İçeriğe Yönlendir

2005 C-Max Ghia Sunroof Sorunu

Tufan Günaydın

Recommended Posts

Tufan Günaydın

arkadaslar 3 aydır sanroofta sorun var sanıyordum sanroof arkası üste doğru acılıyordu ama geriye acılıyor fakat kapatmak istediğimde biraz gidip sanki önunde bi şey varmıs gibi tekrar kendini geri çekiyordu ve  ikinci kapatma denemesinde de aynı şekilde önunde bi şey varmıs gibi geri cekiliyordu 3. de ise manuel moda gecip sanroof kapanana kadar elimle düğmeye basılı tutuyordum şimidye kadar bunun bi arıza olması düşüncesiyle wd 40 spreyle yağladım mekanızmasına baktım sanroofu engelleyen bi şey mi var die ama olmadı sorun devam etti taki bugune kadar akü kutup başlığı sokulunce kapı camlarını yukarı kadar kaldırıp küçük bi tık sesini duyduktan sonra camlar programlandığını biliyordum sanroofunda boyle bi programlama özelliği varmış kullanıcı el kıtabına göz gezdırırken fark ettim :) sanroofun programlanması ise = 1: sanrrof kapalı iken sanroofun arkasını kaldıran rusa basıp arkasını kaldırmak ve  arkasıkalktıktan sonra tekrar aynı tusa (arkasını kaldırma tusuna) 30 sn basılı tutup sanroofun yarım saniyelik hareketi oluyor ve bu hareket oldup bittikten sonra sanroofu kapatma tusuna basıyoruz sanroofun arkası kapanıyor ve ardından kendini geriye dogru acıp tekrar kapatıyor boylelikle sonroof camı programlanmış oluyor bilgilerinize 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

El kitabı bu gibi işlere yarıyor hocam :biggrin: İyi ki bozuk diye bir oto elektrikçiye gidip kurcalatmamışsınız.

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

El kitabı bu gibi işlere yarıyor hocam :biggrin: İyi ki bozuk diye bir oto elektrikçiye gidip kurcalatmamışsınız.

hocam oto elektrikçi ye gittim komple sokülecek motor zayıflamıstır dedi uç kagıtcı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hocam geçmiş olsun, c-max sorunları bölümünde bu konuyla ilgili konu vardı, detaylı yazmıştım, aynı şeyleri bende yaşamıştım.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Geçmiş olsun, yanlız C-Max 2 ye açılmış konu...Araç c-max 1

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halil Cebeci

aynı sorun benim araçta var ilk işim sabah anlattıklarınızı uygulamak şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Halil Cebeci

tufan bey benim aracın sanroofunda da aynı sorun vardı. servise gittim. tavan döşemesi sökümü ve sanroof arıza tespiti için 200 tl işçilik istediler. bende vazgeçmiştim. sizin dediklerinizi bu sabah uyguladım. sanroof tamemen düzeldi. paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim. servisin bu programlamayı bilmemesi hayret verici.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tufan Günaydın

Ben 6 ay ugrastim her oto elektrikciye durumu anlattimm sikisan bi sey vardir dedi ve sokulecek komple dedi kitapcigi okurken gozume carpti 10 sn yede olayi hallettim :))))

Yorum bağlantısı
Halil Cebeci

servisteki ustaya konuyu anlattım. ilk defa duyduğunu söyledi. ben de hayret ettim. adı servis işte....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

servislere gidip alaylı alaylı sanroofun programını bozup kardes bunu yapın deyip biraz uğrastırdıktan sonra tabi hemen komple sökme yoluna giceklerdir adamlara bu sanroof programlanmasını öğretmek lazım ayıptır 2 dakıkalık işe nerdeyse 1000 lira masraf cıkarıyorlar :)

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Mustafa AYSAN

sunroof'un döşemesi ile ilgili sıkıntı yaşayan var mı?

eğer varsa çözümü nasıl buldunuz?

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

sanroof döşemesi sarktıysa baly ile yapıstır hocam sanrof kapagını ileri sürarkasından dosemeyi cıkar baly ile yapıstır

Yorum bağlantısı

sanroof döşemesi sarktıysa baly ile yapıstır hocam sanrof kapagını ileri sürarkasından dosemeyi cıkar baly ile yapıstır

Krem rengi döşeme ise balliyi sürerken dikkat edin. Çok ince bir tabaka halinde sürün. Döşeme çok ince olduğundan ileride kusma yapıyor. Benim başıma gelmişti.

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Döşeme sarktıysa kumaşın altındaki sünger çürümüştür ve döşeme tahtasının üstünde yapışık kalmıştır. Kumaştan ayrılan Sünger döşemeden kazınarak yeni kumaş kaplanmalı. Diğer türlü kumaşta sünger tabakası olmadığı için baly sürdüğünüzde kusma yapar ve bir süre sonra tekrar sarkar. Sunroof camı çıkmadan döşemesi çıkabiliyor, çok işçiliği yok. Ben geçen sene döşemecide 50 TL ye yaptırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa AYSAN

Döşeme sarktıysa kumaşın altındaki sünger çürümüştür ve döşeme tahtasının üstünde yapışık kalmıştır. Kumaştan ayrılan Sünger döşemeden kazınarak yeni kumaş kaplanmalı. Diğer türlü kumaşta sünger tabakası olmadığı için baly sürdüğünüzde kusma yapar ve bir süre sonra tekrar sarkar. Sunroof camı çıkmadan döşemesi çıkabiliyor, çok işçiliği yok. Ben geçen sene döşemecide 50 TL ye yaptırdım.

hesaplıymış. şuan kullanmıyorum zaten. yaza girmeden yaptırırım artık. teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muhammet Eren Şibil

arkadaslar 3 aydır sanroofta sorun var sanıyordum sanroof arkası üste doğru acılıyordu ama geriye acılıyor fakat kapatmak istediğimde biraz gidip sanki önunde bi şey varmıs gibi tekrar kendini geri çekiyordu ve  ikinci kapatma denemesinde de aynı şekilde önunde bi şey varmıs gibi geri cekiliyordu 3. de ise manuel moda gecip sanroof kapanana kadar elimle düğmeye basılı tutuyordum şimidye kadar bunun bi arıza olması düşüncesiyle wd 40 spreyle yağladım mekanızmasına baktım sanroofu engelleyen bi şey mi var die ama olmadı sorun devam etti taki bugune kadar akü kutup başlığı sokulunce kapı camlarını yukarı kadar kaldırıp küçük bi tık sesini duyduktan sonra camlar programlandığını biliyordum sanroofunda boyle bi programlama özelliği varmış kullanıcı el kıtabına göz gezdırırken fark ettim :) sanroofun programlanması ise = 1: sanrrof kapalı iken sanroofun arkasını kaldıran rusa basıp arkasını kaldırmak ve  arkasıkalktıktan sonra tekrar aynı tusa (arkasını kaldırma tusuna) 30 sn basılı tutup sanroofun yarım saniyelik hareketi oluyor ve bu hareket oldup bittikten sonra sanroofu kapatma tusuna basıyoruz sanroofun arkası kapanıyor ve ardından kendini geriye dogru acıp tekrar kapatıyor boylelikle sonroof camı programlanmış oluyor bilgilerinize 

Biraz zorlandım ama hallettim gerçekten hallettigimede sevindim teşekkürler... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muhammet Eren Şibil

Ben yaptım aynen sizinki gibi olmuştu tekrar sizinki gibi çözdüm teşekkür ederim :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
himmet cem akkaya

çoğu yetkili servis bu uygulamayı bilmiyor. yazıklar olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yasin Yıldız

aynı sıkıntı bendede vardı.açmada sıkıntı yoktu ama kapatırken kademe kademe kapanıyodu.akşam üzeri burayı okuduktan sonra aynı işlemi yaptım yani arka kısmı havaya kaldırdıktan sonra 30 sanıye kadar basılı tuttum,hafıf bı hareket oldu.hıh tamam oldu demişken sanruf iptale gecti.yani geri cekme tuşu çalışmıyo,iptal. açarkende kapatırkende ön tarafa yani açma tuşuna basılabiliyo sadece oda iki üç kere bastıktan sonra oluyo. iş aldık başımıza tufan hocam:)) hangi okuldasınız aracı getireyimde bi el atın:) konyadayım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özgüç Düzgüner

selamlar, yeni üyeyim,sunroof daha önce açılma sorunu yapıyodu, açılacakken sıkışıyodu ve elle yukardan bastırınca açılıyodu bazende sorunsuz açılıyodu ve kumandadan aç-kapa çalışıyodu, bugün acaba tekrar kodlamayapsam düzelirmi diye bi deneme yaptım, cam yukardayken açma tuşuna uzunca bastım, malum kıpırtı oldu ve tam açamadığı için kodlama yarım kaldı, şu an sadece tuşun geri tarafı basıyo o da yukarı kaldırıyor oldukça gürültülü, tuşun ileri tarafı işlevsiz kaldı, ve otomatik kapanmı tamamen devre dışı,

Yorum bağlantısı
Berat Erdem Aktaş

komple sunroof u çıkartıp içini güzelce temizleyin taş toprak felan sıkıştırmıştır bi yerleri temizledikten sonra güzel bi yağlayıp geri kapatın sonra tekrar kodlama muhtemelen sorununuz kalkacaktır ortadan.. elektroniği bu yüzden sevmiyorum benimde var sunroof um ama manuel can sıkıldıkca tey tey çekiyorum arabanın içinde dışardan çok komik bi görüntü ama eğlenceli  :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Behlül AFŞİN

En güzel ve masrafzız tamir metodu (yağlamak) açıkta duran ve çalışan bütün parçaları önce güzelce bir silip temizleyip sonra bir beze yağ dökerek gafifçe yağ sür

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...