İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yakıt Tüketimi - Lpg

Mustafa Unsal

Recommended Posts

Uğur Köker

Abi bu test baya zahmetli mi ,kaç tl ye yaparlar?

benim bildiğim kadarıyla lpg kaçak tespit cihazıylada yapılıyor;yanmayan lpg nin bir kısmı atıldığı için egzos ucunda lpg dedektörü uyarı veriyor aynı sistem manifoldda da olur kanımca;bence sen iyi bir egzoscu bul abi şunun manifoldunda kaçak var mı yok mu bi bakarmısın de onlar işin kurdu hemen anlarlar;ama doğrulama için mutlaka 2.bir egzoscuya da göster ki boşuna paran gitmesin;tespit için bence para bile almazlar;benden almamışlardı

Yorum bağlantısı
Bahadır Güven

Geçen hafta İstanbula giderken Ankara Sincan'da Best Oil istasyonundan Milangaz aldım. Litrede 13 km yol gitti. Ne Opet'le ne de Shell'le bu kadar yol yapabildim. Bu arada sadece bu dediğim istasyondaki Milangaz'la bu kadar gidebiliyor. Diğer Milangaz'larla bu kadar gidemedim. Sebebi nedir bilmiyorum. Sadece dikkatimi çeken şey pompaların üzerinde 93 oktan yazısı. Bilgisi olan var mı, diğer gazlar kaç oktan?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

300 km ortalama hız 29  istanbul-kocaeli git gel ve istanbul içi bol durkalk.  69 lira 27 litre. yol bilgisayarı 8.3 gerçekte 9 litre :D sıfır benzin. ve klima yer yer açık

otomatik focus :D

Yorum bağlantısı

300 km ortalama hız 29 istanbul-kocaeli git gel ve istanbul içi bol durkalk. 69 lira 27 litre. yol bilgisayarı 8.3 gerçekte 9 litre :D sıfır benzin. ve klima yer yer açık

otomatik focus :D

Mustafa orada ortalama litresi ne kadar LPG nin
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

indirimliler 2,52  normali 2.70  bi yerde 2.44 aygaz gördüm :D

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

Cumartesi günü gaz bitti ve aracı deneyelim dedim 5km benzinde gittim tabi bir tüpe geçti çıktı geçti çıktı

10 tl gaz aldım 3.77 lt yaptı 2.66 tl gazın fiyatı tamamı şehir içi sürüş yatım

38.8 km gaz bitti bence şehir içi güzel bir rakam

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

son depo  33.5  litre 340 km :D  avrupa otobanında tapsipit :D  (210)  tekirdağ köy yolları vs derken ortalama hız 90 yol bilgisayarı 8,6 pompada 9,8

81 TL :D

ondan önce ortalama hız 80 max hız 120 otoban  123 km 23 tl :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

son depo  33.5  litre 340 km :D  avrupa otobanında tapsipit :D  (210)  tekirdağ köy yolları vs derken ortalama hız 90 yol bilgisayarı 8,6 pompada 9,8

81 TL :D

ondan önce ortalama hız 80 max hız 120 otoban  123 km 23 tl :D

O nası bi tapsipiid öyle. Sonra vay efendim F1 ler niye pahalı  :)

Yorum bağlantısı
Recep Aygün

Selam arkadaşlar aranıza yeni katılan biri olarak birkaç konuda yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Selam arkadaşlar aranıza yeni katılan biri olarak birkaç konuda yardımlarınızı bekliyorum

Hoşgeldiniz. Ne gibi bir yardıma ihtiyacınız var?

Yorum bağlantısı
Ahmet İlbasmış

Çok iyi.

Ciddi mi.bende cok diye biseler ariyordum.ama belirtmeyi unuttum sanirim uzun yolda

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ciddi mi.bende cok diye biseler ariyordum.ama belirtmeyi unuttum sanirim uzun yolda

Uzun yol değerleri için iyi. Hız kaç.

Bu arada avatarınızda yüzünüzün göründüğü fotoğraf olmalı.

Yorum bağlantısı
Ahmet İlbasmış

Uzun yol değerleri için iyi. Hız kaç.

Bu arada avatarınızda yüzünüzün göründüğü fotoğraf olmalı.

Pardon ben profil fotograf kuralini unuttum.eve gecince halledecm kusura bakmayin.

Hiz 120-140 arasi degisti.adana -izmir arasi gittim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

120-140 arası 7.1 litre LPG çok iyi bir yakıt değeri

Yorum bağlantısı
Ahmet İlbasmış
(düzenlendi)

2089 km yol gittim toplamda.tupu genellikle 2.85 - 2.89 araligindaki fiyatlardan aldim.430liralik yakit aldim.bu kilometrenin icinde 50-60km de sehir ici kullanimda var.az yakmasinda belki bakimlarinda etkisi vardir.hicbirseyini eksik etmem geciktirmem

tarihinde ahmet ilbasmış tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Behlül Baş
(düzenlendi)

Heralde çok yakma rekoru bende olur. Aracın haftasonu hava filtresi değişti ve ondan sonra tüketim tavan yaptı.

8 litreye 30 km gitti şehiriçinde. Yani 100 kmye 25 litreye denk geliyor.

Ocağa değil de öğrenciyim cebime incir ağacı dikecek bu araba  :D

Önceden 7-8 litre lpgyle en azıdnan 50 km gidiyordu. Ki bu bile çok sayılır. 15 litre 100 kmde ki buna razıydım. Şimdi bir de bu oldu  :D

Benzinde de çok yakıyor gibi. Cidden muzdaribim. Sorun ne olabilir?

tarihinde Behlül Baş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ibrahim öz

yakmamıştır. çok efkarlıysa geceleri kendi başına içiyodur. öyle yakıt mı olur yaavv. ya kaçak var ya ayarsızlık diyecem ama bukadar yakması için hem kaçak hem ayarsızlık hem hem hem olması lazım. Allahım esirgesin  :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

Heralde çok yakma rekoru bende olur. Aracın haftasonu hava filtresi değişti ve ondan sonra tüketim tavan yaptı.

8 litreye 30 km gitti şehiriçinde. Yani 100 kmye 25 litreye denk geliyor.

Ocağa değil de öğrenciyim cebime incir ağacı dikecek bu araba :D

Önceden 7-8 litre lpgyle en azıdnan 50 km gidiyordu. Ki bu bile çok sayılır. 15 litre 100 kmde ki buna razıydım. Şimdi bir de bu oldu :D

Benzinde de çok yakıyor gibi. Cidden muzdaribim. Sorun ne olabilir?

lpg sistemini kontorol ettir derim kaçak vardır hava filitresi performans filitresimi orjinalmi ?
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

lpg sistemini kontorol ettir derim kaçak vardır hava filitresi performans filitresimi orjinalmi ?

Dün kontrol ettirdik hocam. Bu enjektör kabloları oluyor sanırım Orda büyük bir kaçak vardı. Resmen şaştım kaldım. Gazın yarısı bildiğin dışarı gidiyordu. Hava filtresinin değişme zamanıyla denk gelmesi garip oldu sadece. Bakalım değiştikten sonra aksine daha da az yakması lazım. Şuan deniyorum. İçindeki gaz bitene kadar gideceğim. Kaç km gidecek deneyeceğim  :biggrin:

yakmamıştır. çok efkarlıysa geceleri kendi başına içiyodur. öyle yakıt mı olur yaavv. ya kaçak var ya ayarsızlık diyecem ama bukadar yakması için hem kaçak hem ayarsızlık hem hem hem olması lazım. Allahım esirgesin  :shok:

Kaçak varmış ama sanırım bir ayar da gerekiyor olabilir. Çünkü eksoz testi de yaptırdık. Bütün değerler normalin dışında çıktı. Bunda gaz ayarının da etkisi varmış.

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

Dün kontrol ettirdik hocam. Bu enjektör kabloları oluyor sanırım Orda büyük bir kaçak vardı. Resmen şaştım kaldım. Gazın yarısı bildiğin dışarı gidiyordu. Hava filtresinin değişme zamanıyla denk gelmesi garip oldu sadece. Bakalım değiştikten sonra aksine daha da az yakması lazım. Şuan deniyorum. İçindeki gaz bitene kadar gideceğim. Kaç km gidecek deneyeceğim :biggrin:

Kaçak varmış ama sanırım bir ayar da gerekiyor olabilir. Çünkü eksoz testi de yaptırdık. Bütün değerler normalin dışında çıktı. Bunda gaz ayarının da etkisi varmış.

hadi büyük geçmiş olsun allahtan araba alev almadı allah korusun.

LÜTFEN.

TÜM LPGLİ ARAÇ KULLANAN ARKADAŞLAR EN AZ YILDA 1 SEFER KONTOROL ETTİRELİM MARKA MODEL LPG MARKASI HİÇ ÖNEMLİ DEGİL.

Yorum bağlantısı
ibrahim öz

kesinlikle katılıyorum. bu bi anlık bi olay ama yine de kontrol de fayda var. herhangi bir lpg ci ye rica ettiniz mi ücret bile almıyorlar..

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

26 litre 345 km bu sefer az gitti.Ortalama hız 100-120.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...