İçeriğe Yönlendir

Focus II - Volant Alternatifi

Uğur Ersoy

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
eski güzel günlerdi...
Hey gidi günler...
Sanki 20 sene öncesinden bahsediyoruz, senesi gelmedi [emoji16] maalesef piyasa pamuk ipliğine bağlı. Buradan kar ettik ama volan, baskı balata +2 bin oldu.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen
On 10.12.2018 at 12:05, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

2060  olmuş volant...

Ateşi söndü 1700 civarına inmiş.

2 senedir erteliyorum ama uyguna bulunca alayım dedim, İstanbul'dan bayramda bir öğretmen arkadaş getirecek, 2180 lira. İnternette 2700 TL, buradaki sanayide yok zaten.

Volant 1400

Baskı balata 600

Debryaj bilyası 180

Yorum bağlantısı
8 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ateşi söndü 1700 civarına inmiş.

2 senedir erteliyorum ama uyguna bulunca alayım dedim, İstanbul'dan bayramda bir öğretmen arkadaş getirecek, 2180 lira. İnternette 2700 TL, buradaki sanayide yok zaten.

Volant 1400

Baskı balata 600

Debryaj bilyası 180

Nerden aldınız acaba link alabilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Link yok, bir öğretmen arkadaşın kayınço Ford parçacısı çıktı, bayramda İstanbul a giden öğretmen arkadaş alıp gelecek. Aksaray da oto atik mekanın adı ama fiyat biraz bana özel oldu. Son seti ayirttim dedi geçen hafta.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Ucuz denk geldi diye aldım. Bende de kaçırma yok ses ve tireşim var özellikle stop ederken.  Balkonda bekliyor. Usta boşluk artınca kırılabiliyor volant dedi, birde yazın izmir e gidiyorum  deniz falan derken 2000 km yapıyorum genelde, oralarda kaçırmaya başlarsa sıkıntı, yanımda götürmekte saçma olacak, yaz tatiline gitmeden değişirim belki. km 183 bin oldu benimde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kemal Işık

Ben arabanın baskı balatasını 125 binde ilk kez değiştirdim. Usta volant idare eder dedi değişmedik. Araç şu an 150 bine geldi. Bazen sabit hızla giderken 4.vites 80 mesela ya da 4 5 bin devre zorlayınca koku geliyor. Ve araç rolantide aşırı vibrasyon yapıyor. Volant tan yapar mı acaba? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Kemal Işık yazdı:

Ve araç rolantide aşırı vibrasyon yapıyor.

Muhtemelen volan son demlerini yaşıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Belli devirlerde gazı baş çek yapınca tık tık ses yapıyorsa ve takozlarda sağlamsa volan boşluğu iyice artmış demektir, benim öyle şuan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Çok teşekkürler cevaplarınız için. Volant değişeyim. Peki baskı balatayı tekrar değişmeme gerek var mıdır? 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

25 binde birşey olmaz ama koku kafa kurcalıyor, açınca usta söyler durumu.

Yorum bağlantısı
Kemal Işık
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

25 binde birşey olmaz ama koku kafa kurcalıyor, açınca usta söyler durumu.

Teşekkürler kontrol etsin usta 👍

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
Kemal Işık yazdı:

Ben arabanın baskı balatasını 125 binde ilk kez değiştirdim. Usta volant idare eder dedi değişmedik. Araç şu an 150 bine geldi. Bazen sabit hızla giderken 4.vites 80 mesela ya da 4 5 bin devre zorlayınca koku geliyor. Ve araç rolantide aşırı vibrasyon yapıyor. Volant tan yapar mı acaba? 

Kemal bey daha önceki araçlarımı 125-135.000 km arasında satmıştım (4 tanesinide)

hiç birinde baskı balata ile sorun olmamıştı.

siz değiştirdim deyince şaşırmadım değil?

sizin tercihiniz miydi ? Yada usta mı telkin etti öğrenmek isterim.

şimdiki aracım 190.000 km doğru hızla ilerliyor .bende koku falan yada devir arasında ses falan da yok.

sadece aracın  rolantideki sesi biraz fazla.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kullanım ve yol koşulları ile akalalı, ben 100 binde aldığımda sürekli uzun yol kullanılmıştı, bede yarı yarı şehir içi/dışı kullandım 185 bin oldu hala fabrikasyon baskı balata duruyor, sürekli trafikte yada sert kullanılsa bu kadar gitmezdi.

Yorum bağlantısı
Kemal Işık
(düzenlendi)
Fatih Ozen yazdı:

Kemal bey daha önceki araçlarımı 125-135.000 km arasında satmıştım (4 tanesinide)

hiç birinde baskı balata ile sorun olmamıştı.

siz değiştirdim deyince şaşırmadım değil?

sizin tercihiniz miydi ? Yada usta mı telkin etti öğrenmek isterim.

şimdiki aracım 190.000 km doğru hızla ilerliyor .bende koku falan yada devir arasında ses falan da yok.

sadece aracın  rolantideki sesi biraz fazla.

Full İstanbul içi trafikte kullanıyorum aracı. İyi bile dayandı bence sürekli dur kalk yapılıyor biliyorsunuz hepiniz. Bu 125 bin kmnin maksimum 10bini şehir dışıdında yapılmıştır. 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Kullanım ve yol koşulları ile akalalı, ben 100 binde aldığımda sürekli uzun yol kullanılmıştı, bede yarı yarı şehir içi/dışı kullandım 185 bin oldu hala fabrikasyon baskı balata duruyor, sürekli trafikte yada sert kullanılsa bu kadar gitmezdi.

Baskı balata daha giderdi ama ufak ufak kaçırma belirtileri başlamıştı. Titiz bir adamım araçta güç kaybı minimum olmalı benim için. Dün gece yine aracı Bi denedim. Haliç köprüsü üzerinde saat 2 civarı (yol boştu kimse tehlikeye atılmadı) 4. Vites 170 km hıza ulaştım Yine koku geldi debriyajdan. Volant kesinlikle kaçırıyor çünkü baskı balata yeni değişti sayılır. 

tarihinde Kemal Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Aracın gücünü kaldırmıyor olabilir mi peki baskı balata volan. Araçta yazılım kat iptali ve egr iptali mevcut. Bir ihtimal sormak isterim. Teşekkürler cevaplarınız için 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Aytac Sakal

Bir konu Hortlatılacaksa o bu olmalı..

Volant Baskı Balata ile ilgili marka belirtiler sonuçlara yönelik aklımdaki tüm soru işaretlerini kaldırdı çok güzel paylaşımlar var.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Işık

Konuya baya önce yazmışım değişeli 2 yıl olacak neredeyse volanı :D:D 

Her şey volandanmış, Çıkan volanın içi yanıktı.. Hala anı olarak çatıda saklıyorum yanık volanı :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...