İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Gösterge Paneli Sökümü Ve Ampul Değişimi

Misafir

Recommended Posts

Rıdvan Üstün

ben o kadar söküm yaparsam o klimayı dijital yapmadan bırakmam abi.  :)

dün gösterge ışıklarını değiştirdim, 5w taktım yerlerine. parlaklıkta güzel oldu gösterge bütünlüğüde. birde erime yapmazsa 5w sıkıntı olmaz. 3w yan sanayi vardı, onuda takmak istemedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Murat Gök
(düzenlendi)

Uzun aradan sonra konu hort :)

Erol abi detayli anlatimin sayesinde ben de degistim ampulleri. Tesekkur ederim paylasimin icin. Arac sifir gibi oldu,meger karanlikmis heryer :)

2c67e6eb17364e0ba3ce4c08643c717e.jpg

tarihinde Murat Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Uzun aradan sonra konu hort :)

Erol abi detayli anlatimin sayesinde ben de degistim ampulleri. Tesekkur ederim paylasimin icin. Arac sifir gibi oldu,meger karanlikmis heryer :)

2c67e6eb17364e0ba3ce4c08643c717e.jpg

Ellerine sağlık kardeşim, yeni bir araba almış gibi oluyor değilmi.:)

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Ellerinize sağlık. Led mi taktınız orijinal ampül mü? İki sene önce ben led takmıştım. Bir tanesi bozuldu. 20 saniye yanıyor. 20 saniye sönüyor. Ben de söküp sizin işlemi yapacağım yaz tatiline girince.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Ellerinize sağlık. Led mi taktınız orijinal ampül mü? İki sene önce ben led takmıştım. Bir tanesi bozuldu. 20 saniye yanıyor. 20 saniye sönüyor. Ben de söküp sizin işlemi yapacağım yaz tatiline girince.

Tesekkur ederim Celalettin hocam. Yok led takmadim. Osramin orjinal ampullerinden taktim. Benim icin yeterli. İslem gercekten etkili imis :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Tesekkur ederim Celalettin hocam. Yok led takmadim. Osramin orjinal ampullerinden taktim. Benim icin yeterli. İslem gercekten etkili imis :)

Osram ampülleri nereden aldınız? Her yerde bulunuyor mu acaba? Gerçi ben orijinal dipsizleri saklıyorum ama onlar eskimiş, ömürlerini tamamlamak üzere olabilir diye yenilerini almak istiyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Burada bi oto elektrikciden aldim sayin hocam. Daha ucuzu da var dedi almadim. Orjinalleri ben de sakliyorum. Ayrica netten de baktigimda,osram dipsizlerin tane fiyati yaklasik 2-3 liraymis. Hepsine 15 tl verdim. Temiz oldu bence.

Yorum bağlantısı

murat kardeşim toplamda kaç ampül var. benim de sökesim geldi. :p

ve işlem kaç saat sürüyor tahmini.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

murat kardeşim toplamda kaç ampül var. benim de sökesim geldi. :p

ve işlem kaç saat sürüyor tahmini.

Abi 6 kucuk,4 buyuk olmak uzere toplam 10 adet. Alet edevat biraz da iscilik varsa sokmen takman toplaman hadi diyim 1 saat-1 bucuk saat :) genis genis yaparsin insallah
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

hadi bakalım önce konunu çıktısını alayım bir iki kurcalayayım arabayı haftasonu. inanırsam yapacağım.

ampüllerin özel bir adı var mı?

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Bence yapabilirsiniz. Ozel bi adi yok. Oto elektrikcilerde var. Soktukten sonra ampulle gidip alisaniz daha garanti olur. Dipsiz ampul diye geciyor ama boyutlari gormek gerekebilir :) simdiden kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Yavuz Duran

Güzel anlatım ve iyi iş çıkarmışsın, nasıl yapsam diye düşünüyordum, Allah razı olsun[emoji106]

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Güzel anlatım ve iyi iş çıkarmışsın, nasıl yapsam diye düşünüyordum, Allah razı olsun[emoji106]

Sizde sikinti nedir?
Yorum bağlantısı
Yavuz Duran

Sizde sikinti nedir?

Km lambasını serviste değiştirdiler fakat orjinali olmadığı için sönük duruyor, orjinali burada (almanya) satınalıp değiştirmek istiyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İrfan Aşcıoğlu

Bende göstergedekileri led ile değiştirdim ama bazen yanıyor bazen yanmıyor. bazende önce yanıp 20 saniye sonra sönüyor ve bi daha da yanmıyor. 

Sigortayla bi alakası var mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

ledi batsın. Ben bir hevesle takmıştım iki sene önce. bir tanesi bozuldu. Aynı yazdığınız şekilde yapıyordu. Gece yolculuklarında bir anda ekran kararıyor sonra yeniden aydınlanıyordu. Hepsini çıkarıp attım. Yerlerine mis gibi osram marka klasik ampüllerden taktım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

ledi batsın. Ben bir hevesle takmıştım iki sene önce. bir tanesi bozuldu. Aynı yazdığınız şekilde yapıyordu. Gece yolculuklarında bir anda ekran kararıyor sonra yeniden aydınlanıyordu. Hepsini çıkarıp attım. Yerlerine mis gibi osram marka klasik ampüllerden taktım.

Led tutmuyor. En guzeli orjinal degisim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

internette bulabilen var mı büyük ve küçük olan ampulleri malum Tunceli şartları... Her şey internetten alınıyor...

Yorum bağlantısı
Murat Gök

internette bulabilen var mı büyük ve küçük olan ampulleri malum Tunceli şartları... Her şey internetten alınıyor...

Ben oto elektrikciden almistim... Nette mevcuttur buyuk ihtimal..
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Dipsiz t10 ve t5 diye arattırırsanız bir çok sitede mevcut.

Örnek olarak buradaki linke gözatabilir siniz.

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Dipsiz t10 ve t5 diye arattırırsanız bir çok sitede mevcut.

Örnek olarak buradaki linke gözatabilir siniz.

Ertan abi çok sağol...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Baki Aburşu

ben divriğide nerde bulurum derken hiç aklıma gelmeyecek bir yerde tesadüfen buldum. Benzinlikte. bir şaşırdığım noktada elektrikçiler 5 tl ye satarken benzinlikte 75 kuruşa aldım tanesini. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...