İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Dizel Otomatik Şanzıman Hakkında

Ergün Ekinci

Recommended Posts

Mehmet Kaya

kullanan ve bilgisi olan arkadaşların yardımlarından dolayı şimdiden Tşk ederim.

2008 yılındabaşladı ben biliyorum.ama kullanmadım Arda Bey.

2010 dan sonra geçmiş olması lazım.

Bu konuda burada yeterli bilgi olacak buraya bir bakmanızı öneririm.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/252075-Mondeo-Mk4-Kasa-Dizel-Otomatik--%2A%C5%9Fanz%C4%B1man-Hkk%2A

Evet 2010 geçiş süresi ondan önce aisen firmasının ürettiği şanzumanı kullanmış.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/252075-Mondeo-Mk4-Kasa-Dizel-Otomatik--%2A%C5%9Fanz%C4%B1man-Hkk%2A/page__view__findpost__p__2194271

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Kullanan biri olarak ...2011 den sonra dediğiniz şanzımanlar başladı...hatta vites kollarının üstünde poweshift yazıyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Kullanan biri olarak ...2011 den sonra dediğiniz şanzımanlar başladı...hatta vites kollarının üstünde poweshift yazıyor...

Hasan bey 2011 de bile powershift yok diye biliyorum. 163 bg mondeo ile geldi diye biliyorum
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hasan bey 2011 de bile powershift yok diye biliyorum. 163 bg mondeo ile geldi diye biliyorum

Doğru..163 ün altında olan yani bizim arabalarımızda  wf21 var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Doğru..163 ün altında olan yani bizim arabalarımızda wf21 var...

Vites kolunun şeklide aynımı yoksa farklımı yazı yazması hariç

c3f2123d94cad319292d506a7a5a1df7.jpgmesala bu

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Konuralp Aracı

Dizel Mondeo'da powershift şanzıman Türkiye'ye 2012 model yılı ile birlikte geldi. Motor 163 beygirlik ve vites kolunun üzerinde de powershift yazıyor.
Avrupa'da 2010 ve 2011 de benzinli ve dizellerde kullanıldığını internette görmüştüm, Galiba benzinli 2,0 da (240 bg) 2011 den itibaren Türkiye'ye powershiftle geliyor.
Kullanan biri olarak şanzıman hakkında söyleyebileceğim; tek kelime ile müthiş. Hızlanma süper, 0 dan max sürate kadar hiç güç azalması veya duraklama olmadan hızlanabiliyor, vites değişimleri neredeyse kusursuz. Küçük hacimli motorlarda kullanılan diğer kuru tip çift kavramalar (dsg - edc- powershift) ile karıştırmamak gerek
45 bin km de  bir yağ değişimi gerekiyor, yağ değişimi için servisin verdiği fiyat 500-600TL civarında benim ki henüz 40 binde olduğu için yağı değişmedi.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Dağlı

2008-2010  arası mondeo tdci otomatikler için ne düşünüyorsunuz? her hangi sorunları varmı genel anlamda?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

2008-2010  arası mondeo tdci otomatikler için ne düşünüyorsunuz? her hangi sorunları varmı genel anlamda?

Şu ana kadar sıkıntı yaşamadım ...geçişler gayet güzel...bir önceki kasada kullanılan jatco gibi sürüş stilinizi anlamaya çalışıyor...öğrenen bir şanzıman...yakıt değerleri 1575 kg olan bir arabaya göre gayet mantıklı...hele şehir dışı yakmama ustası...motor çok güçlü  ve etkili...hiç soluksuz 220 km hıza ulaşabiliyor...ses yalıtımı mükemmel...arabanın vediği güven hissi çoğu arabada bulmak hayal...diz mesafesi bagajı ,neyi sorarsanız sorun insanı tatmin ediyor...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı

Şu ana kadar sıkıntı yaşamadım ...geçişler gayet güzel...bir önceki kasada kullanılan jatco gibi sürüş stilinizi anlamaya çalışıyor...öğrenen bir şanzıman...yakıt değerleri 1575 kg olan bir arabaya göre gayet mantıklı...hele şehir dışı yakmama ustası...motor çok güçlü  ve etkili...hiç soluksuz 220 km hıza ulaşabiliyor...ses yalıtımı mükemmel...arabanın vediği güven hissi çoğu arabada bulmak hayal...diz mesafesi bagajı ,neyi sorarsanız sorun insanı tatmin ediyor...

Bu arabaya bu hesap makinesiyle resim çekmek yakışıyor mu abi :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Dağlı

Temiz 2008-2009 Mondeo Tdci Otomatik Titanyum x  Almaya karar verdim.aklınızda bulunsun haberdar ederseniz sevinirim.şimdiden Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

2008-2010 powershift şanzıman Mondeo tdci düşünüyorum. Araç nasıl bir araçtır aydınlatırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Konunuz birleştirilmiştir. Buradan devam edelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sami Demirpaz

Temiz 2008-2009 Mondeo Tdci Otomatik Titanyum x  Almaya karar verdim.aklınızda bulunsun haberdar ederseniz sevinirim.şimdiden Teşekkürler.

Bu işte biraz zor. Yakın bir zaman içinde aldık. 3 tane baktık beğenmedik 4. yu Ankara'da bulup gidip aldık. 

Yorum bağlantısı
Deniz Dursun

Merhaba, ben de 2010 otomatik dizel kullanicisiyim. Onceki yorumda da belirtildigi gibi kesinlikle soracaginiz her sorunun cevabindan tatmin olacaginiz bir arac.

Sehir disi kendi sinifina gore oldukca hesapli. Istanbul aydin arasini ortalama 150km ve ustu suratle neredeyse yarim depo ile aldim. Yaklasik 170tl.

Konfor ve yalitim kesinlikle tartisilmaz.

Guvenle tavsiye ederim [emoji106]

Selamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dağlı

Biligilerinize Tşk ederim.2008-2010 arası Otomatik Titanyum x alamaya karar verdim.araştırıyorum.Temizini buldummu kesin alacam ama 200.000km dolaylarında  genellikle ilanlardakiler.Bu km lerdeki motorlar düşündürüyor haliyle.

100.000 ile 150.000km arası  bulabilirsem  daha sağlıklı olur  diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Biligilerinize Tşk ederim.2008-2010 arası Otomatik Titanyum x alamaya karar verdim.araştırıyorum.Temizini buldummu kesin alacam ama 200.000km dolaylarında genellikle ilanlardakiler.Bu km lerdeki motorlar düşündürüyor haliyle.

100.000 ile 150.000km arası bulabilirsem daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Satilani var..[emoji6]

Şaka bir yana ...kolay gelsin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Km korkmayın bakımı düzgün gününde ve yetkili serviste yapılmışsa km sıkıntı değil bence

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

188 bin oldu benim araç , 7500 km'de bir bakımını yaptırıyorum :nazar:  :nazar:  :nazar:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Dağlı

Bilgilerinize Çok Tşk ederim.İstanbul'da 2 adet selective var.240.000 km ve 210.000km  kilometreleri düşündürüyordu.bakalım kısmet ne olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Dağlı

Merhabalar .245.000km 2009 titanium x  otomatik araç buldum. demekki yılda ortalama 41.000km yol yapmış.motor ve ya şanzıman yakın zamanda sorun yaratırmı? bu motorların ömrü nedir? teknik desteğe ihtiyacım var.aldığımda büyük sorun yaşamak istemiyorum.Yardımlarınıza şimdiden Tşk ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Dağlı

Bu Arada Araç 4 parça boyalı değişensiz.lastikler orta.istenilen fiyat 42.500TL.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Merhabalar .245.000km 2009 titanium x  otomatik araç buldum. demekki yılda ortalama 41.000km yol yapmış.motor ve ya şanzıman yakın zamanda sorun yaratırmı? bu motorların ömrü nedir? teknik desteğe ihtiyacım var.aldığımda büyük sorun yaşamak istemiyorum.Yardımlarınıza şimdiden Tşk ederim.

245'bin km yüksek ancak araç servis bakımlımı ve eski sahibi veya sahipleri nasıl kullandı bu çok önemli . İşinin ehli bir serviste baktırmak lazım , problem çıkarmaz deriz , alırsınız , arıza çıkarır ...

Bu Arada Araç 4 parça boyalı değişensiz.lastikler orta.istenilen fiyat 42.500TL.

Fiyat gayet normal , şahsen ben satmaya kalksam aracımı 43 bin altına satmazdım ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...