İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yakıt Tüketimi - Lpg

Mustafa Unsal

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu

50 Tl'ye

123,593 km gitti

Lt fiyatı 2.91 (ankara)

çok yakıyorum sanırım, hesap yaparsanız sevinirm, teşekkürler şimdiden

Fazla yakmışsınız,lpg fiyatı 2.67 opette ve shellde nerden alıyorsunuz o fiyata ?
Yorum bağlantısı
Adil Kaygısız

Fazla yakmışsınız,lpg fiyatı 2.67 opette ve shellde nerden alıyorsunuz o fiyata ?

pursaklar/ankara shell 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

pursaklar/ankara shell

Eskişehir yolu shellde 2.67 Bilkent shell 2.67 orda neden pahalı o kadar
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Benimki sömürüyo valla.Şehir içi ortalama....30 - 35 krş yakıyor. :unsure2:

Yorum bağlantısı
H.Mehmet Şahin

Benimki sömürüyo valla.Şehir içi ortalama....30 - 35 krş yakıyor. :unsure2:

hocam şehir içi ortalama hız düşük kalınca 30-35 kuruşlar bence artık normal gibi...

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Ortalama hız 26, 27.5 litre gazla 298 km, kit Atiker, kış lastikleri takılı.Burda rekabet var gazı 2.49'dan alıyorum.2.49x9:224.1.Şehirdışı biraz agrasif kullandığımdan(ortalama102km) 27 litre gazla 347 km kadar gidiyor.O da 7.7x2.49:191 kuruş kmde.

Yorum bağlantısı
Adil Kaygısız
(düzenlendi)

Eskişehir yolu shellde 2.67 Bilkent shell 2.67 orda neden pahalı o kadar

bilmiyorum neden pahalı ama ben ordan alırım, hiçte araştırma gereği duymadım hani ! (dikkat edicem bundan böyle, neresi ucuzsa ordan alıcam) birde en kısa sürede depoyu fulleyip deniycem, sonuçları paylaşırım

tarihinde Adil Kaygısız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

karma kullanım

ortlama hız 28

gidilen yol 235 km

alınan yakıt 22.42 lt lpg  57.62 TL

otomatik focus :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Balta

ATİKER lpg taktırmak istiyorum hangi ürününü tercih etmeliyim. safefast-obd

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Fast tercihiniz olsun.Ama normal fast.Nanoyu falan sakın ha.Nanofastlar yeni çıktı, ilk etapta  sıkıntıları var.

Yorum bağlantısı
ibrahim öz

Karışık kullanım lpg tüp bitene kadar kullandım. İki sefer ölçtüm. 100 km de yaklaşık 10 litre lpg yakıyor. 2.0 motor. Uzun yolda biraz daha düşer. Son aldığımda 2.68 den 75 tl aldım. LPG depo bitikti.315 km yaptım

slm.

aynı araçtan bende de var. litre ve km bazında aynı tüketime sahibim bende.(tek fark ben lpg yi 2.74 den alıyorum) çok gibi geliyordu demek çok değilmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim öz

50 Tl'ye

123,593 km gitti

Lt fiyatı 2.91 (ankara)

çok yakıyorum sanırım, hesap yaparsanız sevinirm, teşekkürler şimdiden

sürekli 2. viteste kullanmak zorunda kaldığım durumlarda, köy, yayla vs yerlerde bu değeri bende tutturuyorum :good1:  ancak normal şartlarda oldukça yüksek bi değer bence (50tl\123km=406kr)  :(

Yorum bağlantısı
Adem Balta
(düzenlendi)

Fast tercihiniz olsun.Ama normal fast.Nanoyu falan sakın ha.Nanofastlar yeni çıktı, ilk etapta  sıkıntıları var.

teşekürler hocam siz fast mi kullanıyorsunuz.fast eski ürünmüş  yoksa hangisi tercihiniz olur.

bunlardan hangisi

,

K01.000040

LPG Kit 4 Sil. Fast

1.090,00 TL

1.140,00 TL

K01.000045

LPG Kit 4 Sil. Nanofast

K01.000049

LPG Kit 4 Sil. Microfast

K01.000042

LPG Kit 4 Sil. Safefast

K01.000043

LPG Kit 4 Sil. Safefast OBDII

1.250,00 TL

1.300,00 TL

K01.000050

LPG Kit 4 Sil. Microfast OBDII

tarihinde Adem Balta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Microfast'dan uzak dur, Nanofast veya fast.

Yorum bağlantısı
Adem Balta

Microfast'dan uzak dur, Nanofast veya fast.

ok saolun safefast demişti tüpçü oda mı yaramaz.

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Safefast da olabilir.Benim tercihim fast olurdu.Ama paranız varsa daha kaliteli bir kit taktırın, özelliklede aracınıza uzun yıllar binmeyi düşünüyorsanız.

Yorum bağlantısı
Adem Balta
(düzenlendi)

Safefast da olabilir.Benim tercihim fast olurdu.Ama paranız varsa daha kaliteli bir kit taktırın, özelliklede aracınıza uzun yıllar binmeyi düşünüyorsanız.

doğru diyorsunuz fakat bütçe atkerin yaygınlığı bulunduğum ilçede atiker bayisi var ve yedek parçası da ucuz.herşey için teşekürler.

tarihinde Adem Balta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

28 lt lpg

Lt fiyatı 2.67 shell

Gidilen km 304 km(benzin hariç)

Kullanım alanı şehir içi

Km'de 24,6 kuruş yapıyor galiba

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz Ak

Focus 2005 ATİKER marka.Benim rolanti 5 gibi ki hatta tam 5 bile sayılmaz. Bunun normal değeri nedir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Focus 2005 ATİKER marka.Benim rolanti 5 gibi ki hatta tam 5 bile sayılmaz. Bunun normal değeri nedir?

rölantinin 5 olması ne demek?
Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz Ak

Mustafa Bey Araç Rölantide çalışırken devir saatinin normalde kaçta durması gerekir onu sormak istedim. Sanırım 08-09 arasında durması gerekiyor.Benim araçta 0,5'te duruyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Normali 800 olmalı diye biliyorum. Benim aracımda motor ısınıncaya kadar bin civarı sonra 800e iniyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz Ak

Evet benim araçta o halde düşük 500 'de hatta o kadar bilet değil. O yüzden debriyaja basınca araba stop edecek gibi olup kendini toparlıyor olsa gerek. İyi bir Atikerci bulmalıyım:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...