İçeriğe Yönlendir

Kalkışta Titreme (2010 Civic Elegance)

Anıl Aslan

Recommended Posts

Anıl Aslan

Arkadaşlar benim araç kalkışta titreme yapmaya başladı ancak bu titreme her zaman olmuyor. Titreme bagzen ciddi şekilde bagzen de çok az şekilde oluyor ve bu titreme ön konsolda da hisediliyor. Ancak debriyajın kavraması aracın performansı devirlenmesi çok güzel. Aracı benzine aldım denedim ve olmadığını fark ettim. Ama lpg de iken de her zaman titremiyor bundan dolayı lpg den olup olmadığını anlayamadım ve biraz sert kalktığım zaman bu titreme olmuyor. Bugün bi 10 km benzinde denedim ve hiç olmadığını hissettim. Aracın Üzerinde BRC sıralı sistem var sizce lpg den veya ateşleme sisteminden kaynaklanan bir sorun olabilirmi. Araç 2010 Model 48.000 Km de.

Yorum bağlantısı
KaanDemirAKARI

O titreme bendede var ama ben neyden olduğunu biliyorum debriyaj pedalının yayı kopmuş gaza basınca bütün arabayı titretiyor konsolda tabi

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Arkadaşlar benim araç kalkışta titreme yapmaya başladı ancak bu titreme her zaman olmuyor. Titreme bagzen ciddi şekilde bagzen de çok az şekilde oluyor ve bu titreme ön konsolda da hisediliyor. Ancak debriyajın kavraması aracın performansı devirlenmesi çok güzel. Aracı benzine aldım denedim ve olmadığını fark ettim. Ama lpg de iken de her zaman titremiyor bundan dolayı lpg den olup olmadığını anlayamadım ve biraz sert kalktığım zaman bu titreme olmuyor. Bugün bi 10 km benzinde denedim ve hiç olmadığını hissettim. Aracın Üzerinde BRC sıralı sistem var sizce lpg den veya ateşleme sisteminden kaynaklanan bir sorun olabilirmi. Araç 2010 Model 48.000 Km de.

Sert kalkışlarda oluyorsa motor takozlarından da olabilir. Öncelikle benzinde yapıp yapmadığına emin olmalısınız. Eğer benzinde de yapıyorsa dediğim gibi motor takozu, akslar ya da debriyajdan olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

Sert kalkışlarda oluyorsa motor takozlarından da olabilir. Öncelikle benzinde yapıp yapmadığına emin olmalısınız. Eğer benzinde de yapıyorsa dediğim gibi motor takozu, akslar ya da debriyajdan olabilir. 

Sert Kalkınca Olmuyor Fatih Bey. 

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Eğer benzinde olmuyorsa Lpg donanımı ile ilgili bir problem olduğu kesin.Büyük bir ihtimalle filitreler veya gaz emiş pompalarıyla ilgili olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

Peki Subap ayarının kalkış titremesi ile bir alakası varmıdır sizce

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli
(düzenlendi)

Peki Subap ayarının kalkış titremesi ile bir alakası varmıdır sizce

Bence hayır.Çünkü benzinde olmuyor diyosunuz.

tarihinde Uğur Samyeli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

Araç civicmi?

Isınınca geçiyormu titreme?

Hakan abi evet civic araç. 

Soğukken de her zaman yapmıyor sıcakken de abi anlayamadım. Bugün sabah çalıştırdım -4 derece idi bir 10 km kadar trafikte gittim hiç yapmadı ısınınca da yapmadı. Benzinde kullandım biraz sonra lpg ye aldım ama hiç yapmadı bugün. Debriyajdan olsa sürekli yapar herhalde. Aracın çekişinde kaçışında kavramasında da hiç bir sıkıntı yok abi. Araç 48.000 de şuanda gaz ayarı ile ilgili birşey olabilirmi acaba sanki biraz fazla yakıyor araba 78 tl lik gaz ile 210 km yaptı şehir içinde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Bir tanıdığımın benzinli  hondasında da aynı problem var ısınınca titreme kesiliyor demişti.

Bende de clio dci vardı, oda ısınınca dur kalk trafikte  kalkışlarda titriyordu.Servis baskı balata değişimi geldiğinde açar bakarız demişti.30,40 bin kilometreden fazla o şekilde kullandım, ara sıra kalkışlarda titremekten başka sorun çıkarmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hakan abi evet civic araç. 

Soğukken de her zaman yapmıyor sıcakken de abi anlayamadım. Bugün sabah çalıştırdım -4 derece idi bir 10 km kadar trafikte gittim hiç yapmadı ısınınca da yapmadı. Benzinde kullandım biraz sonra lpg ye aldım ama hiç yapmadı bugün. Debriyajdan olsa sürekli yapar herhalde. Aracın çekişinde kaçışında kavramasında da hiç bir sıkıntı yok abi. Araç 48.000 de şuanda gaz ayarı ile ilgili birşey olabilirmi acaba sanki biraz fazla yakıyor araba 78 tl lik gaz ile 210 km yaptı şehir içinde.

Soğukken yapıp ısınınca geçiyorsa titreme,

kayış gergi braketi,Yağlı motor kulağı ilk kusurular..

Müsait olduğunda bi ara uğrarsın yanıma,bakarız...

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

Soğukken yapıp ısınınca geçiyorsa titreme,

kayış gergi braketi,Yağlı motor kulağı ilk kusurular..

Müsait olduğunda bi ara uğrarsın yanıma,bakarız...

Tamam Hakan abi ah bi müsait olabilsem hemen gelecem yanına  :)  Biraz önce dikkatimi çeken bir şey daha oldu 2. viteste yavaşlayıp 1. vitese takıp ayağımı debriyajdan çekerken de bağen hafif bir titreme yapıyor abi ama her zaman olmuyor bu dediklerim. Diğer vitelerde de olmuyor. Teşekkür ediyorum inşallah yakın zamanda görüşürüz abi.

Yorum bağlantısı
Osman Abacı

büyük bir ihtimalle debriyaj baskınız arızalı,balatası sağlamdır.Aracın baskı yayları bozulmuş olabilir.Muhtemelen debriyaj pedalınızda sertleşmiştir.Aracınızın baskı balatasının değiştirilmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Evren Erakçora

Benim araç yüklü kalkarken hafif titreme yapmaya başladı. 49 bin km de balata aşınması için erken değil mi? neden olabilir bu? Boşken pek hissedilmiyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Serdar Özmen

Lütfen yazılanları doğru okumadan cevaplar yazmayın. Apaçık yazmış balata değil baskı diye hala balata için erken değil mi yorumları var. En son tamircim bana da baskıdan olabilir dedi.

Eski bir konuymuş ama aynı sorunu şuan ben de yaşıyorum. Buji, bobin, motor kulağı, gaz filtresi değil sorun kaynağı. Benim aracımda motor soğukken dizel araç gibi gaz vermeden kalkıyor ama ısınınca özellikle yokuşlarda inanılmaz titriyor. 3 bin devirden aşağı gaz verirsem ve debriyajı milimetrik lullanmazsam stop ediyor. Fakat şu dikkatimi çekti. Birkaç sitede daha okudum debriyaj teli, halatı vs neyse sorun ondan kaynaklıda olabilir. Çünkü benim aracımda da debriyaj pedalında sorun var. Bastığımda takır tukur ses geliyor. Pedalın kavramasıyla ilgili bir sorun varsa boşa para harcamaya gerek yok diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Serdar Özmen

benim araçtaki (2007 manuel civic) sıkıntı baskı balatadanmış. 

Değiştirince tüm sorun gitti. ,Kalkıştaki titreme sıfır ve aylardır debriyaja basacam diye boşuna bacağımı ağrıtıyormuşum. Pedal yumuşacık oldu. Meğer baskı yüzünden taş gibi sertleşmiş debriyaj.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...