İçeriğe Yönlendir

Pejo 206 Kapı Yüzü Sökümü - Resimli Anlatım

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

merhabalar , 

geçenlerde müşterimin 206sının hoparlörleri değiştirmek için kapı yüzünü sökmüştüm . çok zor değil ama vida yerlerini göstermek için paylaşmak istedim :)

tork tornavidanız ve kastırmak için düz tornavida yada plastik levyeniz varsa heryeri sökülebiliyor .

kapı açma mandalının dışındaki plastikte vida yok kolayca sokülüyor.

2BjFL7u.jpg

OpP9H6Z.jpg

ön direklere yakın yerde 1 vida var.

cIcqDCc.jpg

hemen üstünde dikiz aynası hizasındaki bölümü sökmek için kendimize çekiyoruz vida yok . ve altından kapı yüzüne ait 1 vida daha var.

aee99yG.jpg

ve son 1 vida , oda kapıyı cekmek için kullandığımız bölümde 

rDjBUHR.jpg

ve tüm vidaları söktükten sonra kapı yüzünün kenarlarından kastırarak plastik pinlerden kurtuluyoruz .

buda hoparlör . değiştirmek isteyenler için çapı:16 cm .

kolay gele :)

qoeyCdF.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Bu 16 cm bizim focus arka kapilara nasil olur abi

serkanım focusların en sevdiğim özelliği hoparlörleri . hem oval hemde büyük . normal 13 yada 16 cm hoparlörden çok çok iyi ses veriyor. yanlış

hatırlamıyorsam 5x7 ölçülerinde oval hp. var içinde . 16 cm hoparlörden oval kadar ses alamazsın . mid bas takımı gibi bişey takarsan memnun kalırsın . 

benim düşüncem tabi ;)

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Elinize sağlık,değişmiş hali de var mı,standart 16cm hoparlörler uyum sorunu yaşıyormu kesme delme büyük gelme falan ?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Elinize sağlık,değişmiş hali de var mı,standart 16cm hoparlörler uyum sorunu yaşıyormu kesme delme büyük gelme falan ?

enginim sökülen hp. yeri plastik 16 cm hp. rahatlıkla monte edilebilir sorun olmaz . benim taktıklarım ise müsterinin kendi getirdiği hp. ve 13 cm . mecburen takmak zorunda kaldım . üzerinden çıkan 16 cm hp. kasasını kırarak 13 cm hp. kasaya yerleştirdim ve eskisi gibi aynı yerlerden sabitledim . vidalardan belli oluyor zaten .her 16 cm hp. olur .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Derinlik açısından da sıkıntı yaratmaz değil mi ? 

yok yok arkası boş dediğim gibi plastik kasalı olduğu için işlem yapılır sığmazsa. genişlikte sorun yok mıknatıs büyük olsa bile sığar ama derinlik sorun olursa biraz yükseltip takılabilir .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Bulduğum ilk 206nın hoparlörlerini değiştireceğim öğrendim nasıl olsa :D Orijinalleri çok adi, tabi önce focusun kapı içine düşürdüğüm 50Tlyi almam lazım :D

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

orjinal hoparlör güzel oluyorda yılların verdiği yorgunluk bize ulaşana kadar çoktan yırtmış oluyor sağını solunu :)

focusu getirde beraber bulalım madeni  :crazy: 

Yorum bağlantısı
Burak Güngör

güzel paylaşım bi önceki araam 206ydı bende biçokkere söktüm

fakat fiestaların kapı içini söken varmı acaba sökmeye korkuyorum resimli anlatım olsa iyiolurdu

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

güzel paylaşım bi önceki araam 206ydı bende biçokkere söktüm

fakat fiestaların kapı içini söken varmı acaba sökmeye korkuyorum resimli anlatım olsa iyiolurdu

buluruz  ;)

Yorum bağlantısı
Burak Güngör

buluruz  ;)

valliyi iyi olur sökücem zarar veririm diye korkuyorum. formda bulamadım

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

valliyi iyi olur sökücem zarar veririm diye korkuyorum. formda bulamadım

bulunca konu açarım sanada haber veririm abi . 2011 fiesta değilmi ? kasa olarak ne geçiyor? mk? yada f ? gibi . dün biraz araştırdım 2012 tam buldum deyip sona kadar inceledim meğerse focusu bulmuşum :) 

o değilde forumda 2008 üstü fiestaların bölümü yok :D . yoksa burak abi senin araç focusmu ?  :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...