İçeriğe Yönlendir

Yeni Nissan Qashqai

Serdar Güngör

Recommended Posts

Serdar Güngör
(düzenlendi)
2014 Qashqai, iki veya dört tekerlekten çekişli ve manuel veya yeni Xtronic otomatik şanzıman seçenekleriyle birlikte iki benzinli ve iki dizel motor ile pazara sunulacak. Giriş seviyesi motor Renault-Nissan'nın yeni 1.2-litre DIG-T ünitesi olacak. Yeni Qashqai için özel olarak modifiye edilen bu motor 115PS (113hp) güç ve 190 Nm tork üretiyor. Altı-ileri manuel ve önden çekişli konfigürasyonun ortalama yakıt tüketimi 5.6 litre/100 km, CO2 emisyonu ise 129g/km.

Diğer benzinli motor seçeneği olan 150PS'lik 1.6-litre DIG-T ise ürün yelpazesine 2014′ün yaz aylarında eklenecek. Toplam 240 Nm tork çıkışı sunan bu motor yüz kilometrede ortalama 5.6 litre yakıta gereksinim duyacak (CO2 emisyonu 132 gram).

lxa2.jpg

6oq7.jpg

zj6j.jpg

2x9s.jpg

d9iq.jpg

er3a.jpg

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Focus'un stopları çalmışlar  :shok:

+1,qashgai,nin eski stopları en begenmedigim yeriydi zaten kasasına hiç yakışmıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

+1,qashgai,nin eski stopları en begenmedigim yeriydi zaten kasasına hiç yakışmıyordu.

İnsan ilhamdan bukadar yoksunmuymuş.. Hadi beceremedin çizmeyi; çalacaksın, git çin malları gibi 2 3 tasarımı birleştir..  Bukadar göstere gösterede olmazki yani.  Bari farların üretimi için hiç argeye bulaşmasınlar direk ford dan alsınlar :D

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

stoplar focus diyorsunuz da; önceki aracın stoplarının devamı niteliğinde bayağı. zaten aracın bütünü öyle, ağır makyaj yemiş gibi. olması gereken asıl değişiklik ise olmuş ve kabin değişmiş. :good1: sürüşü eskisi gibiyse bu da patlayacaktır ama fiyatlandırma önemli tabi.  

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Kabini ben de beğendim. Şöyle alınabilir bir fiyat çekseler Focus'u satabilirim.

Yorum bağlantısı
Oguzhan Atam

japon arabaları motor özelliğiyle meşhurdu. tüm motor seçenekleri renault olmuş artık.

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Eski çirkinde yenisi de aynı ben oldum olası sevemedim bu aleti.

Eşim bir kaç kez bakalım demesine rağmen hiç niyetlenmedim .

Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Yorum bağlantısı

Arabanin tek eksigi tipiydi onuda duzeltmisler. Onden juke gibi sanki. Fiyat dizeli 80 den asagi olmaz gibi.

Yorum bağlantısı
Ömer Emre Çeltekoğlu

Nissan Spor otomobil dışında bence bu işi bilmiyor... Ben kullandım bu aracı... Komşumda mevcut .... parasına degecek bir arac degil bence.

Yorum bağlantısı

Nissan Spor otomobil dışında bence bu işi bilmiyor... Ben kullandım bu aracı... Komşumda mevcut .... parasına degecek bir arac degil bence.

Komşunuzun aracı dizel mi, benzinli mi ?

Benzinlileri için öylede dizeli için pek öyle demiyorlar.

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Arka çapraz görüş şimdiden çok sorunlu görünüyor. Park sensörü standart gelir, değilse şart.

Stoplar resmen Ford. Önden yeni Toyota'ları da andırıyor sanki.

En iyi yeri içi. Zaten en eleştirilen kısımdı, düzeltmişler.

Yol tutuşunun iyileşmiş olması beklenir bir de.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bundan önceki serinin içini beğenmiyordum.Bu sefer içi güzel olmuş bence.Ama dış tasarımda oturmamış birşeyler var sanki.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

1.6 dizel 130 HP'lik motoru CVT şanzıman ile satacaklarmış, Türkiye'de patlama yapabilir. Ben beğendim.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

İç malzeme kalite ve işçiliği güncel modeli gibiyse dışı tasarımı ferrari gibi olsa ne yazar, bayide baktığım güncel kaşkayinin yolcu airbag bölümü ince plastik kullanıldığı için içeri göçmüştü, hızla uzaklaştım oradan tabi  :koskos:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...