İçeriğe Yönlendir

Triger Kayışı Değişimi

Ruhi Gökhan

Recommended Posts

Ruhi Gökhan
(düzenlendi)

Tam 1 sene önce Triger kayışını İskitlerdeki ACL servisinde 180 YTL ye değiştirtmiştim.

tarihinde Ruhi G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özkan Pehlivan

200 civarı tutar.Eğer devirdaimi de degiştirirseniz o da 85 ytl civarı toplam 285 gibi bir rakama malolur..

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
Bilyaları da dahilmi bu fiyatlara? Bunlar önemli parçalar çünkü orjinal olması gerekir diye düşünüyorum, lagunada triger işleri 700 civarı çıkıyodu bu rakamları görünce acaba dedim yan sanayimi takılan parçalar.

Söylediklerimden bakım fiyatları ne kadara çıkar?

Servise giderseniz eğer devirdaim hariç 500 ytl fiyat isteniyor, devirdaimle birlikte zaten sizin dediğiniz fiyata yakın. Bahsettiğim ACL servisi Ford özel servisidir, Koçun sistemine erişimi bulunmaktadır, vede takılan parçalar orjinal Ford dur. Aramayı kullanarak eski konulara ulaşırsanız maliyetnin bukadar fazla olmadığını göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen
Selamlar Beyler..

2000 model focus sport trendim var, triger setini değiştirmeye gidicem ortalama olarak ne kadar tutar, yakın zamanda değiştirten arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Birde genel bakım, yağ, bujiler, filtreler, antifiriz ortalama ne kadar tutuyor?

Teşekkür ederim..

aynı zetec-e motoru kullanıyoruz. 3 ay önce değiştirdim.

triger kayışı: 20 ytl

bilyaları : 65 ytl

v kayışı: 40 ytl

2 adet v kayışı avere rulmanları :40 ytl

z-rotları: 40 ytl

bu arada trigeri değiştirirken v kayışınıda değiştirmende fayda var. yoksa iki kere işçilik ücreti ödemek zorunda kalırsınız...

yağ 60-70 arası

titanıum bujiler 4 tanesi 45 ytl

hava ve polen filtresi:15-20

turuncu renkteki antifriz 75 civarı olması lazım...

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

geçen yıl triger+devirdaim+diğer bakımlar+işçilik 420 YTL'ye yaptırmıştım.

Yorum bağlantısı
Özkan Pehlivan

Fordun yan sanayisi diye bir şey varmı ki.Kime sorsak fordun parçalarına yan sanayisi yok bunların sadece degişik markaları var diyorlar.Mesela ben 85 ytl ye devirdaim aldım.Arabadan çıkan devirdaimin icindeki pervane plastik malzemeden yapılmış.Benim aldıgım da prinç döküm pervane vardı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Firik

selam arkadaslar, 2001 model focus st 2.0 marka aracim var bildigim kadariyla bu modelin triger kayisi, su pompasi ve bilyasi, bir parca daha var ismini bilmedigim. 60.000 km de degismiyor mu periodik bakiminda? ancak burda 120.000 mil yaziyor kitapciginda, aklim karisti. bir de alt takimdan bir tikirti geliyor 4 suspansiyonu yeni degistirdim, araci tamir eden kisi suspansiyondan olabilir demisti, simdi o degilde daha baska bir ses geliyor alt takimdan. sanki davlumbaz gibi ama ona da baktirdim ordan gelmedigini soylediler. bir de alternatorden ses geliyor onu da triger ile beraber degistiricem yakin zamanda. bildiginiz iyi bir alternator markasi var mi? simdiden cevaplar icin tsk ederim.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

2001 arabanın trigeri hiç değişmemişse hemen değiştir, km önemli değil...

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Benim hatırladığım kadarıyla focus kitapçığında(2000 model 1,6 için söylüyorum) triger değişim süresi 120.000 km yada 10 yıl diye yazıyor.Fakat türkiye şartlarında servisler bunu 90,000 km yada 5 yıl(6 da olabilir hatırlayamadım)diye revize etmişler.artık bu olması gerekenmidir,yoksa para kazanmanın başka bir yolumudur, bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Şems Akça
(düzenlendi)

Benim ST 74bin km ve 2000 model. Şimdi değiştirmem mi gerekli hakkaten triger i. Ses vs. gelmiyor ama..

tarihinde ?ems Ak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

benim kitapçıkta 120k km yada 10yıl yazıyor, 2 sene sonraki servis kitaplarında 5 yıl yada 90binkm yazmaya başlamış..

bence 100bin civarı ve 6-7 yıl içinde değiştirmek en mantıklısı.. bknz ben :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Şems 200 ytl civarı tutuyor, ama devirdaimide değiştirirsen 300 350 gibi oluyor..

Devirdaimde sorun yoksa bile değiştir, çünkü yarın öbürgün devirdaim su kaçırırsa (sonuçta bir ömrü var) onu değiştirmek istediğin zaman trigeri tekrar söküyorlar ve sökülen triger yeniden gerilemiyor, bu sefer tekrar triger masrafı çıkıyor..

Yorum bağlantısı
Şems Akça

Sağolasın.Vakit bulduğum bi zaman gidip değiştireyim bari trigeri daha gider senin triger diyen yok baksana :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

bence gider Şems, niye diyeceksin, adamlar kitapçığa 120binkm yada 10yıl yazdığına göre adamlar bunu en az 150binkm gidecek şekilde test etmişlerdir yani limitleri yazmamışlardır, ama aklın kalmasın bir ara değiştir, benim araç 2001 model 3 ay önce değiştirdim 93binkm civarındaydı değiştirdiğimde..

Yorum bağlantısı
Onur Firik

benim alternatorden tiss sesi geliyor, ustaya sordum alternator motorun cok asagisinda oldugu icin trigeri sokmesi gerektigini soyledi bende gittim triger kayisi ve seti aldim, yaklasik 170 dolara geldi, bir de alternator alicam bu hafta icinde belki ancak 200-250 dolar iscilik istiyor.

Yorum bağlantısı
Onur Firik

su an aracim 98.000 milde yani 155.000 km de, kitabinda 120.000 milde triger kayisina bakilir, durumu kotuyse degisir yaziyor.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Abi sen bakma bu kezbana,servise baskı balata triger değişeceğim diye gitti,o kadar söyledim baskı balataya gerek yok bitene kadar kullan diye ama servisten değişmeye gerek yok cevabını alınca oturdu kaldı :blink:

Bence 100 bini bulana kadar kullan..Zaten izin verilen aralığa ancak yaklaşılmış oluyor..

ahaha para benim değil mi yahu bitmemiş baskı balatayıda değiştiririm, lastiğide :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Trigere bakmak için açan arkadaş bi zahmet değiştiriversin zaten.İşçilik için söylediğiniz rakam inanılmaz pahalı bence.Oralarda böyle demek ki.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Emre soruyu anlamadım desem.Ordaki servisleri derken Ankara'dakileri sormuyorsun herhalde?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
(düzenlendi)

Serkan Bey Amerikadaki fiyatlardan bahsediyor heralde...

tarihinde Can Karacaer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...