İçeriğe Yönlendir

Focus II - Volant Alternatifi

Uğur Ersoy

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

102 binde aldım sürekli Denizli İzmir arası uzun yolda kullanılmış, baskı balata ve volant orjinal değişim yapılmadı.

https://orjinalfordparca.com/focus-16-dizel-5-vites-volant-2006-2011-sachs?gclid=Cj0KCQiAh_DTBRCTARIsABlT9MaLZu4KqD9F_y1EyYUrR3jtMu6uKSjtqQ6UG_56hJfmbVD4H_oFEoIaAlmKEALw_wcB

Sachs volant 1200 TL, aynı sitede baskı balata da 530 lira, bu şekilde alıp diğer ay da 4 adet amortisör alıp hepsini değişmek gibi bir planım var, kartal da parçacilarda daha uygun bulunur mu acaba, yakında değişim yapan varmı?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

102 binde aldım sürekli Denizli İzmir arası uzun yolda kullanılmış, baskı balata ve volant orjinal değişim yapılmadı.

https://orjinalfordparca.com/focus-16-dizel-5-vites-volant-2006-2011-sachs?gclid=Cj0KCQiAh_DTBRCTARIsABlT9MaLZu4KqD9F_y1EyYUrR3jtMu6uKSjtqQ6UG_56hJfmbVD4H_oFEoIaAlmKEALw_wcB

Sachs volant 1200 TL, aynı sitede baskı balata da 530 lira, bu şekilde alıp diğer ay da 4 adet amortisör alıp hepsini değişmek gibi bir planım var, kartal da parçacilarda daha uygun bulunur mu acaba, yakında değişim yapan varmı?

Ben tam 3 yıl önce baskı balatayı 300 tl ye almıştım volan da o zaman 700 tl idi. Bu kadar zam normal değil(ekonomi de pek normal değil orası ayrı), bikaç yerden fiyat almalı.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Fiyatlar çok yüksek bencede

topkapı cevizlibağ'da salgınlar ford var bi fiyat almanızı öneririm

eğer debriyajda kaçırma yoksa devam edin bence volan nasılsa yanmış? Daha erken değişse volan sağlam çıkabilirdi belki ama takozları yemiştir o kilometrede

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kaçırma tok, tek sıkıntı çalıştırırken ve stop ederken sallanıyor, birde ayağı gazda çekince veya gaza basınca vuruyor, takozlar kontrol edildi alttakiler sağlam dendi.

Önce 4 amortisörü değişip, balata gittiği yere kadar bekleyeyim başka yere hasar vermez diyorsanız, ikisi ağır olacak maddi olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
6 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Kaçırma tok, tek sıkıntı çalıştırırken ve stop ederken sallanıyor, birde ayağı gazda çekince veya gaza basınca vuruyor, takozlar kontrol edildi alttakiler sağlam dendi.

Önce 4 amortisörü değişip, balata gittiği yere kadar bekleyeyim başka yere hasar vermez diyorsanız, ikisi ağır olacak maddi olarak.

Focus2 calistirirken ve stop ederken belli bir sallanti normal. Gaz verip cekince gelen sesle 3-4 sene kadar kullandim bir sorun yasamadim. Ama bu ses volandan mi yoksa aks kafasindan mi kaynaklaniyordu bilmiyorum.

ısınınca gaz varip cekince gelen ses kesiliyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
On 10 Şubat 2018 at 23:03, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Kaçırma, koku vs yoksa sallantıdan dolayı hiç açmayın derim ben, amörtisörler patlaksa değişip yola devam bence en güzeli 

Yorum bağlantısı
Fatih Balcı
On 09.02.2018 at 08:25, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

kartal da geçtiğimiz eylül ayında baskı balata+volant değişimi yaptırdım 2200 lira verdim.Üzerinden çıkan sachs markaydı aynısından taktırdım.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
kartal da geçtiğimiz eylül ayında baskı balata+volant değişimi yaptırdım 2200 lira verdim.Üzerinden çıkan sachs markaydı aynısından taktırdım.
Teşekkür ederim, parça ve işçilik mekanları isimleri nedir? Memnun kaldınız mı?
Yorum bağlantısı
Fatih Balcı
On 18.02.2018 at 12:19, Ahmet İhsan Akşen yazdı:
On 18.02.2018 at 12:15, Fatih Balcı yazdı:

Teşekkür ederim, parça ve işçilik mekanları isimleri nedir? Memnun kaldınız mı?

kartal sanayi ana girişin karşısında kalıyor.olgun lpg ford servis mustafa usta var gidip bi bakabilirsin.Benim araba beşik gibi sallanıyordu volant değişti düzeldi baskı balatanın da zamanı gelmişti aradan çıktı.P.tesi gitme ihtimalim var yine ozaman bir fiyat sorarım yazarım buraya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 24.02.2018 at 13:17, Fatih Balcı yazdı:

P.tesi gitme ihtimalim var yine ozaman bir fiyat sorarım yazarım buraya

Sordunuz mu ?

Yorum bağlantısı
Fatih Balcı

gidemedim maalesef yoksa yazacaktım.Öğrenirsem yazarım yine 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Ben tam 3 yıl önce baskı balatayı 300 tl ye almıştım volan da o zaman 700 tl idi. Bu kadar zam normal değil(ekonomi de pek normal değil orası ayrı), bikaç yerden fiyat almalı.
[emoji3]
Alalım mı fiyat [emoji16] bu arada dediğim gibi 4 amortisör yay işine girdim baskı işini erteledim km 172 oldu hala gidiyor bakalım maşallah
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
4 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

emoji3.png
Alalım mı fiyat emoji16.png bu arada dediğim gibi 4 amortisör yay işine girdim baskı işini erteledim km 172 oldu hala gidiyor bakalım maşallah

Al tabi ama bu fiyatları bekleme,

@Önder Özcan abi kayıp kaçak bedeli var mı forumda? Bu arkadaşa uygulansın kayıp ne zamandır :D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
31 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

@Önder Özcan abi kayıp kaçak bedeli var mı forumda? Bu arkadaşa uygulansın kayıp ne zamandır :D

Olmaz mı, kayıp kaçak + hesap işletim ücreti var, her 6 ayda bir kesilen.

Biriken borçları ocakbaşında ödeyebilir, tam fırsatı. :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
On 12.10.2018 at 12:14, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi ben Antalya ya taşıdım, gelirseniz Korkuteli meşhur şiş ini ısmarlarim :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Abi ben Antalya ya taşıdım, gelirseniz Korkuteli meşhur şiş ini ısmarlarim [emoji4]
Neyi taşıdın?
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Neyi taşıdın?
Evi [emoji16] taşındım yazacaktım.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Evi [emoji16] taşındım yazacaktım.
Haydaaa nerden esti ki? Daha doğrusu esti de bizim mi haberimiz olmadı? Hayırlı olsun
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen
On 18.10.2018 at 21:36, Köksal Yılmaz yazdı:
On 18.10.2018 at 21:30, Ahmet İhsan Akşen yazdı:
Evi emoji16.png taşındım yazacaktım.

Haydaaa nerden esti ki? Daha doğrusu esti de bizim mi haberimiz olmadı? Hayırlı olsun

Zorunlu hizmet bitti, tayin istedik çıktı geldik Antalya Korkuteli ne abi, s max alıp geleydim iyiydi, buralarda bulmak zor olacak :)

On 09.02.2018 at 08:25, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

2060  olmuş volant...

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

2060  olmuş volant...
Benim s max i İzmir den gelip aldılar, araba çıksın da almaya gidilir, dönüşü güzel olur uzun yolda.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim Eskişehir de görüp 260 binde arabamı alınır diyenler yüzünden almadığım s Max de İzmir'de şimdi, 88 bin istiyor... Makyajlı kasa hemide [emoji16]

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Ozen
On 12.10.2018 at 12:09, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

emoji3.png
Alalım mı fiyat emoji16.png bu arada dediğim gibi 4 amortisör yay işine girdim baskı işini erteledim km 172 oldu hala gidiyor bakalım maşallah

Hocam maliyet ne kadar ?

dördünü takım olarak mı değiştirdiniz?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Hocam maliyet ne kadar ?
dördünü takım olarak mı değiştirdiniz?
4 Vogtland yay 700
4 koni strt turuncu amortisör 700

İşçilik ile 1650 liraya gelmişti.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
37 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

4 Vogtland yay 700
4 koni strt turuncu amortisör 700

İşçilik ile 1650 liraya gelmişti.

eski güzel günlerdi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...