İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yakıt Tüketimi - Lpg

Mustafa Unsal

Recommended Posts

Adil Güngör

Depo bitene kadar devam edip aynı pompadan dolum yaparak daha net ölçüm yapılır. Bu işlemi birkaç kez yaparsanız ölçümünüzün doğruğulu daha net olur.

34 tl gaz kaç litre ?

Litre fiyatı 2,61 tl den fullemiştim, 160 km yol yaptım  tekrar aynı istasyondan 2,61 tl den tekrar full ledim 34 tl lik gaz aldı.

Fulleyerek sağlıklı ölçüm olmaz. boş depoyu fulleyip benzine geçinceye kadar kullanın. En gerçekçi sonuç bu şekilde olur. Benim depom 35 lt aldığı da oluyor 39 lt aldığı da. Farklı pompalarda yakıt kapasitesi farklı olabiliyor

Fakat ben bir kere full ledim litre fiyatı 2,61 tl den 160 km. yol yaptım geldim tekrar aynı istasyondan aynı litre fiyatından 34 tl. lik gaz aldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Depo bitene kadar bekleyip bitince tekrar doldurun öyle daha sağlıklı olur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Hocam her fullediğinizde deponuz aynı litrede lpg almaz. Benim depom simit tank. 35 aldığı da oldu 38de . O yüzden 34tl aldığınız o gaz az veya çok olabilir. bunun ideali klima kapalı uzun yolda sakin kullanım 7lt civarı iyidir. Siz 8.1 civarı yakmışsınız.

Yorum bağlantısı
Ufuk Bingöl

Arkadaşlar meraba ben yaklaşık 20 gün önce araba aldım. Bu hafta sonu yakıttını deneme fırsatım aldım. 2,74 TL de 115,00 TL shell den lpg aldım. Tüp tamamen bitti Km baktım toplam Km 548'dir. Yanlız klima ara ara açtım oda seviye  1. Sizce yakıt nasıl?

Yorum bağlantısı
Emrah Rıkınoğlu

Slm arkadaşlar ben uzun süredir deniyorum yakıt tüketimini son denememde 30 tl ye litresi  2,52 tl  den 11.90 lt aldım ve 130 km yol yaptım çoğu şehir içi...sizce yakıt uygun mu ??

Yorum bağlantısı
Ufuk Bingöl

Slm arkadaşlar ben uzun süredir deniyorum yakıt tüketimini son denememde 30 tl ye litresi  2,52 tl  den 11.90 lt aldım ve 130 km yol yaptım çoğu şehir içi...sizce yakıt uygun mu ??

Emrah Bey gerçekten ideal bir yakıt yakalamıssınız. Ama Lpg yi aldığınız ilinde etkisi var. Mesela ben 2,74 TL den alıyorum. az yakıyorsunuz çünkü lpg fiyatınız ucuz. Bingöle göre hesapladığınızda bu yakıt 240krş kadar çıkıyor. Asıl mesele Litre fiyatı

Yorum bağlantısı
Emrah Rıkınoğlu

Lukoıl dan alıyorum fiyatı son 2 aydır sabit fiyat 2,52 tl çok uygun....lpg markası Gaz Italy gayet memnunum...

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Gecen Lpg filtresini degistirdim. Zift baglamis resmen :) ucuz etin yahnisi sanirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Gecen Lpg filtresini degistirdim. Zift baglamis resmen :) ucuz etin yahnisi sanirim.

Yakıtı nereden alıyordunuz?

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Güzel değerler. 1 lt gazla 10 veya daha fazla km yapıyorsanız iyi yakıyor aracınız demek. 1600cc motor O kadar ağırlık ne yapsın Focus.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erkan Gültekin1

Geçtiğimiz hafta ilk uzun yol sayılacak performansı denedim.

Istanbul çıkış karadan gidiş dönüş olarak bursa bandirma erdek turu yaptım araçta bagaj full.dü haliyle 4 yetişkin ve 1 bebek vardı 20 lira kadar benzin yaktı-yakmadı diyebilirim aracımda BRC marka LPG var önceki sahibi sağolsun  ;) 

Toplamda 1375km yol yaptım klimam daima 24derece ve en düşük üfleme modunda otomatik klimadaydı km.de 26 kuruş yaktı, toplamda 350TL gibi bir harcamam oldu. Bilhassa bursa yolundaki süpürgelik ve dürdane rampaları meşhurdur oralarda sıkıntı yaşamadım maksimum hızım 150-160 yaptım ama ortalama olarakta 100ün altına düşmedim şehiriçi geçişler dışında.

İlk denemem olduğundan ve otomatik olduğundan ben 30krş.u gözden çıkartmıştım ama sonuç beni epey memnun etti. Beni şaşırtan şu oldu şehir içinde daima LUKOIL maltepe minibüs yolundakinden her zaman fullerim. Depo 95TL ile 105TL arası filan doluyor bir depo ile de bazen 390km bazen 410 km kadar yapıyorum. Ve İstanbul da 2 kişi seyehat ediyorum +1 bebek ve bagaj boş bir şekilde.

Km.de yaktığını siz hesap edin... :music2: 

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Yakıtı nereden alıyordunuz?

Biraz ucuzuna kaciyordum acikcasi. Diesel diye istasyon var burda. Ordan almistim.

Yorum bağlantısı
İbrahim Balcı

Herkese merhaba. Arkadaslar 1 hafta kadar once 2004 model 1.6 focus ghia aldim benzinli. Ben gurbetteyim araba memlekette henuz goremedim anlayacaginiz. Bi konuda yardiminiza ihtiyacim var. Arabam benzinli yakit sarfiyati konusunda fazla bilgim yok test de yapamiyorum. Memlekete arabayi almaya gittigimde sizin goruslerinize gore lpg yaptirma konusunda karat vericem. Aracim cok temiz ve hatasiz 93 bin km servis bakimli. Sizce lpg yaktirmalimiyim taktirirsamda hangi marka olmali. Bana zavolli onerdiler ama kullanan arkadaslarin onerisi benim cok onemli. Gorus ve onerilerinizi bekliyorum. Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ceviz

aracımda brc lpg sistemi var my07 modeli  45 binde takılmış araç şuan 115 bin de lpg ayar tutmaz hale geldi regülatörü değiştirmek istiyorum. internette araştırma yaptığımda brc sıralı sistemler için lpgyedekparca.com diye bir sitenin dışında online satış yapan yer yok galiba bu sitede satlana regülatör de 2a bravo diyor ançak brc sistemlerine uyumlu yazıyor kullanan var mı? tavsiye edermisiniz veya başka regülatör alabileceğim site tavsiye edebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Ceviz

brc orjinal yedek parçalarını online sattır mıyor galiba.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

An itibari ile Ankara-Denizli arası yolculuğumu tamamladım bir depo lpg ile 72 tl lt fiyatı 2.62 shell 393 km yaptı.toplam yol 466 km alınan lpg toplam 84 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Arkadaşlar merhaba şu yakıt tüketim bilgilerini doğru düzgün versek artık 100 km. tüketim miktarı Litre dir kuruş değil herkes bu kadar tl. ye yakıt aldım bu kadar kuruş  yaktı hesabı sanırım sadece Türkiye de geçerli.Yeni araç alırken soran varmı kaç kuruş yaktığını veriler hep litre bazlı biz burada yok 2.40 aldım yok 2.72 aldım beni ve hiç kimseyi tutar ilgilendirmemeli tüketimi  LİTRE olarak yazın bitsin benim 2004 fokus komfort şehir içi 9.5 ile 10 litre arasında LPG tüketimi var şehir dışı 8 litre bu kadar basit yok 50 liraya aldım yok 90 liraya bu kadar yol geçtim,fazla uğraşa gerek yok.

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

Arkadaşlar merhaba şu yakıt tüketim bilgilerini doğru düzgün versek artık 100 km. tüketim miktarı Litre dir kuruş değil herkes bu kadar tl. ye yakıt aldım bu kadar kuruş yaktı hesabı sanırım sadece Türkiye de geçerli.Yeni araç alırken soran varmı kaç kuruş yaktığını veriler hep litre bazlı biz burada yok 2.40 aldım yok 2.72 aldım beni ve hiç kimseyi tutar ilgilendirmemeli tüketimi LİTRE olarak yazın bitsin benim 2004 fokus komfort şehir içi 9.5 ile 10 litre arasında LPG tüketimi var şehir dışı 8 litre bu kadar basit yok 50 liraya aldım yok 90 liraya bu kadar yol geçtim,fazla uğraşa gerek yok.

Fosuk degil focus

konfort degil comfort

birşeyleri düzeltelim derken başka şeyleri bozmayalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Verilen değerlerle "Litre" bazında hesaplayabilirsiniz.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Fosuk degil focus

konfort degil comfort

Babam benim kullanıcımdan yazıyor [emoji2]

Yazım hatalarını mazur görün

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Şehirdışı 100 km de 7.3 litre.Ortalama hız 96 (90-120) .Klima 19 derecede hep çalıştı.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Fosuk degil focus

konfort degil comfort

sanırım edebiyat hocasınız ders vermeye başlarsanız sevinirim ama yazdıklarımı anladınız . fosuk yazısı da yok orada dalga geçmenize gerek yok fokus yazıyor.

hayırlı forumlar

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

sanırım edebiyat hocasınız ders vermeye başlarsanız sevinirim ama yazdıklarımı anladınız . fosuk yazısı da yok orada dalga geçmenize gerek yok fokus yazıyor.

hayırlı forumlar

Haşa Edebiyat dersi vermek hadime degil

Türkiye Cumhuriyetinin % 90 yakıt hesaplarken kuruş tabiriyle hesaplar daha önceki yorumlarıma bakarsanız bir çok yakıt hesaplamasını kuruştan lt çevirmişimdir.

ve ben dahil herkes kuruşla hesaplar bununda sebebi kimse aracın yaktıgı lt bakmaz cebinden çıkan paraya bakar.

Bunla ilgili şöyle bir mazim vardır babama fort fiyasta almıştım zamanında dizel ve araca sadece bp 4.30tl mazot alıyordu kuruş hesabına vurdunmuda 270 kuruş yakıyar şehir içi bir arkadaştada aynı araçtan var babama demiş benim araç 200 kuruş yakıyor ve bir ton fırça yedim babamdan sonradan anlaşıldıki arkadaş mazotu 3.50 fatueasız alıyormuş lt bazında vurdunmu bizim araç daha az yakıyordu :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sezgin Yılmaz

O yüzden litre hesabı ki malum orda fiyat bu burda bu bilmem nerde kampanyalı aldım bu kadar yaktı, kuruş  isteyen bölsün litreye ,her defasında bu kadar paraya bu kadar yol yaptım derdi yok 100 km 8-9-10 litre yaktı dersiniz ve anlatınız olay yaşanmaz . 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...