İçeriğe Yönlendir

Jeep Cj-5

Burak Kuşçu

Recommended Posts

Burak Kuşçu

bugün genel bir piyasa araştırması yaparken çocukluktan beri hayalim olan hatta bir ara alma niyetine girip aradığımız cj-5 ler dikkatimi çekti baktığımız arabalar hep kötü çıktı şehirler arası git gel yapa yapa babam soğudu en son tam alma noktasındayken telefonda anlaşılan rakamın 500 tl üstünde söylenince inada bindi ve vaz geçildi çok dikkatimi çeken bir araç olmasına rağmen hiç kullanma fırsatım olmadı o zamanlar. Daha önceden kullanan sahip olanlar varsa araç hakkında bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim  

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz
(düzenlendi)

Bakımsızı sizi maddi ve manevi olarak çok uğraştırır..

Günün sonunda bakarsınızki bir ton para harcamışsınız ve sonuça değişen birşey yok. Moral bozukluğuda cabası..

Kullanımı çok yorucudur. Uzun yolda kesinlike kullanamazsınız diyebilirim. Zaten yakıtından dolayı da kullanmak istemezsiniz.

Benzer paralara yeni teknoloji suzuki jimny vb. araç alıp kullanabilirsiniz..

tarihinde Cem Yilmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Bakımsızı sizi maddi ve manevi olarak çok uğraştırır..

Günün sonunda bakarsınızki bir ton para harcamışsınız ve sonuça değişen birşey yok. Moral bozukluğuda cabası..

Kullanımı çok yorucudur. Uzun yolda kesinlike kullanamazsınız diyebilirim. Zaten yakıtından dolayı da kullanmak istemezsiniz.

Benzer paralara yeni teknoloji suzuki jimny vb. araç alıp kullanabilirsiniz..

masraf kısmı en çok korkutanı ama yaktığı yakıt verdiği keyfe değer diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı

bugün genel bir piyasa araştırması yaparken çocukluktan beri hayalim olan hatta bir ara alma niyetine girip aradığımız cj-5 ler dikkatimi çekti baktığımız arabalar hep kötü çıktı şehirler arası git gel yapa yapa babam soğudu en son tam alma noktasındayken telefonda anlaşılan rakamın 500 tl üstünde söylenince inada bindi ve vaz geçildi çok dikkatimi çeken bir araç olmasına rağmen hiç kullanma fırsatım olmadı o zamanlar. Daha önceden kullanan sahip olanlar varsa araç hakkında bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim  

1998 yıllarında ilk arabamız olarak abimle beraber almaya karar verdik.

Yoğun piyasa araştırması, görüşmeler yaptık. 

Sizin ki ile tesadüf müdür bilinmez, alım-satım konusunda görüştüğümüz jeep sahipleri, aç gözlü, yalancı, ilk gördüğümüz andan itibaren bize güven vermeyen bozuk karakterde insandılar hep. Şimdiki gibi plakadan hasar sorgulatma da yok tabi. Neler neler yaşadık, küfürleştiğimiz bile oldu. Daha sonra abimle beraber gereksiz bir fantezinin içinde olduğumuza karar verdik.

93 model Lada Samara aldık. Çok memnun kaldık. 6 yıl kullandık. Aldığımızın neredeyse 2 katı fiyatına sattıp daha da memnun kaldık.

Siz de bence vazgeçin bu sevdadan :)

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz

Para harcamaktan mutlu oluyorsanız, para harcayınca daha mutlu olunacak yerler biliyorum.. Paranızı daha hayırlı işlere harcayabilirsiniz..

Bu tip araçların bakımsızları tam bir servet düşmanıdır.. Harcarsınız fakat hiçbir şekilde geri dönüşü olmaz.. Kim kime biniyor belli değildir..

Diğer yeni tip araçlarda harcamazsınız yada az harcarsınız  ve keyifle binersiniz.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

şuan için alacak durumum yok fakat yaza araba arayışı içine girecek olmam bir soru işaretini getirdi ayrıca hep merak edip binmek istediğim araç

Yorum bağlantısı
Özgür Turhan
(düzenlendi)

Ben küçüklüğümden beri kullanıyorum CJ serisi araçları. Hatta satılık ilan bölümünde diğer aracımızın CJ8 olanının ilanını da koymuştum. 77 CJ5 de vardı, 65 Tuzla denilen Orman İşleri GM den ihale ile aldığımız da vardı hepsini bizzat kullandım. CJ5 e gelirsek 6 silindir atmosferik motor var üzerinde. Orjinal 3 ileri olur genellikle. Kaloriferi pek iyi çalışmaz çalışsa da işe yaramaz genelde çorum kaloriferi dediğimiz custom kalorifer kullanılır. Farlarına zenon takılmaz atom fardır ampulü kestiği zaman komple farı değişmeniz gerekir, zenon takayım derseniz minübüs farı takmanız lazım. 80 ve üzeri önler disk firen olur. 80 model altı önler kampanadır. Headers takarsanız sesi bambaşka olur. Dana defransiyel takarsanız asfaltı kazar arabanın önünü havaya kaldırırsınız :) Daha bir sürü şeyleri var da yazmak yetmez yaşamanız lazım :)

Temiz alayım yapılmış masrafsız istersen bizim buralardan bakman lazım ORDU, GİRESUN, SAMSUN, RİZE dolaylarına ;) 

Şehir içi kullanım için pek önermem LPG li olmasına rağmen neredeyse 400Krş civarı yakar. Ama ikinci aracım olsun, hafta sonları kumsaldı, doğa ortamıydı, çamurdu, çoraktı, offroad tarzı düşünürsen orasını bilemem ;)

tarihinde Özgür Turhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Ben küçüklüğümden beri kullanıyorum CJ serisi araçları. Hatta satılık ilan bölümünde diğer aracımızın CJ8 olanının ilanını da koymuştum. 77 CJ5 de vardı, 65 Tuzla denilen Orman İşleri GM den ihale ile aldığımız da vardı hepsini bizzat kullandım. CJ5 e gelirsek 6 silindir atmosferik motor var üzerinde. Orjinal 3 ileri olur genellikle. Kaloriferi pek iyi çalışmaz çalışsa da işe yaramaz genelde çorum kaloriferi dediğimiz custom kalorifer kullanılır. Farlarına zenon takılmaz atom fardır ampulü kestiği zaman komple farı değişmeniz gerekir, zenon takayım derseniz minübüs farı takmanız lazım. 80 ve üzeri önler disk firen olur. 80 model altı önler kampanadır. Headers takarsanız sesi bambaşka olur. Dana defransiyel takarsanız asfaltı kazar arabanın önünü havaya kaldırırsınız :) Daha bir sürü şeyleri var da yazmak yetmez yaşamanız lazım :)

Temiz alayım yapılmış masrafsız istersen bizim buralardan bakman lazım ORDU, GİRESUN, SAMSUN, RİZE dolaylarına ;) 

Şehir içi kullanım için pek önermem LPG li olmasına rağmen neredeyse 400Krş civarı yakar. Ama ikinci aracım olsun, hafta sonları kumsaldı, doğa ortamıydı, çamurdu, çoraktı, offroad tarzı düşünürsen orasını bilemem ;)< ;)>

beklediğim cevap buydu topluları ordu civarında söylediğiniz gibi ama fiyatlar 4 yıl önce ki rakamlara göre çok uçmuş 7-8 civarına toplu denilebilecek araçlar var iken şuan aynı ayarda olanları 15-16 civarı şişirilmiş rakamlara onun için şimdilik sadece hayal olarak kaldı gerçeğe dönüşür umarım 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Williys nam-i diğer tuzla jeep ile ilgili engin bilgi verebilirim.  :D

Yorum bağlantısı
Özgür Turhan

beklediğim cevap buydu topluları ordu civarında söylediğiniz gibi ama fiyatlar 4 yıl önce ki rakamlara göre çok uçmuş 7-8 civarına toplu denilebilecek araçlar var iken şuan aynı ayarda olanları 15-16 civarı şişirilmiş rakamlara onun için şimdilik sadece hayal olarak kaldı gerçeğe dönüşür umarım 

Benim arkadaşlarım toplayıp satıyor hatta şu anda komple sökülmüş kaportada olan araç da var :) Lamborgini sarısına boyanıyor ;) 15-16 şişirme bir rakam değil gerçekten neredeyse toplayınca o fiyatları buluyor. Toplama ve TOPLAMA arasında fark var. Kimisi çürüğü kazır üstünü macunla doldurur bizde felsefe yenisini takmak ;) çamurluk ağızları çürüdüyse orjinal çamurluk getirtilip yenisi kullanırsın olmadı bulamazsan orjinal çürüyen yeri kesip yeniden imal edersin ;) Geçen sene dayımın CJ 5 i topladık 8-9 civarı masraf tuttu... Sadece bir tentesi 2000TL ABD den geliyor ;)

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Burak Kuşçu

Forumu uzun zamandır güncel olarak takip edemiyordum. Bugün uzun zaman sonra tekrar giriş yaptım ve bu konuyu gördüm. 2014 yılın da açmış olduğum konu da ki hayalimi 2018 yılın da okulu bitirip askerden döndüğümde gerçekleştirdim 😀 Bir jeep cj-8 sahibi oldum. 2 sene sorunsuz sıkıntısız sadece biraz masraflı bir şekilde kullanıp 4 ay önce yollarımızı ayırdık. Jeep Wrangler Yj ile yola devam ediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aramıza tekrar hoşgeldiniz, aracınızın fotoğraflarını da görelim lütfen, jeep severiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Cem Işık yazdı:

aracınızın fotoğraflarını da görelim lütfen,

Biz gördük, güzel 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Teşekkürler [emoji4]

İlk aracım 1982 Jeep cj8 4200cc 4 ileri

Mevcut Jeep im 1988 Jeep wrangler yj 2.5
446df723dbd30506f452e2f7ba4b3f1b.jpg8c18d50d51d196c3e32afd8b2061ea5c.jpg

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:nazar:

bunlara baktım ucuzdur diye de libertyi ikiye katlıyor fiyatı idi şimdi ne bilmiyom

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Maşallah ikisine de.  Lastik ölçüleri nedir, dif oranlarında farklılık kilit vs var mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Maşallah ikisine de.  Lastik ölçüleri nedir, dif oranlarında farklılık kilit vs var mı ?
Cj8 eski aracımdı 33x12.5x15 lastik vardı. Dif oranını bilmiyordum açıkçası [emoji4] wrangler da bf 32x11.5x15 lastik var.Mekanik Dif kilidide mevcut fakat %90 kullanımın asfalta.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Iki araci kiyas yaparsaniz nasil farklar var. 

bilgi olarak kalsin burada. 

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
(düzenlendi)
Sami Demirpaz yazdı:

Iki araci kiyas yaparsaniz nasil farklar var. 

bilgi olarak kalsin burada. 

Kısaca özetlemek daha doğru olacak sanırım anlatılacak çok detay var 🙂 4200 cc nin performansını 2500 cc den bekleyemiyorum haliyle. Fakat 4.2 ye lpg de binerken 2.5 i benzinde kullanıyorum km başı birim maliyetleri hemen hemen aynı. binek araç hissiyatına yakın kullanım isteniliyorsa kesinlikle wrangler. Eğer arazi kullanımı ağırlıklı olacaksa motor performansından dolayı cj fakat 4.0 L bir wrangler sahibi olsaydım bu söylediğim geçerli olmazdı. İlave olarak ikisinin de km başı yakıt sarfiyatını 80krş/km olarak söyleyebilirim

tarihinde Burak Kuşçu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...