İçeriğe Yönlendir

Aramızda Pilot, Havacı, Sanal Pilot Varmı ?

Ugurcan Yogun

Recommended Posts

Ugurcan Yogun

Herkese yeniden merhaba?

Aramızda uçaklarla ilgilenen kimse var mı? Sanal pilot özelliklede FlightSimulator, PMDG, Wilco, Aerosoft ürünlerini kullanan

varsa şöyle bir online uçuş düzenleyelim ve forma bir havacılık bölümü açalım derim (havacılığa ilgi alaka var ise yapalım bunu ne dersiniz?)

havacılık hakkında tartışalım :)

mesela ben hem sanal pilotluk yapıyorum, planespotter'lık yapıyorum ,havacılık hakkında ne varsa deli gibi araştırıp öğreniyorum eminim forumumuzdada  havacılık meraklısı arkadaşlarımız (samimiyetten yazıyorum arkadaşlarımız diye çoğu kişi benden yaşça ve yaşça çok büyük ama hiçbir zaman bu forumda büyük küçük ayrımı yapılmadı ve çok sıcak bir forum bu formun insanlarını çok seviyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Tanıdığım tek sanal pilot bu forumdandı. Bildiğim kadarıyla ülkedeki sayılı isimlerdendi üstelik. Bir takımı ve düzenli uçuşları vardı. Ancak artık aramızda değil.

İlker izgördü. Allah rahmet eylesin.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 21
Yorum bağlantısı

Bir zamanlar uçuyorum forumuna üyeydim. Gerçi hala üyeyim de 2-3 yıldır hiç girmedim desem yeridir. Çoluk çocuğa kaldı. Fs de çok takılırdık, online uçuşlar yapardık. Çok güzel 777 kullanırdım :)

Pull up. Bu sesi mutfaktan duyup çok koştuğum olmuştur :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumda bu konu vardi, mobilden giriyorum, bulduğumda birlestiririm. Fsx le ucuyorum ancak pmdg kullanmiyorum. Vaktim yok o kadar prosedure acikcasi.

Rahmetli komutanim bana "sizinki dolmusculuk, bizimki f1 pilotlugu" derdi :) topragi bol olsun.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Bende hep FSX yüklü durur, uçuş kolu da bağlıdır. Zaman zaman kısa uçuşlar yapıp kapatıyorum artık. Gençken daha uzun uçuşlara dayanabiliyormuş bünye, yaşlanınca zaman daha kıymetleniyor sanırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Lise çağlarında en büyük hayalimdi uçmak!..... Hava Harp Okulu sınavlarına iki defa girdim ikisinde de boydan elediler, böylece havacılık hevesim o tarihte sıfırladı.

İlginç bir konu.

İlk defa duyduğum bir sürü terim ve ifadeler var.  Konu açılırsa, geçmişe dönüp, yeni bir şeyler öğrenmiş olurum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bir ara Falcon4.0 uçuşlarım vardı, düzenli giriyordum. Hava harp akademisine girmeyi çok istedim, annem bırakmadı (düşer ölürsün diye ne alakası varsa).

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

3. Dubleden sonra bana ne simülatör lazım, ne kanat, nede uçak...

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Buğra Kaya

son mülakatı geçebilseydim thy nin ücret almadan florida eğittiği first officerlardan biri olacaktım :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

FSX zaman zaman oynarım. Bir kere boğaz köprüsünün altından geçmiştim. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yükle - oyna şeklinde mi yoksa eklenti vs ile mi o hale geliyor oyun?

Android tabletine infinite flight'ı kur. android'te uçabileceğin en gerçekçi simulator.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ben de fsx ile uçuyordum, 2 sene filandır hiç uçmadm, fırsat bulsam güzel bi saitek set alıp başlayacam tekrar.

Arkadaşım satıyor? İster misin?

Ben hala logitech joystick'le uçuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

nasıl bir şey?

geçen gün baktım da çok 600-800 aralığındaydı, çok pahalı geldi.

sen bana bir ara eklenti dvd'si mi göndermiştin fsx için?

Hatırlamıyorum ne gönderdiğimi :)

Facebook'tan irtibata geçirtebilirim seni?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

çok acayip şeyler çıkmıştı içinden. :p

ne civarda bir şey o? çok aciliyeti yok aslında benimkinin de bir bakayım yine de.

çift propeller, lövye, radio ekranı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Ben pilotum aklınıza takılan öğrenmek istediğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

yav bu koca koca uçaklar nasıl gidiyor öyle havada? :D

Bende yıllardır gemiler nasıl batmıyor onu anlamıyorum :) taş dibe gider yakıt tankeri batmaz :)

Yüce Allah'ın varlığına delalet hep bunlar.

Havaya kağıt atıyorsun, yere düşüyor. Koca uçak kuş gibi uçuyor maşallah.

tek kelime ile :) Sihir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Planör lisansım var. Delta kanat ve yamaç paraşütü uçuşlarım var. Ama FS tecrubem yok hiç.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Yüce Allah'ın varlığına delalet hep bunlar.

Havaya kağıt atıyorsun, yere düşüyor. Koca uçak kuş gibi uçuyor maşallah.

Ataizler bunu da açıklasın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Bu konuyu okuduktan sonra dün gece rüyamda helikoptere biniyorum ama Kuzey ırak civarındayım dik yamaçlara iniş yapıyorum.

Evet kaba etim açık kalmış  :superman:  :kutlama:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

yorganı ayağına göre uzat yerine yorganı poponun büyüklüğüne göre al yapalım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...