İçeriğe Yönlendir

Corolla Uğultu Sesi Ve Gaz Deviri Geç Düşüyo

Nuri Alemdar

Recommended Posts

Nuri Alemdar
Aracım 2005 1.4 terra.
İlk sorum giderken veya rolantideyken  gaza basıyorum ayağımı çektiğimde devir çok geç düşüyo neyden kaynaklanıyodur  acaba.Lpg- Benzin farketmiyor ikisindede aynı durum .
Aracıma Lpg yi yeni taktırdım Atiker.
Tam Ön taraftan motordan geldiğini düşünmüyorum  rolantideyken uğultu sesi geliyo.Bu seside Lpg taktırdıktan sonra duymaya başladım,ama lpgci tüple alakalı olmadığını benzindede yapıyor  sesi dedi,  bu ses nedir ne yapılmalı yardımlarınız için şimdiden teşekkürler smile.gif

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar
(düzenlendi)

Asıl merak ettiğim benim uğultu lpgcide  ilk usta şanzımandan geliyo olabilir  dedi sonra başkası geldi manifold denen parça yapıyodur  dedi.Gaz kelebeğini temizlettiğim yerde ise corollalarda bu sesin normal olduğunu söyledi ama neden duymuyodum önceden eminim böyle bir ses olmadığına

tarihinde Nuri Alemdar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

eniştemin kia'sı da tüp takıldıktan sonra bana tıpkı bahsettiğiniz gibi hissettiriyor :) Tüp için yapılan ayardan mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

eniştemin kia'sı da tüp takıldıktan sonra bana tıpkı bahsettiğiniz gibi hissettiriyor :) Tüp için yapılan ayardan mı acaba ?

bizimkinde tüpten öncede vardı  gaz devirinin geç düşmesi

Yorum bağlantısı

Bu normal gaz devrinin hemen düşmemesi. Bende aracı ilk aldığım da rölantide gaz verince puff diye ses geliyor ya o sesi hava filtresi değiştirdikten sonra fark ettim :) gitmedigim yer kalmadı :)) meğer çoğu arabada var bu :))

Yorum bağlantısı

Gaz verdiginde puff diye bir ses geliyorsa motor kulagıylada ilgili olabilir mi diye düşünmedim degil aynı olay bizim connect de vardı devir geç düşmesi ve 3000 devire dayandıgında Çok şiddetli bi puff sesi vardı akabinde motor kulagı düştü.

açıkcası çokta anlamıyorum ama nacizane..

Yok enjeksiyon lu araçlarda var bu ufak gaz ver çek yaptiginda devir hemen çıkmaz tüm benzinli fordlarda var bu fusion fiesta focus mondeo :) bende arıza sanmıştım vesile ile öğrendik o zaman :)
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar
(düzenlendi)

Bu normal gaz devrinin hemen düşmemesi. Bende aracı ilk aldığım da rölantide gaz verince puff diye ses geliyor ya o sesi hava filtresi değiştirdikten sonra fark ettim :) gitmedigim yer kalmadı :)) meğer çoğu arabada var bu :))

Aracımın Tüm filtrelerini ve yağını  yeni değiştirdim seslerin bunlarla alakası varmıdır :)

tarihinde Nuri Alemdar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...