İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Termostat Sorunu

Hakan Arslaner

Recommended Posts

Hakan Arslaner

Herkese Merhaba,

Arkadaşlar benim aracımın harareti uzun yolda dahi olsam 70 dereceyi hiç geçmiyor.

Normalde 90 derece olması gerekirken, yaz kış fark etmez 70 üzerine çıkmıyor. 

Normalde aşağıdaki resimdeki gibi olması gerekirken, benim aracımda asla 60 dereceden sonraki çizgiden asla ileri gitmiyor. Termostat komple mi değişir? ne yapmam gerekiyor, yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Birde bu durum aracın çok yakıt sarfiyatı yapmasına sebebiyet verir mi? Havalar malum -5 lerde araç çok geç ısınması beni çileden çıkardı. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

2D569D189874493B92D2B247C54D3C0B.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Dizel araç ısındıktan sonra yakıt düşer. Ancak sizin araç pek istenen sıcaklığa gelmediği için yatık fazla olacaktır. Şu an görünen sorun termostad.

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Resim temsili.

Benim araç resimdeki hale bile gelmiyor. Resimdekinin daha da altında seyrediyor. Yaz kış fark etmeksizin.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Resim temsili.

Benim araç resimdeki hale bile gelmiyor. Resimdekinin daha da altında seyrediyor. Yaz kış fark etmeksizin.

Benim araçta resimdeki gibi duruyor sürekli . Gauge menüden bakıyorum 83 dereceyi geçmiyor hiç.

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner
(düzenlendi)

Benim araçta resimdeki gibi duruyor sürekli . Gauge menüden bakıyorum 83 dereceyi geçmiyor hiç.

Sizin araçta Dizel mi?

Son olarak bu termostat bana ne kadara mal olur. Özel serviste.

Düzeltme: metin ekleme.

tarihinde Hakan Arslaner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Sizin araçta Dizel mi?

Son olarak bu termostat bana ne kadara mal olur. Özel serviste.

Düzeltme: metin ekleme.

Araç dizel. Fiyat hakkında pek bilgim yok. Diğer aracım golfte bozulmuştu 40tlye değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Bu hafta termostat sorununa baktıracağım. İnş. düzelir.

Yol bilgisayarı yazın 6.1 Lt civarı gösterirken şu anda kış olması nedeniyle şu anda 6.5 Litre gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Fotoğraftaki gibi duruyorsa sorun yok..Benim araçta hiç 90 dereceye gelmiyor..Aynen yukarıda ki fotoğraftaki gibi kalıyor.

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Fotoğraftaki gibi dursa sorun yok.

Onun daha da altında ve hiç yükselmiyor. 70 dereceyi hiç geçmiyor :)

Yorum bağlantısı
Halil Kaçan

selam ben halil benimde başıma gelgi geçenler benim focusta 70 i bulmuyordu gittim sanayide arkadaşımızla söktük termostadı dağılmış değiştirdik şimdi aslanlar gibi çalışıyor aynı yukarıdaki resim görüntüsü.ayrıca ford orjinal parçasını dizellerde 95 tl istediler benzinliye 245 tl istediler işinize yararsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

selam ben halil benimde başıma gelgi geçenler benim focusta 70 i bulmuyordu gittim sanayide arkadaşımızla söktük termostadı dağılmış değiştirdik şimdi aslanlar gibi çalışıyor aynı yukarıdaki resim görüntüsü.ayrıca ford orjinal parçasını dizellerde 95 tl istediler benzinliye 245 tl istediler işinize yararsa sevinirim.

Selam,

Bu cuma günü gideceğim, fiyatı gerçekten uygunmuş. 30km yol gidiyorum ama yinede 70 dereceyi geçmiyor. Cuma gününden sonra sorun çözülürse buraya yazarım. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Herkese Merhaba,

Benima aracın sorunu çözüldü, termostat değişti ve artık aracım 90 derece ısıya kadar çıkıyor. Daha hızlı ısınıyor. Bu sorunu yaşayanlara referans olabilir.

Usta benim yakın arkadaşım olması sebebi ile işçilik + termostat 100TL verdim.

Normalde 125 + işçilikmiş..bilgilerinize..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkese Merhaba,

Benima aracın sorunu çözüldü, termostat değişti ve artık aracım 90 derece ısıya kadar çıkıyor. Daha hızlı ısınıyor. Bu sorunu yaşayanlara referans olabilir.

Geçmiş olsun.

Yakıtınız da düşecek şimdi.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban
(düzenlendi)

Herkese Merhaba,

İlk mesajdaki resimde tam 90 üzerinde değil ibre ,termostat değişince tam ortaya mı geldi ibre..Eğer öyle ise bizimde kıllanmamız lazım bu işten.. tam 90 derece olduğunu hiç görmedim çünkü

tarihinde Abdurrahman Balaban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Aynı yukarıdaki resim gibi oldu şu anda. Tam 90 olmuyor, hafif altında kalıyor.

Aracın kaloriferi canavar gibi oldu inanılmaz fark var. Yol bilgisayarı 6.4 yazmaya başlamıştı, umarım tekrar 6.1Lt ye düşer yaz günlerini aratmaz :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

Aynı yukarıdaki resim gibi oldu şu anda. Tam 90 olmuyor, hafif altında kalıyor.

Aracın kaloriferi canavar gibi oldu inanılmaz fark var. Yol bilgisayarı 6.4 yazmaya başlamıştı, umarım tekrar 6.1Lt ye düşer yaz günlerini aratmaz :)

Merhaba,

Benim aracımda da benzer problem var galiba.

Sormak istediğim şu; Onarımdan sonra normal trafikte giderken hararet ibreniz normal gösteriyor, peki 15-20 dk.boyunca yüksek hızlarda giderken hararet ibreniz yine aynı yerde mi ? yoksa az da olsa ısı düşüyor mu ?

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Merhaba,

Benim aracımda da benzer problem var galiba.

Sormak istediğim şu; Onarımdan sonra normal trafikte giderken hararet ibreniz normal gösteriyor, peki 15-20 dk.boyunca yüksek hızlarda giderken hararet ibreniz yine aynı yerde mi ? yoksa az da olsa ısı düşüyor mu ?

Yeni gürdüm mesajınızı.

Sürekli aynı hiç değişme olmuyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Bir süredir şüpheleniyordum bugün emin oldum. Şehir içi epey gezindim hararet uzun zaman sonra ilk kez 90 sınırına dayandı :) kalorifer açıktı.

Aracı kenara çektiğim gibi hararet düştü. Yola çıkınca yavaş yavaş yükselmeye başladı yine. Yakıt 8.3 ortalama hız 19 bu aradaf169fc1fd4a9c63167ce7e4dbc112250.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Sorun sizce de termostat mi?

Mekanik ve elektronik olmak üzere iki çeşidi varmış sanırım doğru mu?

Yetkili servise gerek varmı, en yakın mekanik Ford servisi var kartal da orada yaptırsam nasıl olur?

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Focus ların termostati 88 liktir onun için asla 90 dereceye çıkmaz orta çizginin 1-2 mm altında kalır ve ordan aşağı düşmez düşüyor sa sorun termostad dir. Benim araç da da vardı şehir içi sıkıntı yok ama uzun yolda dibe kadar iniyordu şüphelendim ve baktık ki termostad açık kalmış ( çok şükür açık kalmış ) ve yuva içinde dağılmış yuva ile birlikte değişim oldu ve düzeldi.. Ahmet hocam bence sizin de sorun termostad

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...