İçeriğe Yönlendir

Galaxy S5 Ve Yeni Gear Bu Gece Tanıtılıyor:unpacked 5

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Onur Bulut

S4 Daha yeni çıkmıştı zaten bu ne hız en azından S4'lerin fiyatı düşer bu sayede.  :)

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

yatırım amaçlı cep telefonu alanı da ilk kez görmüş oldum bu konu sayesinde.  :bravo:

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Su geçirmezmiş. Birde alkışlıyorlar. Sanki yeni bir teknoloji :D

Hop. Su geçirmez değilmiş. Suya dayanıklıymış. Yani bunu yapamıyacaklar.  :fiuw:

Xperia-Z1-swimming-640.jpg

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Samsung pırlanta gibi... Aldığın anda değeri düşer...

Apple... Altın gibi :)

Aslında temel sebebin bu olduğunu sanmıyorum. Temel sebep bence bir yol, bir tercihten kaynaklanıyor. Apple kullanıcıları genelde herkesten farklı, herkesten üstün olduğunu göstermek için ulaşılması zor olanı seçiyor, marka da bu doğrultuda fiyatlandırma yapıyor.

15 sene önce arkadaşlarım sürekli  tanınmış bir giyim mağazasından normalinin  fiyatının 10 TL olduğu bir zamanda 50-60 TL verip gömlek vs alıyorlardı. Bir gün o ürünlerin dükkana giriş faturasını gördüklerinde dünyaları yıkılmıştı. Mal 5 liraya dükkana giriyor, 50 lira olarak çıkıyordu. Aşağı satmak yoktu, zira bayiliğini yaptıkları marka onlara o şartı koşmuştu. Aksi halde bayilikleri giderdi. Sebep, marka imajı, kalite imajı, prestij vs. Sonuç olarak bir tarafta prestij için bir markanın tercih edilmesi var, diğer tarafta ise başka bir şey,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

İki hafta telefon gelene kadar hayaller üzerinden iyisi kötüsü tartışılacak, telefon gelecek, pahalı fiyattan alan övecek, alamayan sövecek, sonra eksiklikleri, artıları tartışılacak.... Yavaş yavaş telefon dünyasında heyecan benim için bitiyor galiba. Eskiden bunları okumak bile keyif verirdi, şimdi galiba sonuç odaklı oldum. Bu aşamaları hızlı geçip, iyi mi kötü mü hemen belli olsun istiyorum:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Samsung pırlanta gibi... Aldığın anda değeri düşer...

Apple... Altın gibi :)

hTC al, platin gibi, alayına tokat :)

İki hafta telefon gelene kadar hayaller üzerinden iyisi kötüsü tartışılacak, telefon gelecek, pahalı fiyattan alan övecek, alamayan sövecek, sonra eksiklikleri, artıları tartışılacak.... Yavaş yavaş telefon dünyasında heyecan benim için bitiyor galiba. Eskiden bunları okumak bile keyif verirdi, şimdi galiba sonuç odaklı oldum. Bu aşamaları hızlı geçip, iyi mi kötü mü hemen belli olsun istiyorum:)< :) />

Saygılarımla.

Evet sadede gelelim hemen, optimize yoksa yallah, detaylarına bakmadım, görüntü olarak sıfır heyecan ve istek uyandırdı, doğrusu uyandıramadı bile, her zamanki zamzung...

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

hTC al, platin gibi, alayına tokat :)

Gm bildiğin kömür. :D  En az 10.000 atm basınç vuracaksın ki elmas olsun.  O da elite (Gion E7) olacak herhalde :)

Yorum bağlantısı

Bence bir telefonun tutmasını istiyorlarsa yeni ve farklı özellikler ve uygun fiyat yapmalılar.yoksa GM gibi modellerin sayesinde piyasada ezilirler.örneğin farklı olarak telefona transmitter özelliği.harici bir tek tuşla ses yada açma kapama tuşu gibi .sağlam bir standart sesli komut sistemi Türkçe.(mevcut sesli komut sistemleri tırt).yada eski çift hatlı cihazlarda olan TV gibi ama anteni olmayacak vs... Vs...

Ne bileyim buna benzer onlarca özellik düşünülüp mevcut piyasa cihazlarından farklı bir cihaz yapmalılar.Ozaman birşeyler olabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bence bir telefonun tutmasını istiyorlarsa yeni ve farklı özellikler ve uygun fiyat yapmalılar.yoksa GM gibi modellerin sayesinde piyasada ezilirler.örneğin farklı olarak telefona transmitter özelliği.harici bir tek tuşla ses yada açma kapama tuşu gibi .sağlam bir standart sesli komut sistemi Türkçe.(mevcut sesli komut sistemleri tırt).yada eski çift hatlı cihazlarda olan TV gibi ama anteni olmayacak vs... Vs...

Ne bileyim buna benzer onlarca özellik düşünülüp mevcut piyasa cihazlarından farklı bir cihaz yapmalılar.Ozaman birşeyler olabilir diye düşünüyorum.

En büyük sorun Pil bence Erol abi.  Pil teknolojisi tıkandı kaldı.. Lityum polimer veya titanlardan daha üstün şeyler lazım.  Yoksa eminim kendinden uydu alıcılı dekoderli tv bile sunabilirler telefonlarda.. Ama 1 2 saate biten pil ile kim ne yapsın TV yi. 

Şuan hepimizin kullandığı Li ion piller yıllık %20 25 e kadar kapasite kaybedebiliyor. (laptop tablet ayırt etmeksizin) Bence bıraksınlar pili daha çok harcıyacak şeyler yapmayıda, önce düzgün bir pil yapsınlar.   Bir ürüne 2000 lira para vereceksin. 4-5 saate şarjı bitince çat diye kapanacak embesil. Peh.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

En büyük sorun Pil bence Erol abi. Pil teknolojisi tıkandı kaldı.. Lityum polimer veya titanlardan daha üstün şeyler lazım. Yoksa eminim kendinden uydu alıcılı dekoderli tv bile sunabilirler telefonlarda.. Ama 1 2 saate biten pil ile kim ne yapsın TV yi.

Şuan hepimizin kullandığı Li ion piller yıllık %20 25 e kadar kapasite kaybedebiliyor. (laptop tablet ayırt etmeksizin) Bence bıraksınlar pili daha çok harcıyacak şeyler yapmayıda, önce düzgün bir pil yapsınlar. Bir ürüne 2000 lira para vereceksin. 4-5 saate şarjı bitince çat diye kapanacak embesil. Peh.

+1000

Kesinlikle kardeşim ilk iş pil doğru söylüyorsun.Daha sonra teferruatı kolay...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Samsung bence TV ve monitör yapsın sadece,bundaki üstünlükleri tartışılmaz.. Ama telefonda binbir çeşit modeli çıktı,iyice saçmaladılar. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Adamlar resmen dalga geciyor. S4 de iki tane 4 cekirdek yokmuydu. Bunda 2.5 ghz 4 cekirdek demis. 2 gb ram ve 2800 mah pil. Sadece kamera 4k. Onun disinda tirtinda tirti. Buna 2000 liranin uzerinde fiyat ister utanmadan. 3 gb ram ve 4000 mah pil bekleniyordu. Parmak izi tanima koymus bence buna s5 yerine S4s deselar daha iyiymis. HTC M8 icin gercekten iyi bir firsat.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hTC kıskanmaz, direk tokatlar, paranızı boşa harcamayın demek istemiş adamlar  :D

Samsung bence TV ve monitör yapsın sadece,bundaki üstünlükleri tartışılmaz.. Ama telefonda binbir çeşit modeli çıktı,iyice saçmaladılar. :(

tv de tartışılır, 3d de direk tokatı Lg den yer mesela :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

hTC kıskanmaz, direk tokatlar, paranızı boşa harcamayın demek istemiş adamlar  :D

Erken çıkarsaydı M8'i o zaman.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ortada hiç bir değişiklik yok desem. Tasarım aynı. Özellikler derseniz ehhh işte. Standart kullanıcının işine çokta yarayacak şeyler değil. Ancak spor yapanlar için özellikler hoşuma gitti. Batarya en azından 3 bin olabilirdi. Ramde 2 gb olmuş. Açıkçası iphone 5 den iphone 5s'e geçiş gibi olmuş. s5 yerine note3 almak daha mantıklı gibi geldi bana.

5S-ame yerine disco almak bile daha mantıklı Mert  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...