İçeriğe Yönlendir

Galaxy S5 Ve Yeni Gear Bu Gece Tanıtılıyor:unpacked 5

Guest Mert Boran

Recommended Posts

• 3 hafta sonra...
Guest Mert Boran

S5in 2 rengini bugün ankamall samsungta inceledim. Tam anlamıyla fiyasko. Samsung beni hiç bu kadar hayal kırıklığına ugratmamisti. Kasa kalitesi üstteki bildirim panelinin tasarımı vs. Kesinlikle hi-end gibi değil. 2499tl gibi bir rakamı vermek için sanırım bi dolu dayak yemem gerek. :)

Fotoğraf çekmeye bile gerek gormedim. Bence bu sefer gerçekten olmamış.

Yorum bağlantısı

S5in 2 rengini bugün ankamall samsungta inceledim. Tam anlamıyla fiyasko. Samsung beni hiç bu kadar hayal kırıklığına ugratmamisti. Kasa kalitesi üstteki bildirim panelinin tasarımı vs. Kesinlikle hi-end gibi değil. 2499tl gibi bir rakamı vermek için sanırım bi dolu dayak yemem gerek. :)

Fotoğraf çekmeye bile gerek gormedim. Bence bu sefer gerçekten olmamış.

Tabi aldın hTC yi. ..ok at Zamzunga  :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Tabi aldın hTC yi. ..ok at Zamzunga :D

Diğer konuda da htc one m8e ok sapliyorum. Bekleriz. :p
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende atarım :) samsung zaten hikaye, direk tırt :)  m8 donanım vs. güzel ama tip kötü ve Tırt, yiğidi öldür ama hakkınıda yeme  :D

M7 ye devam S805 işlemci beklemeye devam, hem M8 e 2500 kaat vereceğime gider ST ön tamponumu alırım daha iyi :)

Yorum bağlantısı

S5' in 5 Hatası!

Firmanın en üst seviye akıllı telefonu Samsung Galaxy S5 bile, ileri teknolojiye rağmen hatasız değil.

İşte size en çok rapor edilen 5 hata:

1) Gecikme veya takılmalar: Bu konuda gelen raporların ve şikayetlerin çoğu, Galaxy S5 kullanıcılarının, cihazlarını başka telefonlarla karşılaştırmalarından çıkıyor. Çoğu kişi normal kullanımda görülen çeşitli gecikme ve takılmaların, Samsung’ un “TouchWiz” arayüzünden kaynaklandığını düşünüyor.

2) Su kaynaklı hasarlar: Samsung  Galaxy S5 aslında suya dayanıklı ama bu cihazınızı suya rahatça sokabilirsiniz anlamına gelmiyor tabii. Yine de kullanıcılardan ciddi miktarda çeşitli su hasarı şikayetleri alındığına göre tasarımda bir yerde terslik olabilir. Yine de siz Galaxy S5’inizi temizlemek için suyun altında tutmayın.

3) Yavaş kamera ve kamera hatası: Buradaki şikayetler genelde Galaxy S5’deki kameranın ya uzun süre fokus yapamamasından veya çekimi geciktirmesinden kaynaklanıyor. Ama sorunun kameradan mı, yazılımdan mı, yoksa kamera ayarlarından mı olduğu hakkında kesin bir fikir yok. Ayrıca bazı kullanıcılar kamera uygulamasını çalıştırdıklarında dirak kamera hatası uyarısı aldıklarını ve kameranın çalışmadığını belirtiyorlar. Bu durum, kamerayı kullanmaya çalışan problemli bir üçüncü parti uygulamadan veya sorunlu bir hafıza kartından da kaynaklanıyor olabilir.

4) İşlemci farkı: Samsung Galaxy S5’in iki farklı işlemci ile çıktığı rapor edilmişti. Bazı cihazlar Exynos işlemci, bazıları da Snapdragon işlemciye sahip. Daha önce Exynos kullanan S4 cihazlarda aşırı ısınma tespit edilmişti, bu sefer de aynı durum sözkonusu olabilir.

5) Hızlı biten pil: Her ne kadar Galaxy S5’de bir önceki model olan S4’e göre daha yüksek performanslı bir pil olsa da, açık bir sürü uygulamanın oluşturduğu kombinasyonlar ve TouchWiz’in yoğun kullanımı gün sonunda şarjınızı bitirebiliyor. Güç kontrolü uygulamasının düzgün çalıştığına emin olmakta fayda var.

Alıntı...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

Galaxy S5 Mini Tanıtıldı!

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, Galaxy S5’in ardından kardeş modelini de tanıttı! Karşınızda Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S5 Mini!

Teknoloji pazarının popüler markalarından Samsung, yeni bir akıllı telefon modelini daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtımı gerçekleştirilen ve Avrupa ülkeleriyle birlikte eşzamanlı olarak Türkiye‘de de 2.haftasından satışa sunulan Galaxy S5’e şimdi de kardeş geldi.

Galaxy S3 modelinden bu yana geliştirilen Mini konsepti, S4’ün ardından şimdi de Galaxy S5modeliyle karşımıza çıkıyor. Donanım özelliklerinin minimal derecede kırpılmasıyla bütünleştirilen Galaxy S5 Mini, yüksek performansı tek elle kullanmak isteyenler için geliştirilmiş.

Android 4.4 KitKat sürümüyge gelecek olan Mini modelinde 4.5 inç 720p Super AMOLED ekran teknolojisi, dört çekirdekli 1.4 GHz hızında kod işleyen Snapdragon 400 işlemci ve 1.5 GB Ram belleğe yer verilmiş. Dahili 16 GB depolama alanı ile yeterliliği sağlayan Galaxy S5  Mini, 2100 mAh batarya gücü ve 8 Megapiksel OIS arka kamerasıyla özgürlüğü vaat ediyor.

Galaxy S4 Mini’de karşılaştığımız “aşırı kısıtlanan, hatta 4’den 2’ye düşürülen işlemci gücüne” karşın Galaxy S5 modelinde tüm kullanılan sensörlerin ve işlemci donanımının Galaxy S5 Mini’de de olduğunu görüyoruz. Gün tasarrufu modu, kalp hızı monitörü, parmak izi ve su/toz geçirmezlik özellikleri de yine S5 Mini de mevcut.

Kömür siyahı, parlak beyaz, elektrik mavisi ve altın renginde üretilecek Galaxy S5 Mini’nin Temmuz ayı içerisinde tüm dünya pazarında 650 doleros etiket fiyatıyla satışa sunulacağı biliniyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...
Gürçay Hüseyin

Normalde samsung telefonlarini begenmem ama adamlar sonunda olayi cozdu ve yeni modellerinde aluminyum kullanmaya baslayarak ( Alpha, A5 ) o ucuz plastik gorunumunden kurtulmaya basladi. Acikca Alpha modeli cok hosuma gitti, bugun biraz karistirdim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...