İçeriğe Yönlendir

C - Max II - Benzinli Yakıt Tüketimi

Hüseyin Berberoğlu

Recommended Posts

Hüseyin Berberoğlu

arkadaşlar kolay gelsin.araç 1000 km de şu an.şehir içi 14 lt filan yakıyo. şehir dışı ise 8 civarı.sizce bu tüketim düşer mi?

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

şehir içi tüketim tavan yapmış ralli yapmıyorsunuz demi?  ;)  şehir dışıda 2-3 lt fazla.hangi şartlarda yaptınız bu ölçümü? 

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
(düzenlendi)

bizim focus  manuel 100bg. 22000km de.şehir içi 11-12 yakıyor. 90km/h 6,5-7, 120km/h 7,5-8 civarı, 140+ ile giderken 10 lt yakıyor.

not : araçlarımız aynı değil farkındayım ama yinede paylaşmak istedim :)

tarihinde Sedat Ünsal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Gerçekten çok yüksek bir değer. Aşağıdaki konulara bir göz atın. Az çok olması gereken ortalamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/238638-2012-c-max-benzinli-yakit-tuketimi/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/237348-sifir-arac-yakit-tuketimi/

Eski kasalardan pek farkı yok tüketimlerin. +/- 1 lt oynama olmaz.. Bunada bir bakın..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/220260-benzinli-c-max-yak%C4%B1t-tketimi/

Yorum bağlantısı
Hüseyin Berberoğlu

öncelikle çalıştığım fabrikanın 80 tane aracını yakıt takibini ben yapıyorum.yani değerlerde bir yanlışlık yok:D

daha önce jetta kullanıyordum 7 litre civarı yakıyordu.fordun 1.6 olan bu tip motorunun biraz hoyrat olduğunu biliyordum ama bu kadar olacağını hiç tahmin etmedim.aracı 2000-2500 devir gibi yumuşak kullanıyorum.5000 km den sonra belki biraz düşer ümidindeyim.gerçi fazla da yaksa konfor ve sürüş keyfi olarak bir çok arabayı geride bırakır.şimdiye kadar çalıştığım işten dolayı bir çok arabaya bindim.q7-range-porche-audi-renault-opel gibi ama bunun kullanışı bir başka. 

Yorum bağlantısı

Benim ecoboost aldigimda istanbul 10.2 gosteriyordu, su anda 7.4. Erdekteyim pek trafik yok ve araba genelde sabahlari kisa mesafede calisiyor.

Kerem verdigin son link lpg sanirim. 

Huseyin kardesim yaşın 100 u gecmis bu arada hayirli olsun :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bakıyorumda... Aracın sıfır olmasını göz önünde bulunduran olmamış.. :D

1000km araçda normal üstüne 1000km daha gidin biraz daha düşer..

Kısa esafede kullanıyorsanız pek fazla düşmez .. 

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Yani başlangıç için her sıfır aracın yakıt tüketimi yüksek olur ama bu almış yürümüş ayrıca 10000 km yapılmalıki rakamlar geri gelsin bende öyle oldu en azından

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Selçuk Karadağ

bizim focus  manuel 100bg. 22000km de.şehir içi 11-12 yakıyor. 90km/h 6,5-7, 120km/h 7,5-8 civarı, 140+ ile giderken 10 lt yakıyor.

not : araçlarımız aynı değil farkındayım ama yinede paylaşmak istedim :)

2012 C max trend benzinli aracım var.Sürekli seyahatlerimde aracımı test ederim.Şehir dışında en son limit 4.1 litre ye kadar düşürdüm sarfiyatı.5.2 litre ortalama ile  3500 devirde 130 km hızda görüntüledim aracımı ama resimlerini atamıyorum foruma.Keyifli sürüşler.Tel: 0 532 5849058

Yorum bağlantısı

2012 C max trend benzinli aracım var.Sürekli seyahatlerimde aracımı test ederim.Şehir dışında en son limit 4.1 litre ye kadar düşürdüm sarfiyatı.5.2 litre ortalama ile  3500 devirde 130 km hızda görüntüledim aracımı ama resimlerini atamıyorum foruma.Keyifli sürüşler.Tel: 0 532 5849058

4.1 litre ne demek anlamadım ben. Anlık mı ortalama mı ?

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

göstergelerki değerler sıfırlandıktan sonra kullanım süresi boyunca ani hızlanma ve yavaşlama içermektedir.

MlnJyQ.jpg

QgrMl3.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Demirbay

1.0 ecoboast cmax almayı düşünüyodum,aslinda bi yandanda yeni makyajli cmaxi de beklemiyor değilim. Ecoboast motorlar hakkinda bi bilgim yok ama,fiestada ortalama 6-6.5lt kışın şehir içi 7 lt kadar yakita eyvallah diyorum. Rampada,kalkışta yakitta nasıl dır? Olumsuz yönleri nelerdir? Yüksek oturuş olduğundan uzun yolda biavantaj oluşturuyor mu?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İsa Köse

Aracımı alalı 470 km civarı sadece şehiriçi kullandım. Soğuk motor, genelde 1 km.lik aşırı kısa mesafe, haftada bir 8-10 km.lik şehiriçi kullanım. Ortalama hız 22 km. Yakıt tüketimi 8.6

Dün otobanda 20-30 km test yaptım. Genel ortalama 8.3'e düştü.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsa Köse

C-max ile ilk uzun yol tecrübesi sonucu tüketim değerleri:

Hız: 90 km/s aşılmadı. (Zor oldu ama test için dayandım.)

Yolcu/yük: 2 yetişkin, 1 çocuk, 2 valiz eşya

Güzergah: Zonguldak-Yeniçağa-Bolu-Sakarya-Pamukova-İznik-Bursa (450 km) Devlet karayolu

Tüketim: 6.24 lt/100 km

Fabrika verisi: 5.3 lt

Bunlar dönüş yolunda test amaçlı değerler. Bursa'dan yola çıktığımda 100-110 km ile gitmiştim. Hesaplama da yapmamıştım. Ama daha fazla tükettiği kesin.

Yorum bağlantısı
İsa Köse
(düzenlendi)

Forumda c-max kullanan yok mu?

Forum eskisi gibi değil sanki...  :unknw:

tarihinde İsa K&#246se tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

isa bey forumdaki c-maxlar genelde dizel. Benzinli tek tük onlar da tüketim değerlerini yazmış zaten.

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

zaten dizel otomatik 1.6 çıkarsa hiç benzinli kalmaz herhalde :)

Yorum bağlantısı

Forumda c-max kullanan yok mu?

Forum eskisi gibi değil sanki...  :unknw:

Önceki hafta Ankara-İstanbul-Zonguldak Ereğli-Ankara güzergahında 2 kişi boş araba ile ortalama 7.8lt/100km lpg tüketimim oldu.Otoyolda 110-130 arasında , otoyol Ereğli arasında 90-110 arası gittim.

Şehir içinde günlük gidiş geliş 14 km yolum var ve ara sokaklar ve trafik içerisinde oluyorum genelde.Ortalama olarak 10-11.5lt/100km arasında değişiyor tüketimim.Sırf ekonomi olsun diye de özel bir çabam yok.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Alper Göktuğ Temiz

Biraz ilgisiz konuyla ama cmax 2015 benzinli var bende direksiyon sert gibi geldi bana normal mi acaba ve elektronik direksiyon dedikleri olayda direksiyon yağı denen bisey olmuyomu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...