İçeriğe Yönlendir

Sizce Mazda 3 Alınır Mı ?

Hüseyin Uzun

Recommended Posts

Hüseyin Uzun

2008 focus trend-x paket aracımı değiştirme konusunda kararsız kaldım.siz değerli forumdaşlara danışmak istedim :)

Bu kendi aracım ;

Gönderilen Resim

Gündemimizde olan araçta bu ;

Gönderilen ResimGönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Alacağı vereceği bilmem ama mazda dolu ise olur bence.Oldukça sevdiğim bir model mazda 3 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Impressive mi touring mi? Kaç lira ediyor aracınız, mazda'ya ne istiyorlar?

Impressive dedi satıcı ama bılmıyorum tam olarak araç full sunroof -mercekli farlar benzınli +lpg otomatık 35 bin lira diyor

motor,km , yakıt detaylarını da alsak iyi olurdu.ama ben focusu seçerdim

Mazda 45 bin km 2011 model 1.6 benzin +lpg otomatik kazasız tek arka tampon boyalıymış..

Kusura bakmayın eksik yazmışım :)

Yorum bağlantısı

Impressive dedi satıcı ama bılmıyorum tam olarak araç full sunroof -mercekli farlar benzınli +lpg otomatık 35 bin lira diyor

Mazda 45 bin km 2011 model 1.6 benzin +lpg otomatik kazasız tek arka tampon boyalıymış..

Kusura bakmayın eksik yazmışım :)

O fiyata o Mazda bedava. Sanki birşeyleri var gibi düşündürdü.

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

Resimdeki araç impressive modeli büyük ihtimalle (Jantlar imp jantı) :) Son 3 yıldır Mazda 3 kullanıyordum. Aracım 2011 Mazda 3 İmpressive idi.  İşte artıları ve eksileri. Tercih sizin:

İmpressive modelinin Focus Titaniumdan Artıları:

1. Fren Sistemi ve frenleme mesafesi(ABS+EBD+ESP+.... Standart sunuluyor ve sınıfının en güvenilir aracı bu konuda)

2. Kör Nokta Sensörü (En sevdiğim özellikti)

3. Ön Koltuk Isıtması

4. Manuel araçlar için Ön Cam Rezistansı (Otomatiklerde Yok)

5. Sürüşü ve yol tutuşu şimdiki Titanium-X Dizel C-Max'ıma göre daha keyifli.

Mazda 3'ün Eksileri:

1. Öncelikle Servis Ağı Zayıf (Bir adet arka plastik tampon için 3 hafta yurtdışından gelmesini bekledim ve arabasız kaldım bu süreçte) ve müşteri hizmetleri berbat hiç yardımcı olunmuyor ve geri beslemesi sıfır.

2. Sürekli değer kaybettiren bir araç (2011 İmpressive'in Kasko Bedeli Kasım 2013 itibariyle 35.150 TL. yani binici için ideal araç)

3. Motor performansı kasa ağırlığından dolayı zayıf ve özellikle aracın kalkışı ve hızlanması çok ağır

4. Yol sesini içeriye çok alıyor ancak motor oldukça sessiz

5. Otomatikleri 4 ileri vites ve biraz fazla yakıt tüketimine sahip (Düz vitesi tercih ediniz)

Kesinlikle fiyatta sıkıntı var araştırın ona göre alın. Ben LPGli hatasız Mazda 3 ümü 40.000 TL'ye sattım 1 ay olmadı.

tarihinde Emre Erdoğmuş tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Parça bakımından focus her zaman iyidir...japonlarda parça sorunu çok olur...

Mazdadan forda dönmemdeki en önemli sebep buydu zaten :)

Yorum bağlantısı

Mazdadan forda dönmemdeki en önemli sebep buydu zaten :)

Bizimde dönem dönem sıkıntılarımız olmuştu...

Yorum bağlantısı

mazda 3  sürekli kullandığım bi araç iki aracıda kullanmış biri olarak şöyle özetleyeyim,(herşeyden önce sedan olacak bence 5 kapılısı çok tipsiz),

kullandığım mazda otomotik vites sedan full versiyonu virajları focustan çok çok sağlam hızlanması düşük demişsiniz ama bariz mazda daha hızlıdır 4 vites otomotik manueli aratmıyor hızlanmada, şehir içinde net 11lt benzin yakıyoruz lpg taktırmadık,(agresif kullanımda)(10-11 lt arasını hiç geçmiyor ş.içinde)focustan daha sessiz yüksek hızlarda bile,malzeme kalitesi muazzam japon harika bir işçilik yapmış, bağaja led takalım dedik bağaj ampul kapağını bile çıkaramadım ve harika bir işçilik gördüm elektrik izolasyonunda, torpido kapağının içinde bile bir işçilik kalitesi var,bence her yönüyle focusta çok daha iyi.süspansiyonu sert ama kütür kütür etmiyor tam bi spor araba tadı veriyor, koltuk mesafesi ideal, ve yedek parçasıda focustan çok pahalı değil. Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Mazda'nın servis ve yedek parça durumları çok sıkıntılı;  özellikle ikinci elde değer kaybı yüksek, aracı elden çıkarmak da güç. İkinci elde tersine tecrübeler yaşamış olanlar vardır belki ama genel olarak alım satımı çok yavaş olan bir araç. Ben olsam focus tercih ederdim; ,ilaveten Mazda 3'ün yol tutuşu Focus'tan daha iyi olsa bunu yol tutuş testlerine de yansıtırdı ve Focus sınıfının en iyi yol tutan aracı ünvanını Mazda 3 'e kaptırırdı diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Tek bildiğim otomatiğinin aşırı hantal olduğudur. Kullanma şansım oldu kesinlikle manuel tercih edilmeli.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Resimdeki araç impressive modeli büyük ihtimalle (Jantlar imp jantı) :) Son 3 yıldır Mazda 3 kullanıyordum. Aracım 2011 Mazda 3 İmpressive idi.

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim:) yakıt tüketimi olarak lpg de 20 krş yakıyor dedi.doğru mudur ?.otomatik olduğu için çekimserim biraz açıkcası

Mazda 3 çok sağlamdır. Son kasa mazda ile focusu 100 kmlik toprak yolda sürün.Yol sonunda hangisinin neresinden daha az gıcırtı gelir bakın. Ne demek istediğimi arabam.comun yaptığı uzun dönem mazda 3 testini okuyunca anlayacaksınız.

Şuanda zaten focus kullanıyorum ama trend -x olduğu için sıkıldım açıkcası.mazda da denk geldi.focustan da çok memnunum ama bilemedim daha öncede mazda deneyimim olmadı kararsızım

Tek bildiğim otomatiğinin aşırı hantal olduğudur. Kullanma şansım oldu kesinlikle manuel tercih edilmeli.

Kısa mesafede denedim aracı hızlanmalar iyi gibi geldi sanki

Bize oluru 35 bin :) arada tanıdıklar vasıtası ile bu fiyat söylendi. Tek sıkıntısı arka tampon boyalı olduğunu söyledi sahibi ama niyetlenirsek tabiki göstericez

Yorum bağlantısı

Şuanda zaten focus kullanıyorum ama trend -x olduğu için sıkıldım açıkcası.

Araç değiştirme virüsüne kapılmışsınız. :biggrin: Anlaşılan mazda olmasa da başka bir aracı alacaksınız, focusu verip. Mazda o kadar temizse, fiyatından dolayı tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Üste vereceğim rakam kesem için uygunsa, dakika düşünmeden takasa girerdim :flowers:  Hem otomatik vites, hem daha üst donanım ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Araç değiştirme virüsüne kapılmışsınız. :biggrin: Anlaşılan mazda olmasa da başka bir aracı alacaksınız, focusu verip. Mazda o kadar temizse, fiyatından dolayı tercih edilebilir.

Aynen hocam virüs fena bulaştı :) gönlüm focusu satma diyor ama bakalım

Üste vereceğim rakam kesem için uygunsa, dakika düşünmeden takasa girerdim :flowers: Hem otomatik vites, hem daha üst donanım ;)

Ah takas olaydı iyiydi evet :)
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Dünyanın en sorunsuz markası seçilmişti birkaç sene önce. Genelde Toyota bilinir ama Mazda Toyotadan daha sağlamdır. Bir toyota kullanıcısı olarak bunu söylemek zor ama gerçekler acı :D

Bu arada arkdaşımda şu kapaklı farlı olan eski modellerinden vardı, jip gibi kullanırdı. Otomatik camı bozuldu sanıp kapıyı sökmeye çalıştık baktık bozacaz, wd40 sıktık cam çalışmaya başladı :D Araba bakımsızlıktan dökülüyordu ama gene de tık demedi yolda bırakmadı, geri zekalının biri yanlış buji takmış araba 2 pistonla bile gitmişti haftalarca, otomatik şanzımanı dağıldı yağsız olarak burdan İzmir'e gitti. Şu anda araç manuel olarak babası tarafından kullanılıyor :D

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Türkiye de Mazda alınmaz der kaçarım.. :vroom:

Neden diyip cevap alana kadar kovalarım :) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Neden diyip cevap alana kadar kovalarım :) :)

Huseyin benim verdigim cevabi okuduysan ve sana uyuyorsa al, biniciysen ve Allah kaza bela vermezse cok memnun kalirsin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ikisi de aynı araba :D neyi mukayese ediyoruz? sadece görsel olarak bakılabilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...