İçeriğe Yönlendir

Focus 1 Çalışmıyor.marşa Basınca Gelen Ses (Videolu)

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Mert Üçkaleler

Merhaba,

Babam bugün aracını çalıştırmaya çalışıyor fakat ilk seferde marşa bastığında araç boğulur gibi oluyor, devam etmiyor kontağı kağatıp tekrar marşa basınca ard arda ateş eden tabanca sesi gibi bir ses geliyor,

Teyp, farlar çalışıyor, ama araç marş almıyor,

Sizce Sorun ne olabilir? Marş Dinamosu, Buji-Buji Kabloları, Ateşleme bobini aklıma gelen ihtimaller ..

Linki paylaşıyorum,

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Akünüz bitmiş,bu havalarda çok yaşanan rutin bir sorun..

Abi akü 3 senelik max 35.000 km yapmış bir akü (Yetkili serviste ağır bakımda değişmişti)

Orjinal aküsü 95.000 km - 10 sene tık dememişti hiç biter mi bu kadar çabuk??

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi akü 3 senelik max 35.000 km yapmış bir akü (Yetkili serviste ağır bakımda değişmişti)

Gayet normal. Yeni aküler böyle maalesef.

Takviye ile deneyin, göreceksiniz ki araç çalışacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Fabrikada takılan ile serviste değişen aküyü kıyaslamamak gerek. Akünün ömrü zaten 3 senedir , 4 sene su koyvermeye başlar. Başka bir araçtan takviye imkanı varsa deneyin derim. Sağlam akülü araç ile sizin araç bağlanıp,sağlam akülü olan çalıştırılacak,10 dk. kadar beklenip sizin aracın marşına basılacak, %99 çalışacak ve stop etmeden akü almaya gidilecek. Prosedür budur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

akü bitmiş gözünüz aydın.2 seneden sonra zaten marş alma süreside değişiyor aracın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Çiçek

Bire bir aynı sorunu tik tik gelen sesine kadar bugün  bende yaşadım.  ikinci denemem de çalıştı fakat arıza ışığı ile akü ışığı yanıyordu. araç çalışınca söndüler. Muhtemelen akümün son günleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Biraz tuzlu ama jel akülerden alabilirsiniz.Ömrü 10 yıla yakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

önce aküyü ölçtürün ama aküden farklı gibi. çok seri şekilde basıyor. ben bitik akü ile marş bastığımda bu kadar ses yapmamıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Çetin

tahminimce sırası ile kontrol edilmesi gereken noktalar akü, akü kutup başları, akü kabloları ve bağlantıları ( + / - ) ve son olarak marş seloneidi ve marş motoru .

muhtemel olası diğer bir sorun ise marş dişlisinin voland üzerinde takılı kalması olabilir vitesteyken aracı ileri veya geri hafif itip tekrar deneyebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkür ediyorum,

Tüm cevaplar da ilk olarak aküyü belirtilmiş,

Evet sorun akü kaynaklı çıktı, Aküyü değiştirdik ve sorun çözüme ulaştı,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...