İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Termostat Sorunu

Hakan Arslaner

Recommended Posts

Ali Kangal
GEçici olarak cırt kelepçeyle tutturup kontrol ede ede en yakın sanayiye gidilecek.
Sanayiye gitmeye gerek yok parcayı bulursam takarım da yolda çıkarsa ya
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
GEçici olarak cırt kelepçeyle tutturup kontrol ede ede en yakın sanayiye gidilecek.
Buldum klipsini termostatın taktım ama üst hortum sıcak alt soguk cf7e2f54a77449d20a1bc5bed345f388.jpg
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Kangal yazdı:

Sani abi üst hortumu tutan siyah kelepce kayboldu aşagı düştü bulamadım orayı nasıl tutturacagım zaten kullanmadım arabayı duruyor

41a02ee33ce46d5dab50185a88b76549.jpg

Arka solda görünen kalın boru soğuk olmalı 90 a kadar, radyatöre giden o diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Arka solda görünen kalın boru soğuk olmalı 90 a kadar, radyatöre giden o diye biliyorum.
Ahmet hocam radyatör üst hortumu o degilmi kesin
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Kangal

Termostatı degiştirdim 450tl blue prınt marka antifirizle beraber hepsi pahalı degilmi

da642a6f94a3a22897f42495b14b3841.jpg93e407809eae88d1896cc35a31c76023.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Oes gibi markalar 150 den başlayıp, febi gibi biraz daha düzgün markalar 250 ye kadar çıkıyor, orijinal de 350 civarı sanırım. 3 litre antifriz 80 lira falan işçilik ile birlikte normal fiyat tabi orijinal termostat takıldı ise.

Odada kalıyor mu yoksa daha sorma yükseldi mi ibre, az aşağıda kalmış sanki hala.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Oes gibi markalar 150 den başlayıp, febi gibi biraz daha düzgün markalar 250 ye kadar çıkıyor, orijinal de 350 civarı sanırım. 3 litre antifriz 80 lira falan işçilik ile birlikte normal fiyat tabi orijinal termostat takıldı ise.
Odada kalıyor mu yoksa daha sorma yükseldi mi ibre, az aşağıda kalmış sanki hala.
Orjinal hocam güvenilir ford servisi hararet fark etti hemen 90c az altıda kalıyor 5km yakın 90c buluyor artık marka blue prınt termostat üzerinden çıkanda hmpx part markası
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Yalnız araç çalıştı stop etti 4marşta çalışmadı map sensöründen sprey sıktı zor çalıştı mazot filtresini söktü ama hortumlarını sökmedi termostat takarken nasıl hava yaptı anlamadım
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Aynen mazot pompası sadece yerinden oynatıliyor, borular duruyor. Başka bir sıkıntı denk gelmiş demekki. Geçmiş olsun sıcak bı kış sizi bekliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Aynen mazot pompası sadece yerinden oynatıliyor, borular duruyor. Başka bir sıkıntı denk gelmiş demekki. Geçmiş olsun sıcak bı kış sizi bekliyor [emoji4]
He valla açık kalıyormuş demekki 75c geçiyor ya oda yeter hararet
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Maksimum buraya çıkıyorsa yada yolda giderken 90 a çıkıp gaz vermeyince buralara veriliyorsa sıkıntı var bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Maksimum buraya çıkıyorsa yada yolda giderken 90 a çıkıp gaz vermeyince buralara veriliyorsa sıkıntı var bence.
Yok daha 90c bulmadan bu 4km olunca ama 90c den düşme oluyor az bıraz gaz bırakınca
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
saglam termistatta ani degisimler gorulmez.

Daha yeni degişti odamı bozuk yani sanırsam focus 2 dizeller hep böyle sabit kalmıyor 90c de o zaman bu uzun yolda düşermi acaba

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Kangal yazdı:
Alpay Sumer yazdı:
saglam termistatta ani degisimler gorulmez.

Daha yeni degişti odamı bozuk yani

Gaz ver kes durumlarinda yani ani kisa degisimlerde Bu kadar oynak olmasi cok mantikli gelmiyor.. Bozuk olma ihtimali yuksek..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Gaz ver kes durumlarinda yani ani kisa degisimlerde Bu kadar oynak olmasi cok mantikli gelmiyor.. Bozuk olma ihtimali yuksek..
Yazılım hatası bunlarda var zamanında bence yeşil kadranlı göstergelerde kırmızı olan kadranlı iyi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...