İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Gösterge Paneli Sökümü Ve Ampul Değişimi

Misafir

Recommended Posts

Erol kardeşim ellerine sağlık.Ama ampul patlarsa bir daha direksiyonun yükseklik ayarından en aşşağı indir  direksiyonu  direksiyonu yarım tur sağa yada sola çevir rahat çalışmak için ince bir tornavida ile direksiyonla  gösterge arasındaki parçanın tırnaklarını attır  6 . fotodan itibaren başla.Emeğine sağlık.

teşekkürler ..

ama ben anlamadım neresinin sökülmesine gerek yok?

Yorum bağlantısı

yetkili serviste elektrikçi yaparken görmüştüm .ilk beş fotoda yaptığın işlemleri bilmediğin ve sökülüşünü görmediğin için boşuna yapmışsın erol kardeş.6. Fotodan yaptığın işlemleri uyguladı elektrikçi arkadaş.Göstergeyi yerinden çıkartmaya da gerek yok vidaları çıkartıp öne doğru çekince arkasına el giriyor. Bilgin olsun.En iyi bildiğin yol kendi bildiğin yol. :good1:  :good1:  :good1:

4 ve 5. fotodaki sarı işaretli yer sökülmezse 8, fotodaki kırmızı işaretli yer çıkmıyor. 4 ve 5. fotonun sökülmesi içinde diğer baştaki yerleri sökmek lazım.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

e3ajana5.jpg
A parçasıyla B parçası birlikte çıkıyor.b parçasını sökmeden kadranı çıkaran iki vidaya ulaşılamıyor.ve B parçasının çıkması için mutlaka alt iki vidayı sökmeliyiz alt iki vidaya ulaşmak içinde diğerlerini.Dediğiniz gibi 6.resimden başlamanın mümkünatı yok.

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Pala

bu gösterge ışıklarının rengini değiştirmek mümkün mü?2006 ford mondeo aracım gösterge ışıkları haliyle yeşil.sadece led lambaların rengini değiştirsek olur u acaba?

Yorum bağlantısı

bu gösterge ışıklarının rengini değiştirmek mümkün mü?2006 ford mondeo aracım gösterge ışıkları haliyle yeşil.sadece led lambaların rengini değiştirsek olur u acaba?

yok olmuyor zaten gösterge ışıkları bildiğimiz renk yanıyor ışıkları değiştirmek için kadran komple değişmeli örn:

Mk3newdash16.jpg

ve bu şekilde olur,

Mk3newdash19.jpg

Forum da oktay Toker üstadımız  yapıyor iletişime geçebilirsiniz  Saygılar...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Eliize sağlık böyle konuları çok seviyorum :)

Yorum bağlantısı

şimdi baktım geldim ustayla konuştum  benim dediğim gibi yapılıyormuş ama işi fazlasıyla bilmek gerekiyormuş.yoksa tırnaklar malesef kırılabilirmiş.ondan sonra gereksiz titreşim sesleri olabilirmiş.

kardeş B parçası sökülmeden hiç mümkünatı yok kadranı kımıldatamaz ustanın tekniğini gerçekten merak ettim ,,,2006 lar farklıysa bilmiyorum.

ilginizi :bravo:

Yorum bağlantısı
Murat Pala

bu ışıkları  yeşil değil de beyaz renk yapmak mümkün mü ya da mavi.yani sadece lambanın rengini değiştirsek olur mu yoksa gösterge panelinde de değişiklikler gerekiyor mu?bir de izmir de bunu yapacak bir yer var mı?

Yorum bağlantısı

bu ışıkları  yeşil değil de beyaz renk yapmak mümkün mü ya da mavi.yani sadece lambanın rengini değiştirsek olur mu yoksa gösterge panelinde de değişiklikler gerekiyor mu?bir de izmir de bunu yapacak bir yer var mı?

istediğiniz renk yapılabiliyor beyaz mavi kırmızı, bu işlem ampul değişimiyle olmuyor  forumda Oktay Toker ustamız var onunla iletişime geçebilirsiniz.İzmirde yapan yer varmı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı

arkasındaki yeşil tabakayı mı sökmek gerekiyor acaba?

Forumda bir arkadaş Focus a yapmıştı.Focus modifiye de araştırın bulursunuz.Saygılar.
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Misafir

Elinize sağlık aynı sorun bende de var. Bir türlü zaman ayırıp değiştiremedim.ama değiştirecem. Sol taraf komple yok bende. :D Bir de ters cevirmeyin demissiniz..?! Bir zarari mi olur diye..? Anlamadim..?

Emmi söyledi, söktüğünde sakın ters çevirme çıkardığın pozisyonda tut dedi yoksa bozuluyormuş.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Misafir

Abi ben degistirdim ama sorun var.. Benim Kilometreyi gösteren ibre isiklari cok kısık, acaba yanlış birşey mi yaptım..! ?

Hepsini değiştirdinmi

Olmaması lazım.

Takarken geçmiş olabilirim acaba biri

Yorum bağlantısı
Misafir

Led lambamı taktın

Küçüklere 1.5 watt. Büyüklere 2-3 watt takılıyor.5watt sıkıntı çıkarıp zamanla eritme ısınma vs... Durumlar oluyormus

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Elinize sağlık, anlatımda gayet güzel :bravo:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rıdvan Üstün

kalibrasyon ayarı falan istemiyor değil mi? http://www.talkford.com/page/fordwiki/_/mondeo/mondeo-mk3/replacement-dials-how-to-fit-r172 bu konuda gösterge panelinide değiştiriyorlardı, kalibrasyon gerektirdiği söyleniyordu. benimde benzin ışığının oradaki patlak, gözüme takılıp duruyor. değiştirecektim, kalibrasyon yüzüne gözüm korkmuştu.

sizin gösterge panelindeki ışık sıkıntısının aynısı bendede var. herhangi bir çözüm bulabildiniz mi ona?

Yorum bağlantısı

kalibrasyon ayarı falan istemiyor değil mi? http://www.talkford.com/page/fordwiki/_/mondeo/mondeo-mk3/replacement-dials-how-to-fit-r172 bu konuda gösterge panelinide değiştiriyorlardı, kalibrasyon gerektirdiği söyleniyordu. benimde benzin ışığının oradaki patlak, gözüme takılıp duruyor. değiştirecektim, kalibrasyon yüzüne gözüm korkmuştu.

sizin gösterge panelindeki ışık sıkıntısının aynısı bendede var. herhangi bir çözüm bulabildiniz mi ona?

kalibrasyona gerek kalmıyor, S.D.T.G (Sök Değiş Topla Gazla.) :)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Üstün

teşekkür ederim erol bey. klima düğmelerinin çevresi için herhangi birşey denediniz mi? ben maun kaplama araştırdım, sevmiyorum aslında kaplamayı ama set olarak var. sadece düğme çevreleri yok. ilişmedim. ama gece rahatsız ediyor ister istemez. söküp boyasam mı diye düşünüyorum bazen. ya da güzel bir folyo uygulaması yapılabilir mi diye geçiyor aklımdan.

Yorum bağlantısı

teşekkür ederim erol bey. klima düğmelerinin çevresi için herhangi birşey denediniz mi? ben maun kaplama araştırdım, sevmiyorum aslında kaplamayı ama set olarak var. sadece düğme çevreleri yok. ilişmedim. ama gece rahatsız ediyor ister istemez. söküp boyasam mı diye düşünüyorum bazen. ya da güzel bir folyo uygulaması yapılabilir mi diye geçiyor aklımdan.

Daha halledecegim onu
Yorum bağlantısı
Rıdvan Üstün

hallettiğiniz zaman paylaşırsanız sevinirim, bir çözüm bulabilirsem konu açacağım zaten.

Yorum bağlantısı

hallettiğiniz zaman paylaşırsanız sevinirim, bir çözüm bulabilirsem konu açacağım zaten.

Proje hazır ama inanın vaktim olmuyor.bide teybi çıkaracak aparatlarım yok.:)kendime böyle bahaneler uyduruyorum.Ve son olarak satma durumum olabilir bahane bahane...
Yorum bağlantısı

abi teybi 4 çiviyle sökersin. Sorun değil o sen başla takipdeyim ..! :D:)

Fırsat bulursam halledecem kardeşim
Yorum bağlantısı
Rıdvan Üstün

nasıl bir düşünceniz var erol bey, ben uygulamaya koyulayım haftaya pazar günü.  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...