İçeriğe Yönlendir

Aveo Turbo Sesi

Haluk Şentürk

Recommended Posts

Haluk Şentürk

aracımda tam da videodaki ses var .servis normal dedi.ben sanki daha önce yoktu şimdi başladı zannediyorum.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Haluk...bu ses hoşuma gitmedi...araç kaç binde...

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Haluk...bu ses hoşuma gitmedi...araç kaç binde...

23binde abi

sanki hortumdan gibi ama servis normal dedi

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

23binde abi

sanki hortumdan gibi ama servis normal dedi

Servis boyle diyince ne denir... Bilemedim
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

garantisi bitmiş olsa, 3000den başlayan tamirat şart derdi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

enjektör sesi daha baskın?

Çağlar Bey motorun sesi tam benzemiyor ama turbo sesi birebir aynısı.diğer sesler benim araçta normal gibi...

Servis boyle diyince ne denir... Bilemedim

ben de bilemedim .multijet motoru tam da tanımıyorum

garantisi bitmiş olsa, 3000den başlayan tamirat şart derdi

kesin :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bence normal bu ses ,gaza basılınca turbo emiş gücü artmasıyla hüüüppp sesi çoğalıyor

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Bence normal bu ses ,gaza basılınca turbo emiş gücü artmasıyla hüüüppp sesi çoğalıyor

servis de aynısını söyledi ama tam da ikna olamadım.umarım öyledir.niyetim özel bir servise gidip sesi dinletmek.

dikiş makinası gibi ?

multijet ford motorlarına göre daha fazla metalik ses üretiyor gibi.fiestadan sonra pek de alışamadım ama şu ford da 1500 motordan 70 beygir güç üretmeye devam ettiği sürece çook müşteri kaybeder.1300 motordan 95 beygir güç almak gerçekten keyifli

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

servis de aynısını söyledi ama tam da ikna olamadım.umarım öyledir.niyetim özel bir servise gidip sesi dinletmek.

multijet ford motorlarına göre daha fazla metalik ses üretiyor gibi.fiestadan sonra pek de alışamadım ama şu ford da 1500 motordan 70 beygir güç üretmeye devam ettiği sürece çook müşteri kaybeder.1300 motordan 95 beygir güç almak gerçekten keyifli

vergiden dolayı mı?

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

vergiden dolayı mı?

hayır vergi değil.tercih sebebi olarak o da var ama 6 ileri şanzıman ve 95 beygir fiestada yok mesela...

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

bana bek normal gelmesede bu turbo sesi belli bir kmden sonra cogu aracta oluyor genelde eksozda kacak varsa ondanda yapabiliyor

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1.5 dizel sürüşte daha güçlü hissettirir bence.  (Alt devirlerde) :)

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

bana bek normal gelmesede bu turbo sesi belli bir kmden sonra cogu aracta oluyor genelde eksozda kacak varsa ondanda yapabiliyor

eksoz değil gibi sanki ama yine de ona da baktırmakta fayda var

1.5 dizel sürüşte daha güçlü hissettirir bence.  (Alt devirlerde) :)

haklı olabilirsin hocam.yeni fiestayı denedim.gayet iyi idi.Ama aveo gerçekten donanım olarak ,performans olarak daha iyi.Fiestanın şu yurtdışındaki sedanı Türkiye ye gelse yok satar. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

eksoz değil gibi sanki ama yine de ona da baktırmakta fayda var

haklı olabilirsin hocam.yeni fiestayı denedim.gayet iyi idi.Ama aveo gerçekten donanım olarak ,performans olarak daha iyi.Fiestanın şu yurtdışındaki sedanı Türkiye ye gelse yok satar. 

:good1:

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)

Hocam bir G.punto multijet kullanıcısı olarak ses bana da normal geldi.

tarihinde Tevfik Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Hocam bir G.punto multijet kullanıcısı olarak ses bana da normal geldi.

Tevfik Bey ,cevap için teşekkürler.yani bu cevapla sizin araçta da aynı durum var mı diyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Evet, benim araçta da aynı durum var ve aldığım ilk günden beri de vardı.

Amcaoğlu'nun Paliosunda da var, abimin j kasa Astrasında da var aynı ses(videolardaki ses).

Eğer sizdeki ses de videolardaki sesle aynıysa bence bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Evet, benim araçta da aynı durum var ve aldığım ilk günden beri de vardı.

Amcaoğlu'nun Paliosunda da var, abimin j kasa Astrasında da var aynı ses(videolardaki ses).

Eğer sizdeki ses de videolardaki sesle aynıysa bence bir sorun yok.

eyvallah meslektaşım. zaman ayırdığın ve cevapladığın için teşekkürler.Valla ben de yolda geçen arabaları bile ister istemez dinlemeye başlamıştım :)

Algıda seçicilik ilginç bir şey.bir yazı okuyup bu sesi duymaya, normal olduğunu okudukça da duymamaya başladım... :unsure2:  :)

anlaşılan bu ses bu motorlarda normal.daha 2500 km deki aynı aracın şoföründen rica ettim.denedim ve aynı sesi o araçta da duydum.

naapıyormuşuz : fazla dinlemeden sürmeye devam ediyormuşuz :)

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Rica ederim hocam, kafandaki bu soru işaretinden kurtulmana yardımcı olduysam ne mutlu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...