İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Neden Gerekli ( 2 Dakikanızı Ayırın Lütfen )

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan

Gerçekten kameranın artısı çok net tekrar ortaya konmuş.Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun, olan zaten suçsuz olan araca oluyor. Ben de Olgu Hocamı takip ediyordum 308 varken sonra arabaya viofo marka kamera taktım 1 ay geçmeden ben de kaza yaptım arabayı sigorta yaptırmak istemedi o halde sattı başkasına bana da hasar bedelini ödedi çıktı işin içinden. Benim kazada da sanki ben mareaya vurmuş gibi görünüyordum ama adam benim ön taraftan öyle bir vurdu ki ben durunca beni de sürükledi 308in alt üst tüm şasi yamuldu sağa doğru.

Olgu Hocama bu konudaki emekleri için teşekkür ediyorum. Kameram şimdi mondeoya takılı ve sürekli kayıtta. 

Bu da benim kaza; suçun tamamını Marea'ya verdiler, kontrolsüz çıkma, sağdan gelene yol vermeme nedenleri ile. Ama kamera kaydı olayı bitirdi. Tabi ben de bir de kasap kamyoncu var videoda da görüldüğü gibi yolun yarısına park etmiş durumda. Kaza sesini duyunca aşağı inip hemen arazi oldu zaten. 

Bu kazada benim direkt gördüğüm şu kanun geçerli : O yüzden sizde suç yok sıfır ( Siz sağdaki araçsınız, eğer gelen araç sizin sağınızdan gelseydi siz suçlu olurdunuz )

http://blog.milliyet.com.tr/kavsak-kurali--gecis-oncelik-hakki-daima-saginizdan-gelen-aracindir/Blog/?BlogNo=7658

4bl7ZA.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Uğur bey nerede ise aynısı benim başıma gelecekti :

Dikkatin sayesinde kurtulmuşsun abi.Allah kazalardan korusun bizleri.
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Dikkatin sayesinde kurtulmuşsun abi.Allah kazalardan korusun bizleri.

Amin, hakikaten kıl payı gibi birşey oldu.

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet ama şöyle oldu resmi olarak pert kaydı girilmedi, eksper 12000 hasar kaydı artı şanzıman için olası 10000 liralık bir risk yazmıştı. Yarı otomatik şanzıman çalışmadı çünkü kazadan sonra yağı falan komple akmıştı artı soldan darbe alınca şanzımanın beyni de hasar almıştı.

Sigorta cebinden 22000 liranın çıkabileceğini öngörüp bana aracınızı 30000'e satın, 12000'de siz alın teklifi sundular. Ben de kabul ettim mecburen 4000 lira zarar ettim ama arabayı da 12000 hasar kaydı ile satamazdım. Tamiri riskli arabalar için uygulanan bir yöntemmiş bu.Olay sonunda ben arabayı noterde 30000'e sattım alan firmaya. 12000'de hasar parası aldım 42000'e vermiş oldum aracı.

Sonrasında sürece baktım olay şöyle kurgulanmış sanki ben bana 12000 lirayı verin arabayı kendim tamir ettireceğim demişim adamlar onu bana vermiş, sonra ben de arabayı o halde birine noterde satmışım gibi olmuş.

Sigortalar 3 kuruşun hesabını yapan şirketler bunu bu kazada net anladım. Bir de olan hep kazada suçsuz olana oluyor. 46000'ya arabayı satacaktım 1 hafta sonra ama başıma bu olay geldi satamadık kısmet olmadı, 1 aydan fazla sürdü bu olay tamir dediler geri vazgeçtiler, sonra sigortanın kendi uzmanı gitti baktı başka ustalara baktırdılar falan sonuç böyle oldu. Hava yastıkları açılmadı peugeot'u aradım şikayet ettim pert olayı oluşmasa uğraşacaktım ama hiç vaktim yoktu o ara böyle kapattık olayı.

Herkese kazasız belasız günler diliyorum.

Siz aracin perte cikmasi icin israrci oldunuz herhalde. Anlasmali pert denir bu isleme. Sigorta size tamir onerdigi halde pert isterseniz ve pert tamirden pahaliya geliyorsa size oneride bulunur. Burada sigorta size alternatif cozum uretir. Ancak aliciyi genelde ayarlamaz. Eksper bu alyernatifi arastirir, fiyat toplar, size onerir ya da yonlendirmede bulunabilir. Mutabakatinizin oldugunu sigorta sirketine bildirirse, sirket mqliyetine gore onay verir ya da vermez. Sigorta genelde bu durumda tamire gore bir tik daha fazla maliyetle karsilasir ama memnuniyet icin kabul eder. Bunislemde tamire gore karli olmasi ihtimali zayiftir. Bu yolu secen de hasarli aracin dusuk degerde satilacagini bildigi icin bastan zaman kaybetmeden aracini satmayi kabul eder.

Sigortalar ticari sirketler, sigortalinin police satin alirken yaptigi maliyet hesabini, hasar durumunda da sigorta yapar ama bu üç kurus hesabini rutin disina cikilan bir islem varsa yapar. Sigorta sirketi mevcut hasari oder, hasar ihtimalini ongormez. Buralarda bazi yanlis anlama ya da size yanlis aktarimlar var gibi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Özgür Altındağ
(düzenlendi)

Yani araç ihaleye çıkarılmış verilen fiyat 30 hasar 12 olunca toplam 42 ediyor kasko bedeline yakın bir fiyattı. Bana sigorta yetkilisinin dediği aracınızın tamiri kendi uzmanımızın incelemesi sonucunda da riskli bulunmuş siz de kabul ederseniz teklifimiz bu dediler yok derseniz tamirat yapılacak dendi. Ben satışı seçtim tabi ısrarcı olsam tamir edilirdi. Ama çok gıcık bir süreç 10 gün ikame araç verildi 40 gün sürdü bu işler sonunda artık 40 bile verseler verecektim o noktaya gelmiştim. Hava yastıklarımın açılmamış olması aslında burada beni zora sokan şey onlar açılmış olsa direk pertti araba. Kısmet işte mondeo alacağım varmış demek ki burda bulunma sebebim oldu işte :)

tarihinde Özgür Altındağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Yani araç ihaleye çıkarılmış verilen fiyat 30 hasar 12 olunca toplam 42 ediyor kasko bedeline yakın bir fiyattı. Bana sigorta yetkilisinin dediği aracınızın tamiri kendi uzmanımızın incelemesi sonucunda da riskli bulunmuş siz de kabul ederseniz teklifimiz bu dediler yok derseniz tamirat yapılacak dendi. Ben satışı seçtim tabi ısrarcı olsam tamir edilirdi. Ama çok gıcık bir süreç 10 gün ikame araç verildi 40 gün sürdü bu işler sonunda artık 40 bile verseler verecektim o noktaya gelmiştim. Hava yastıklarımın açılmamış olması aslında burada beni zora sokan şey onlar açılmış olsa direk pertti araba. Kısmet işte mondeo alacağım varmış demek ki burda bulunma sebebim oldu işte :)

:D  Bende citroenciyim ama buradayım çünkü buradaki dostluk + dayanışma bambaşka birşey  :blush:     :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Evet ama şöyle oldu resmi olarak pert kaydı girilmedi, eksper 12000 hasar kaydı artı şanzıman için olası 10000 liralık bir risk yazmıştı. Yarı otomatik şanzıman çalışmadı çünkü kazadan sonra yağı falan komple akmıştı artı soldan darbe alınca şanzımanın beyni de hasar almıştı. 

Sigorta cebinden 22000 liranın çıkabileceğini öngörüp bana aracınızı 30000'e satın, 12000'de siz alın teklifi sundular. Ben de kabul ettim mecburen 4000 lira zarar ettim ama arabayı da 12000 hasar kaydı ile satamazdım. Tamiri riskli arabalar için uygulanan bir yöntemmiş bu.Olay sonunda ben arabayı noterde 30000'e sattım alan firmaya. 12000'de hasar parası aldım 42000'e vermiş oldum aracı.

Sonrasında sürece baktım olay şöyle kurgulanmış sanki ben bana 12000 lirayı verin arabayı kendim tamir ettireceğim demişim adamlar onu bana vermiş, sonra ben de arabayı o halde birine noterde satmışım gibi olmuş. 

Sigortalar 3 kuruşun hesabını yapan şirketler bunu bu kazada net anladım. Bir de olan hep kazada suçsuz olana oluyor. 46000'ya arabayı satacaktım 1 hafta sonra ama başıma bu olay geldi satamadık kısmet olmadı, 1 aydan fazla sürdü bu olay tamir dediler geri vazgeçtiler, sonra sigortanın kendi uzmanı gitti baktı başka ustalara baktırdılar falan sonuç böyle oldu. Hava yastıkları açılmadı peugeot'u aradım şikayet ettim pert olayı oluşmasa uğraşacaktım ama hiç vaktim yoktu o ara böyle kapattık olayı. 

Herkese kazasız belasız günler diliyorum.

en mantıklı kararı vermişsiniz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun, kameranın olması cidden bir güven sağlıyor. Yeri geliyor saçma sapan hareketler yapan adamlar yüzünden ramak kala duruyoruz,arkadan çarpsak da bu durumlarda kamera kanıt niteliği taşıması güzel olay. Allah beterinden korusun

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Geçmiş olsun, kameranın olması cidden bir güven sağlıyor. Yeri geliyor saçma sapan hareketler yapan adamlar yüzünden ramak kala duruyoruz,arkadan çarpsak da bu durumlarda kamera kanıt niteliği taşıması güzel olay. Allah beterinden korusun

Ya Dh forumda dün arkadaş koymuş bu nasıl birşeydir ya kamyon resmen öldürmek için hamle yapıyor...

https://youtu.be/1Xhl8KvSyUY?t=21s

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

:bravo:  :bravo:   Emeklerin büyük olgu abi.. Bizim ses kayıtlarıda varmıdır benim kafa ona takıldı..  :)

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

:bravo:  :bravo:   Emeklerin büyük olgu abi.. Bizim ses kayıtlarıda varmıdır benim kafa ona takıldı..  :)

Olmaz mı hiççç  :exc1:

Koyayım istersen eğitim amaçlı verdiğin Drone telefon konuşmalarımızı  :air_kiss:

Benim telefonda son 6 ayın ses kaydı hep saklanır, silmem. Ayfon jailbreak saolsun.  :icecream:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Olmaz mı hiççç  :exc1:

Koyayım istersen eğitim amaçlı verdiğin Drone telefon konuşmalarımızı  :air_kiss:

Benim telefonda son 6 ayın ses kaydı hep saklanır, silmem. Ayfon jailbreak saolsun.  :icecream:

quad bölümüne alırsın abi sıkıntı yok. Banada gizlenebilen güzel bir model mi baksam diyorum araç kamerası. Ama baktığında gözüne çarpmasınki :)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

quad bölümüne alırsın abi sıkıntı yok. Banada gizlenebilen güzel bir model mi baksam diyorum araç kamerası. Ama baktığında gözüne çarpmasınki :)

Tmmdır benden günah gitti :)

A118c iyidir o konuyu incele daha dün taktık bacanağın yakın bir iş arkadaşına satın almıştık. Kızkardeşimde a118c kullanıyor aracında. İyi gizlenir.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Birde bu konu var yetkili servis diye araçlarımızı bırakıyoruz neler var....

28jgWv.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Önümüzdeki persembe günü A101 e araç kamerası geliyor nasıldır acaba ise yarar mı kalite olarak

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Önümüzdeki persembe günü A101 e araç kamerası geliyor nasıldır acaba ise yarar mı kalite olarak

link ?
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

link ?

Şuan link veremiyorum A101 aktuel yayınlanmamış, Facebook'ta gormuştum pazartesi günü yayınlanır diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy
(düzenlendi)

son olaylardan sonra bende mi olsam diye düşünmeye başladım

olgu senin linkleri bi inceleyim

sanırım şu

A101-14-Ocak-Akt%C3%BCel-katalogu-4-A101

tarihinde Serhat ipeksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

son olaylardan sonra bende mi olsam diye düşünmeye başladım

olgu senin linkleri bi inceleyim

sanırım şu

Yani çekimleri çok ama çok berbat olacaktır, 720P ve bu kadar ucuz olduğu için içindeki chipset çok eski bir model diye tahmin ediyorum.

Çekimlerin kötü olmasından ziyade kalitesiz kameralarda %100 her an kayıtta olup olmadığından emin olamıyouz.

Kayıt atlamaları,

Açılmama,

Micro sd kart dolunca eski kaydı silememe,

Gibi sorunlar gösterebiliyorlar. Şu an için minumum bütçe ile iyi bir kamera 39.9 $ yurtdışı seçeneğimiz var. 49.9 $ a çıktığımızda daha iyi ve kullanışlı bir kamera var.

Yurt içi taksitle iyi bir tavsiye ver dersen oda var ama fiyatlar uçuyor mlsf :(

Birde 199 tl den Odisunun bir modeli var hepsiburada sitesinde satılıyor fakat aşırı sıcak yaz günlerinde pek camda bırakmaya gelmez.

Diğer türkiye alternatif kamerası pilotcam modeli fiyatı 350-400 tl arası olacaktı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

cevabın için sağol. fiyatlar ilk başta pahalı geliyor bizlere ama ilk kazada karşı tarafın suçlu olduğunu kanıtladığımızda parasını fazlasıyla çıkarıyor kerata  ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...