İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Dizel Otomatik Şanzıman Hakkında

Ergün Ekinci

Recommended Posts

Mehmet Zeki Akgün

Merhaba arkadaslar 2011 model 2.0 tdci selective mondeo kullanıcısıyım yaklasık 1 ay once aldım 230 bin km arac servis bakımlı oldugu için tereddüt etmedim. Fakat soyle bir sorunum var aracı aldıgım arkadasa ankara tan oto servisi sanzıman yağının değişmeyeceğini soylediği için değiştirmemiş ben değiştireceğim ama yağı öğrendim mobil 3309 fakat ankarada aydoğmuşlar harici garantili tavsiye edebileceğiniz yer var mı? Kurumsal olması sart değil iyi bir ustada olabilir. Allah kaza bela vermesin. İyi gunler.

Merhaba,

Oto Çiftel (Geçenlerde aracımın ön cam rezistansını etkinleştirmek için uğramıştım ve bakım ve tamir için gelen tam 17 araç görmüştüm, bu kadar araç olduğuna göre işlerini iyi yapan bir yer olduğunu düşünüyorum)'i öneririm. Orada mutlaka yapıyorlardır.

Ben Aydoğmuşlar'da değiştirmiştim(siz orası hariç dediğiniz için), aslında çok kolay (arabayı lifte alıyorlar, alttaki şanzıman yağ tıpasını söküyorlar. Yağı aynen motor yağı gibi boşaltıyorlar. diğer araçlardan tek farkı; aynı delikten çok basit bir cihazla yeni yağı pompalıyorlar) ama kimse bu işe girmiyor nedense.

İyi herhangi bir özel serviste değiştirebilirsiniz.

Allah size de kaza bela vermesin. Hayırlı günler.

Not: Aydoğmuşlar'a değişim için 100 tl ödemiştim.

Yorum bağlantısı
Erkut Altıntaş

Allah razı olsun teşekkür ederim haftasonu gidebilirim aydoğmuşlarla kotu anılarım var bu basit bir işlem ama yinede onlara para kazandırmak istemem hayırlı geceler

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Okan Erdemir
(düzenlendi)

selam arkadaşlar 

2009 130ps otomatik şanzıman(aisin) mondeo var. 

Bunun bakımları ne zaman kaç km de bir yaptırmam gerekiyor. arabam şuan 185k km de ve ;

1) Yokuş aşağı inerken 2. vitesden 1. vitese atarken bir tak sesi geliyor (çok abartılacak bir ses değil)
2)Vites geçişlerini son 1-2 haftadır çok hafif hissettirmeye başladı  neden olabilir.

iyi günler

tarihinde Okan Erdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...