içi 230 km şehir dışı .minimum hız 15km maximum hız 150km . toplamda 370km yol yaptım sizce nasıl ?

Yorum bağlantısı
Adil Güngör

Merhaba arkadaşlar,

Dün lpg deposunu full ledim 160 km. yol yaptım tekrar full ledim 34 tl. lik gaz aldı.

Ulaşımın çoğu uzun yolda yapıldı, yaklaşık km/22 krş. a tekabül ediyor.

Şehir içide yaklaşık km/32krş. falan yakıyor...

Sizce nasıl?

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Fulleyerek sağlıklı ölçüm olmaz. boş depoyu fulleyip benzine geçinceye kadar kullanın. En gerçekçi sonuç bu şekilde olur. Benim depom 35 lt aldığı da oluyor 39 lt aldığı da. Farklı pompalarda yakıt kapasitesi farklı olabiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Merhaba arkadaşlar,

Dün lpg deposunu full ledim 160 km. yol yaptım tekrar full ledim 34 tl. lik gaz aldı.

Ulaşımın çoğu uzun yolda yapıldı, yaklaşık km/22 krş. a tekabül ediyor.

Şehir içide yaklaşık km/32krş. falan yakıyor...

Sizce nasıl?

Depo bitene kadar devam edip aynı pompadan dolum yaparak daha net ölçüm yapılır. Bu işlemi birkaç kez yaparsanız ölçümünüzün doğruğulu daha net olur.

34 tl gaz kaç litre ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...