İçeriğe Yönlendir

C - Max II - Benzinli Yakıt Tüketimi

Hüseyin Berberoğlu

Recommended Posts

Evren Erakçora

Bizde ayda 100-200 verirken adamlar 500 veriyor, strese gerek yok yani.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bekir Çelik
On 27.02.2017 at 12:53, Emre Sutay yazdı:

Balikesirde 10lt görüyorum sehir içi..emoji20.png Malum kış ve bir de üstüne istanbul-vari; 10dakida 200m ilerleyen trafige maruz kaliyorum sık sık..emoji35.png (bilenler icin atalar cd. Yeşilli istikameti) ayrica yesil dalgasi zaten bir turlu ayarlanamayan yollarda bir de yol yapim çalismalari nedeniyle ayari temelli bozulmus sinyalizasyon sistemi eklenince; en sakin zamanda bile dur kalk dur kalk.. Bir ışıktan kalktiktan sonra rezil bir sekilde illaki diger ışıkta duruyorsun.. Mesafeleri de kısa..emoji35.png

Emre bey, şehirlerarası kaç lt gördünüz acaba?

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Kullanima ve yola bagli olarak 6.5-7.0 gibi rakamlar yakalamak hic zor degil..
Hafta sonu 400kmlik bir gezintinin yaklasik 6.65 ortalama gibi.. Az yaksin diye kasmadan, agresif de degil[emoji16] arbada bebek var [emoji64] ortalama kullanim, bursa sehir ici kullanim dahil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
(düzenlendi)
47 dakika önce, Emre Sutay yazdı:

Kullanima ve yola bagli olarak 6.5-7.0 gibi rakamlar yakalamak hic zor degil..
Hafta sonu 400kmlik bir gezintinin yaklasik 6.65 ortalama gibi.. Az yaksin diye kasmadan, agresif de degilemoji16.png arbada bebek var emoji64.png ortalama kullanim, bursa sehir ici kullanim dahil

Sanırım aracınız SCTi. 1.6 Trend ile kasa ağırlığı aynı sanırım ikisinin de. Beygir ve tork farklı ama yakıt değerleri nedense birebir aynı. Enteresan.

tarihinde Bekir Çelik tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Sanırım aracınız SCTi. 1.6 Trend ile kasa ağırlığı aynı sanırım ikisinin de. Beygir ve tork farklı ama yakıt değerleri nedense birebir aynı. Enteresan.

Evet SCTI.. Trend ile beygir tork farki oldugunu bilmiyorum. Sizinki dizel mi yoksa?
Agresif yada devirli kullanimda ve sehir ici daha once de belirttigim uzere malesef biraz yükseliyor yakit ortalamalarimiz. (Ayrica daha once bu baslikta yazmistim; full klima acik antalya 1200 km civari civari karma tuketim 7.5 civariydi. )
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
5 dakika önce, Emre Sutay yazdı:

Evet SCTI.. Trend ile beygir tork farki oldugunu bilmiyorum. Sizinki dizel mi yoksa?
Agresif yada devirli kullanimda ve sehir ici daha once de belirttigim uzere malesef biraz yükseliyor yakit ortalamalarimiz. (Ayrica daha once bu baslikta yazmistim; full klima acik antalya 1200 km civari civari karma tuketim 7.5 civariydi. )

Ben henüz araştırma aşamasındayım C-Max'i. Nasipse Nisan/Mayıs gibi almak niyetim. Dua niyetine geçsin. :) Teşekkür ederim cevaplar için.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Cmax guzel araba, insallah size de nasip olur.. TitaniumX olursa daha guzel olur [emoji5]Dizel daha ekonomik olaraktir ama fiyat olarak biraz yuksek, temiz bir SCTI denk getirebilirseniz, titaniumx alabilme imkaniniz olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Çok teşekkür ederim. Ben SCTI düşünmüyorum açıkçası ama iş arkadaşım düşünüyor. Yakıt konusunu da dert etmiyor. :) Ben yılda 30 bin yapıyorum en az, memlekete git gel. Bu sebeple Dizel'e daha yakınım, bakalım.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Çok teşekkür ederim. Ben SCTI düşünmüyorum açıkçası ama iş arkadaşım düşünüyor. Yakıt konusunu da dert etmiyor. [emoji4] Ben yılda 30 bin yapıyorum en az, memlekete git gel. Bu sebeple Dizel'e daha yakınım, bakalım.

30bin km ciddi bir rakam.. Aradaki fark ekonomi olarak insani sarsabilecek cinsten.. Benim yillik 10-15bin arasi ki temmuzda aldim; 8bin km yaptim.. 2senedir cocuktan dolayi pek gezememiz de bunun sebebi ama yine de 20bini bulmaz..
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Bir saat önce, Emre Sutay yazdı:

30bin km ciddi bir rakam.. Aradaki fark ekonomi olarak insani sarsabilecek cinsten.. Benim yillik 10-15bin arasi ki temmuzda aldim; 8bin km yaptim.. 2senedir cocuktan dolayi pek gezememiz de bunun sebebi ama yine de 20bini bulmaz..

Evet, dün bir hesap yaptım. Yakıt (Dizel), Vergi (2012/2013), Sigorta+Kasko (Takribi), Bakım maliyetleri aylık 1000 TL'ye geliyor üç aşağı beş yukarı. :) Ekstra bir masraf açmazsa tabi. Bulunduğum yörede arabaya ikinci avrat diyorlar bu sebeple.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Taha Kaytazoğlu
(düzenlendi)

Selamın aleyküm. Şu an şehir içi yakıt tüketimini; 8 litreye düşürdüm.

tarihinde Taha Kaytazoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Taha Kaytazoğlu
On 11.09.2017 at 08:43, Taha Kaytazoğlu yazdı:

Selamın aleyküm. Şu an şehir içi yakıt tüketimini; 8 litreye düşürdüm.

Selamın Aleyküm.

Araca ait güncel şehir içi yakıt tüketimini 7.3 litre olarak güncellemek istiyorum. 1.2 otomatik Jetta aracımız kadar yakmakta ki, 180 beygir 1,6 motor da bu değer oldukça muazzam

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Selamın Aleyküm.

Araca ait güncel şehir içi yakıt tüketimini 7.3 litre olarak güncellemek istiyorum. 1.2 otomatik Jetta aracımız kadar yakmakta ki, 180 beygir 1,6 motor da bu değer oldukça muazzam
Taha bey
7.3 sehir ici ortalamayi nasil yakaladiginizi merak ettim. Nerede yasiyorsunuz, Ortalama hiz kac?
Balikesir merkezde 8.3ün altini yakalayamadim. Göreceli olarak tek guzergahta (gidis gelis degil) 6.5 bile oldu, ama uzun süreli kullanimda belirttigimin altini goremedim.
Şu da var az yaksin diye dikkatli kullanim sergilemedim. Normal yeri geldiginde dip gaz, geri geldiginde sakin sakin 5.viteste 50 [emoji16] sonuc 8.3-8.5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile şehir içi tüketim kavramı, her şehrin içi için geçerlidir demek  değildir.. Nevşehirde 20 km de yakacağını İstanbul da 1 km de yakabilir mesela motor... İstanbul un da her içi aynı iç değildir gibi...

Yorum bağlantısı
Taha Kaytazoğlu
(düzenlendi)
On 23 10 2018 at 18:58, Emre Sutay yazdı:

Taha bey
7.3 sehir ici ortalamayi nasil yakaladiginizi merak ettim. Nerede yasiyorsunuz, Ortalama hiz kac?
Balikesir merkezde 8.3ün altini yakalayamadim. Göreceli olarak tek guzergahta (gidis gelis degil) 6.5 bile oldu, ama uzun süreli kullanimda belirttigimin altini goremedim.
Şu da var az yaksin diye dikkatli kullanim sergilemedim. Normal yeri geldiginde dip gaz, geri geldiginde sakin sakin 5.viteste 50 emoji16.png sonuc 8.3-8.5

Merhaba. Kusura bakmayın biraz geç dönüş yaptım. Öncelikle aracı Şehir içi 70 ila 90 km hız ile sürmekteyim. Tabi ki agresif kullanımlarda söz konusu. Yaşamış olduğum il Konya! Haliyle her taraf düz. Bir ay kadar il dışında olacağım. Teknoloji maalesef elimizin altında olmayabilir. Siz yazın. Ben geldiğimde konuya bakar cevaplamaya çalışırım...

İyi forumlar diliyorum...

https://i.hizliresim.com/0zvyQZ.jpg

tarihinde Taha Kaytazoğlu tarafından düzenlendi
Fotoğraf içeriği ile ilgili
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Ahmet Karaayvaz

Konuyu hortlatayım 2012 grand c max şehir içi dışı karışık bir ay önce aldım aracı 450 km dir ben de , ortalama hız 23 , ortalama yakıt 7,8 veriyor şu an . 

2-4 kişi ortalama ile kullanıyoruz şimdilik nadir de 6 kişi 4 yetişkin 2 çocuk ile kullandık . 

depoları kaç litre bunların 50 mi 55 mi ? 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Karaayvaz
Ahmet Karaayvaz yazdı:

Konuyu hortlatayım 2012 grand c max şehir içi dışı karışık bir ay önce aldım aracı 450 km dir ben de , ortalama hız 23 , ortalama yakıt 7,8 veriyor şu an . 

2-4 kişi ortalama ile kullanıyoruz şimdilik nadir de 6 kişi 4 yetişkin 2 çocuk ile kullandık . 

depoları kaç litre bunların 50 mi 55 mi ? 

Güncelleme yapayım , bu değerlerde iken depo ışığı yanana kadar aracı kullandım ve depoyu doldurdum , 49.70 litre benzin aldı ve toplam gittiği km 575 km idi . Bilgisayar 7.9 km ortalama yakıt gösterirken pompaya göre 8.5 litre görünüyor ortalaması , şehir içi dışı karışık diyebilirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...