İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Gösterge Paneli Sökümü Ve Ampul Değişimi

Misafir

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel
Km saati ve devir saati yarısı karanlıktı.
Sıcaklık gösteren yer yanmıyordu.
Sonunda söktüm yaptım. [emoji122][emoji122][emoji122][emoji85][emoji5][emoji5] tüm ampülleri değiştirdim.

dbd091c00a508a3d1e901eede55a26a4.jpg

c5ef2c609f89055b48dffef20400eba8.jpg

Ön camı da söktüm yıkadım.

960d0e4f8cf6baa1d2dfb11968cc7f99.jpg

Sonuç Harika.

2958c7df105b2c05056b3f47007aaf16.jpg

Eline sağlık gardaşım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Km saati ve devir saati yarısı karanlıktı.
Sıcaklık gösteren yer yanmıyordu.
Sonunda söktüm yaptım. [emoji122][emoji122][emoji122][emoji85][emoji5][emoji5] tüm ampülleri değiştirdim.

Eline sağlık hocam. Güzel yapmışın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

km sayacinin oldugu kisimda golgelenme mevcut gibi geldi. harici harika olmus ellerinize saglik..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Eline sağlık hocam. Güzel yapmışın.

Sağol abi
km sayacinin oldugu kisimda golgelenme mevcut gibi geldi. harici harika olmus ellerinize saglik..

Fotoğraftan olabilir. Canlı da birşey Yok

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Hazır konu açılmışken bende paylaşayım 10 gün önce bende söküp temizledim tozdan görünmüyordu ve ledlerle değiştirdim gündüz görünmüyordu baya canlı oldu d44f02ba7191c5d115eba9208f5b2ea2.jpg63d1bdf55e7fc74bcb85c42b4a30ef80.jpgdefd20578e6f75bdcb17706135ecc10f.jpg08689710c49c1c664ae76191b239b47a.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
11 saat önce, Mehmet Çelebi yazdı:

Hazır konu açılmışken bende paylaşayım 10 gün önce bende söküp temizledim tozdan görünmüyordu ve ledlerle değiştirdim gündüz görünmüyordu baya canlı oldu 

Ledi bende düşündüm. Ancak bir süre sonra bozuluyor dedikleri için vazgeçtim. Elinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Bundan önceki aracımdada led yaptım kaliteli lamba olunca uzun ömürlü oluyor gece çok gezmediğimden uzun ömürlü olur diye düşünüyorum bozulsa bile sökmek kolay olduğundan hemen değiştiririm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
On 04.02.2014 at 23:03, Misafir yazdı:
On 04.02.2014 at 23:00, Köksal Yılmaz yazdı:

Sökmek için o kadar uğraştıktan sonra ampul değişimi oldukça kolay olmuş. Elinize sağlık yol gösterici bir uygulama. Eski ampullerin fotosu var mı?

Yok fakat bi sn. Başka bi fotoda olacaktı birazdan bulurum.

Üstat lambaları direkt 1.5'luk 2'lik diye satın mı alıyoruz yoksa yeşik renk diye mi alıyoruz? Orasını anlamadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
Üstat lambaları direkt 1.5'luk 2'lik diye satın mı alıyoruz yoksa yeşik renk diye mi alıyoruz? Orasını anlamadım.
T10 diye geçer göstergeler yeşil olduğundan beyazda taksan yeşilde taksan yeşil gösterir
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
48 dakika önce, Ali Dur yazdı:

4 dakika önce, Mehmet Çelebi yazdı:
48 dakika önce, Ali Dur yazdı:

T10 diye geçer göstergeler yeşil olduğundan beyazda taksan yeşilde taksan yeşil gösterir

t10 dediğiniz 10watt'tır, yakar orayı.

T1.5 ya da T2.5 diye bakılması lazım. Led de alınabilir bu arada. Daha uzun ömürlü olur.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İsa Acar

Benim gösterge de gitti dün akşam, kapkara oldu resmen, hız devir HARARET hiç bir şey gözükmüyor 😳

Konunun en başında göstergeyi komple söküp almayın denmiş ama @Mehmet Kaya @Mehmet Çelebi Komple söküp almışsınız 🤔 sorun olmadı değil mi sonrasında? 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, İsa Acar yazdı:

Benim gösterge de gitti dün akşam, kapkara oldu resmen, hız devir HARARET hiç bir şey gözükmüyor 😳

Konunun en başında göstergeyi komple söküp almayın denmiş ama @Mehmet Kaya @Mehmet Çelebi Komple söküp almışsınız 🤔 sorun olmadı değil mi sonrasında? 

hepsi birden komple gittiyse sigortadır o. sonuçta tek ampül yok içerisinde göstergenin.  ya sigorta yada panele giden anahatta problem var elektrikçiye uğra

tahmini masrafın 10 TL

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Bir saat önce, İsa Acar yazdı:

Hepsi gittiyse sigortadır. 6 tane ampul var göstergede yanlışım yoksa. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
2 saat önce, Ali Gök yazdı:

hepsi birden komple gittiyse sigortadır o. sonuçta tek ampül yok içerisinde göstergenin.  ya sigorta yada panele giden anahatta problem var elektrikçiye uğra

tahmini masrafın 10 TL

2 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Hepsi gittiyse sigortadır. 6 tane ampul var göstergede yanlışım yoksa. 

Sigortaya bakmak aklıma gelmedi değil ama dün geç vakit olduğu için bakamadım. İş çıkışı kontrol edeceğim, teşekkür ederim... :flowers:

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)
2 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Sigortasının hangisi olduğunu biliyor musunuz @Harun Kocaçalışkan bey? :unsure2:

F69 sanırım.  Ama sizdeki sorunu ben tam anlamadım. Göstergenin ışıkları mı yanmıyor, göstergede hiçbir şey yazmıyor mu?

Hiçbir şey yazmıyorsa F75'e bakın. 

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Acar
6 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

F69 sanırım.  Ama sizdeki sorunu ben tam anlamadım. Göstergenin ışıkları mı yanmıyor, göstergede hiçbir şey yazmıyor mu?

Hiçbir şey yazmıyorsa F75'e bakın. 

Görüntü tam olarak bu;

354c28bca1290afa264feded92eedc72.jpg

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
1 saat önce, İsa Acar yazdı:

Görüntü tam olarak bu;

Sigorta panelindeki F69'u kontrol edin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
2 saat önce, İsa Acar yazdı:

Görüntü tam olarak bu;

He bu arada farlarınız yanmıyor görünüyor. Farlar yanmıyorsa, gösterge paneli de çalışmaz. Far anahtarını ve sigortalarını da kontrol edin. 

Yorum bağlantısı
İsa Acar
4 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

He bu arada farlarınız yanmıyor görünüyor. Farlar yanmıyorsa, gösterge paneli de çalışmaz. Far anahtarını ve sigortalarını da kontrol edin. 

Farlarım yanıyordu; panelde, ancak uzunları yakınca gözüküyor far işareti. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
32 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Farlarım yanıyordu; panelde, ancak uzunları yakınca gözüküyor far işareti. 

Farlarınız açıkken torpido iç aydınlatması ve plaka aydınlatması vs. iç detay aydınlatmalar çalışıyor mu?

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Farlarınız açıkken torpido iç aydınlatması ve plaka aydınlatması vs. iç detay aydınlatmalar çalışıyor mu?

Sadece teyp ışıkları çalışıyor, o da açınca. Klimanın açık olmasa bile ışıklarının yanması gerekmez mi? O da yanmıyordu [emoji15]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...