İçeriğe Yönlendir

Opel 1.6 Cdti -136 Hp /320 Nm Tork

Abdurrahman Balaban

Recommended Posts

Abdurrahman Balaban

1.3 dizel  ile ilgili kötü anıları 1.6 dizel siler bence..Ayrıca, astra hb sınıfındaki en yakışıklı arabadır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

1.3 dizel  ile ilgili kötü anıları 1.6 dizel siler bence..Ayrıca, astra hb sınıfındaki en yakışıklı arabadır

İnşallah diyelim, yakışıklıya gelince, evet dıştan güzel, içten değil, dar, elektronik dert oranı aynen durmakta, opelde model sıkıntısıda var, uzun zamandır birşey yaptıkları yok, fiata baya benzediler bu arada....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Evet iç tasarımı bence de hoş değil özellikle kocaman direksiyon fakat dış tasarımı on numara :good1: 136 hp ve 320 nm tork hiçte hafife alınacak rakamlar değil, sonuçta performans arabası değil araç..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Evet iç tasarımı bence de hoş değil özellikle kocaman direksiyon fakat dış tasarımı on numara :good1: 136 hp ve 320 nm tork hiçte hafife alınacak rakamlar değil, sonuçta performans arabası değil araç..

Motoru hafife almıyorum canım, ayrıca çok ağır, 1.5 ton yahu, neyse alınacaksa full alınmalı, flexride şase falan olmalıki idare etsin, ama ne kadar elektronik o kadar dert gerçeği özellikle opel için unutulmamlıdır. Bu arada focusu ve bunu çiple, focusu astrayla aynı ağırlığa getir, sonuç ne olur tahmin et  :D

Ooo şimdi fiyatına baktım 1.6 dizel en az 136 hp olan 72 milyar birde 110 luk taş arabası modeli varki Fiestayla bile acı acı tokatlarım o bile 70 kaat

Full olanı ise 82 milyar.

Sonuç: bu salak fiyatlarla zaten bu sınıf araba alınmayacağı gibi sıfır hemide Opel asla alınmaz, paranla rezil olursun o da cabası.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Gidiyor elbet, benim kastettiğim sanal beygirler, sınıf tamamda beygire bakınız, 136 hp. için 10.3 saniye yavaştır. Focus 1.6 tdci 115 hp 0-100 10.9 ise 2 seçenek var. ya beygirler sanal yada araba ağır, opelde ikisi birden mevcut ne yazıkki.

Beygirler sanal değildir de ağırlı çok büyük etken, benim benzinli astra j yarı depo ile 1450 kg geliyordu.Sınıfındaki araçlardan 150 kg daha ağır, bu agırlık handikapını 136 bg ile kapatıp yinede 10.3 sn başarıdır.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Beygirler sanal değildir de ağırlı çok büyük etken, benim benzinli astra j yarı depo ile 1450 kg geliyordu.Sınıfındaki araçlardan 150 kg daha ağır, bu agırlık handikapını 136 bg ile kapatıp yinede 10.3 sn başarıdır.

focus 115 hp den 100 kg ağır sadece, 100 kg. yi 136hp yani 21 hp. ile kapatıyorsa bu başarı değildir, zaten o motor yazılımlı haliyle 136 hp. sadesi 100 hp. zaten limitte, sen focus motoruna chip yap, bak bakalım astrayı ne yapıyor, işin özü başarı yok bildiğin motor, dediğim gibi 115 lik focusa 2-3 kişi bin ve ağırlık eşit olsun, boş 136 hp lik astrayla yarış, ne demek istediğimi anında anlayacaksın, ha üstünede klima aç focusta değişen olmaz, sanallığı kendin tescil edersin :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Gidiyor elbet, benim kastettiğim sanal beygirler, sınıf tamamda beygire bakınız, 136 hp. için 10.3 saniye yavaştır. Focus 1.6 tdci 115 hp 0-100 10.9 ise 2 seçenek var. ya beygirler sanal yada araba ağır, opelde ikisi birden mevcut ne yazıkki.

1.4 Tsi 122hp daha atletik bu 1.6cdti 136hp'den.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

focus 115 hp den 100 kg ağır sadece, 100 kg. yi 136hp yani 21 hp. ile kapatıyorsa bu başarı değildir, zaten o motor yazılımlı haliyle 136 hp. sadesi 100 hp. zaten limitte, sen focus motoruna chip yap, bak bakalım astrayı ne yapıyor, işin özü başarı yok bildiğin motor, dediğim gibi 115 lik focusa 2-3 kişi bin ve ağırlık eşit olsun, boş 136 hp lik astrayla yarış, ne demek istediğimi anında anlayacaksın, ha üstünede klima aç focusta değişen olmaz, sanallığı kendin tescil edersin :)

Sadesi 100 değil 110 bg, 136 bg sadece chiple olduğunu zannetmiyorum nasılki Fordun 95 lik ve 115 lik arasında sadece yazılım olmadığı gibi.

115 lik focusla ağırlıkları eşitleyip yarışınca focusmu alır diyorsun yani.Bu bence denendikten sonra söylenmesi gereken bir cümle, opel antipatikliğin çok ağır basmış. :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kılodya şefir i yolda görmekten daha imkansız bişeymiş opelin arıza yapması ona göre  :)

Golf gibi sempatizanı oluşmamış olsa da, sonuçta alaman

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Yok artık

Yabancı yöneticilerle krize giripi neredeyse tüm çalışanları işsiz kalma tehlikesi yaşayınca ve zorla Alman hükümetinin desteğiyle ayakta kalınca tüm cazibesini kaybetti.

Mali sıkıntılar yüzünden çoğu fabrikası kapanıp Belçika gibi ülkelere taşınınca alman halk işsiz kaldı ve sempatisi bitti.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Opel alamanyanin yüzkarası ve tofaşıdır, üzgünüm :) almanlar bile sevmez opeli doğrudur . 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Opel kaliteli,şık, gösterişli araç yapar. Astra için konuşursam çok gösterişli, cosmo'sunda her donanım olan, çağın gerektirdiği herşeye sahip olan bir araç. Yol tutuşu iyi. Fakat gelgelelim gerçekten gücünü yola iletemiyor. 1.4T 140bg bile yazılım atıldıktan sonra gerçekten 140 bg gibi oluyor. Ki yaktığı yakıtta cabası. Ayrıca 2. el'de neredeyse ölü.

Cdti 136lık ile yakında test sürüşüm var. İletirim ne var ne yoksa. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Test sürüşü yaptım.Gidişi gayet iyi,diğer 1.6'lara göre aman aman fark yok.Yol tutuş zaten güzel ve konfor da iyi,iç mekan bencede pek hoş değil.Hız sabitleyici 70 de yol bilgisayarı 3.2-3.3 gibi gösteriyordu.90 da hızı sabitledim 3.7-3.8 gösterdi.Yakıt iyi gibi geldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...