İçeriğe Yönlendir

700 Tl'ye(10-12 Taksitli) Kadar Alınabilecek Telefon Tavsiyesi...

Süleyman Çetin
Çözüme git Semih İzgi tarafından,

Recommended Posts

Süleyman Çetin

Uzun süredir Nokia e52 kullanmaktaydım. Çok da memnundum. Fakat geçen hafta bilmediğim bir sebepten kapandı bir daha da açılmadı. Nokia servisine vermiştim tamir için. Bugün aradılar ve yapılamadığını söylediler.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere en fazla 700 TL'ye(10-12 taksitli) kadar e52'yi aratmayacak bir telefon almak istiyorum.  Şarjı fazla(3-5gün) giderse sevinirim. Çoktandır telefon piyasasına bakmıyordum. Bugüm bi araştırayım dedim kafam allak bullak oldu. Sizlere danışmak istedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yorulmam yılmam motorola derim inceleyin yeni geldi:

http://www.hepsiburada.com/liste/motorola-moto-g/productDetails.aspx?productId=telcepmotmotog&categoryId=371946&navq=fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dmotorola%252forder_stock_attribute_pl%253d1.0%252f!categories%253c%257bcatalog01_60001547_2147483633_26012170_26012178_26012196%257d%252f!892_dp%253d%257blisteden20c70131kar0131ls0131n%257d%26fh_view%3ddetail%26fh_reftheme%3d1b6b30bc-6795-4192-a891-d1b7e40760bc%252cdetail%252c%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dmotorola%26fh_refview%3dsearch%26fh_sort_by%3d-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dtelcepmotmotog

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Telefondan şarj dışında beklentileriniz neler? Günümüz akıllı telefonlarında 3 5 gün pil ömrü imkansız gibi.. Bu yüzden akıllı telefon sınıfı size uygun değil sanırım. Küçük ekranlı ve düşük cpu ve gpu'lu cihazlar size daha uygun olacak sanırım.?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Hemen sayalım:
1.Discovery 16 gb. 
2. S3 mini. 
Ama akıllı telefonlarda şarj olayı yalan. En fazla gideni (note 2) bile en fazla 2 gün. 

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Android bir cihaz istiyorsanız yeni nesil akıllı telefonların şarjı en babası 2 gün gider.

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Benim E52 de bugün yarın çamura yatar. :)  Yeni nesil akıllı telefonlar iyi güzel ama kullanmayacağımız çok fazla özelliği var. En azından kendi adıma söyleyeyim. Küçük özellikli ne olabilir? Bakalım cevaplara. Experia ray iyiydi ama sıfırı kalmadı. Discovery olabilir. Sağlam uygun bir android bile iş görür. ZTE ler var baya uygun.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Hemen sayalım:

1.Discovery 16 gb. 

2. S3 mini. 

Ama akıllı telefonlarda şarj olayı yalan. En fazla gideni (note 2) bile en fazla 2 gün. 

ilk ben dedim discoveryi  :p

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Yorulmam yılmam motorola derim inceleyin yeni geldi:

http://www.hepsiburada.com/liste/motorola-moto-g/productDetails.aspx?productId=telcepmotmotog&categoryId=371946&navq=fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dmotorola%252forder_stock_attribute_pl%253d1.0%252f!categories%253c%257bcatalog01_60001547_2147483633_26012170_26012178_26012196%257d%252f!892_dp%253d%257blisteden20c70131kar0131ls0131n%257d%26fh_view%3ddetail%26fh_reftheme%3d1b6b30bc-6795-4192-a891-d1b7e40760bc%252cdetail%252c%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dmotorola%26fh_refview%3dsearch%26fh_sort_by%3d-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dtelcepmotmotog

Hocam benim limitin üzeri fiyatlı.

general mobile discovery

Aklıma yatan tek model şimdilik. Teşekkürler

Telefondan şarj dışında beklentileriniz neler? Günümüz akıllı telefonlarında 3 5 gün pil ömrü imkansız gibi.. Bu yüzden akıllı telefon sınıfı size uygun değil sanırım. Küçük ekranlı ve düşük cpu ve gpu'lu cihazlar size daha uygun olacak sanırım.?

En büyük sıkıntı bu işte Semih. Wi-fi olsun diyorum +gps olsa tandından yenmez diyorum. Ama şarj işi uymuyor. Şarjı uzun giden buluyorum. Wi-fi yok, gps yok. Bu da olmuyor. İşin içinden çıkamadım. e52'de hepsi vardı.

Hemen sayalım:

1.Discovery 16 gb. 

2.Bu fiyata alınabilecek diğer düşük alternatifler. :p

Discovery'i yöneleceğim gibi görünüyor Mert.

Android bir cihaz istiyorsanız yeni nesil akıllı telefonların şarjı en babası 2 gün gider.

Android olup olmaması çok önemli değil. Symbian da olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Gülle

bence android filan hikaye nokia c6 yı koyacan cebine şarj desen şarj özellik desen özellik 8 mp kamerası var hd video kaydı var 2 yıldır kullanıyorum donduguna denk gelmedim servis filanda görmedi hala bir çok androidi de 5 e katlar eminim... e 52 den sonra galaxy filan bence size oyuncak gibi gelir nokiadan şaşmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

İlla gps olacak diye de bi beklentim yok. Olursa da güzel olur. Ama wi-fi olmazsa olmaz.

bence android filan hikaye nokia c6 yı koyacan cebine şarj desen şarj özellik desen özellik 8 mp kamerası var hd video kaydı var 2 yıldır kullanıyorum donduguna denk gelmedim servis filanda görmedi hala bir çok androidi de 5 e katlar eminim... e 52 den sonra galaxy filan bence size oyuncak gibi gelir nokiadan şaşmamak lazım.

Şarjı ortalama kaç gün gidiyor acaba?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İlla gps olacak diye de bi beklentim yok. Olursa da güzel olur. Ama wi-fi olmazsa olmaz.

Şarjı ortalama kaç gün gidiyor acaba?

Abi gpssiz androidli telefon hatta akıllı telefon neredeyse yok zaten. Wifida öyle. 240 liraya huawei bile alsan olacak onlar. C7 kullandim kisa bir süre onun sarjininda cok farkı yoktu. Note 2 den çabuk bitiyordu.
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Semih İzgi
(düzenlendi)

En büyük sıkıntı bu işte Semih. Wi-fi olsun diyorum +gps olsa tandından yenmez diyorum. Ama şarj işi uymuyor. Şarjı uzun giden buluyorum. Wi-fi yok, gps yok. Bu da olmuyor. İşin içinden çıkamadım. e52'de hepsi vardı.

Diyorum işte,nükleer enerji ceplere girmeli diye.. Gelecek nükleerde.  Enerji sistemleri mühendisi felan olsam çok kafa yorardım...

GM Discovery kullanıyorum. 1800 MAH pili için, ''sabah şarjdan çeksem akşamı görebilirmiyim acaba'' diyordum.  Sık sık telefon görüşmesi ve internet kullanımıma rağmen şuan 38 Saattir açık. Az kullanımda 48 geçmekte zorlanmıyor.. Büyük ekran ve iyi donanıma rağmen ekonomik pil tüketimi bu telefonu cazip kılıyor...600 700TL ye de bundan iyisi şamda kayısı, antep fıstığı, konya pidesi, rize çayı, Lübnanın kızları, ingilizlerin arabaları, rusların vodkaları. 

Kısacası GM 3-5 gün şarj dışında tüm ihtiyaçları karşılar. :good1:

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Diyorum işte,nükleer enerji ceplere girmeli diye.. Gelecek nükleerde.  Enerji sistemleri mühendisi felan olsam çok kafa yorardım...

GM Discovery kullanıyorum. 1800 MAH pili için, ''sabah şarjdan çeksem akşamı görebilirmiyim acaba'' diyordum.  Sık sık telefon görüşmesi ve internet kullanımıma rağmen şuan 38 Saattir açık. Az kullanımda 48 geçmekte zorlanmıyor.. Büyük ekran ve iyi donanıma rağmen ekonomik pil tüketimi bu telefonu cazip kılıyor...600 700TL ye de bundan iyisi şamda kayısı, antep fıstığı, konya pidesi, rize çayı, Lübnanın kızları, ingilizlerin arabaları, rusların vodkaları. 

Kısacası GM 3-5 gün şarj dışında tüm ihtiyaçları karşılar. :good1:

Büyük bir ihtimal bunu alacağım. Çünkü alternatifi yok. Dokunmatik ekran kullanmayı çok sevmesem de yapacak bir şey yok. Yardımın için teşekkürler.

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Çok da fazla düşünmeye gerek yok. Fiyat-performans olarak Discovery'e alternatif yok görünüyor. Şimdi gelelim en uygun Discovery'i(16gb) bulmaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Discovery fiyat/performans ürünü olarak şuan piyasada cidden tek. S3 killer diye bahsediliyor kendisinden aynı donanima sahipken çok daha stabil ve cok daha uygun fiyata bulunabiliyor. Ayni ram ve islemciye rağmen nasil daha hızlı derseniz sebebi samsung un arayüzü. Ama discoveryde saf android var arka planda çalışan saçma sapan uygulamalar yok. Kendim de samsung kullanıyorum note2 ancak suan bu fiyata telefon alacak olsam direk discovery alırdım

Yorum bağlantısı
Mehmet Gülle
(düzenlendi)

Şarjı ortalama kaç gün gidiyor acaba 

valla hocam bu aralar çok kullanmıyorum tablet aldığımdan belki o yüzden bilmiyorum ama 4 5 güne dayanıyor neredeyse ama önceden çok kullanıyordum mp3 internet bir ayda 5000 sms bitirirdim : :)öğrenclik malum yinede 2 günü öldürmezdi yani şunu söyleyim o kadar özellik ve donanıma sahip başka bir cihaza göre çok iyi şarj ömrü var. ama üretimi yok diye biliyorum o da ayrı bir mevzu :) ama ikinci eli bile bir çok android e taş çıkartır o konuda eminim 

tarihinde Mehmet Gülle tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

General milli eğitimden parayı götürdü. telefonları PR için veriyor.

kumpas ile ilgili olabilir ve fakat.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

240 lıra olan huuaweı nın hangi modelı nerden bulabirız?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Çinli almayın, s3 mini alın ;)

s4 mini de  olabilir pazar arkadaşa aldık abi 2 aylık cihaz 800 e

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Engin
(düzenlendi)

dün aldım discovery 4GB şirkette 4 -5 kişide var akıllı tel de şarj 1-2 gün ama diğer özellikler süper yukarıda da dendiği gibi s3 e her türlü kafa tutar ve ezer geçer.

tarihinde Serkan Engin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

GM Discovery güzel tercih sırf Apple ve Samsung'a karşı olması bile almaya sebep olabilir.

Bu arada 300-350 civarı bütçe ile arkadaşım Huawei G301 ve Zte Grand X arasında kaldı. Hangisini almak mantıklı olur?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...