İçeriğe Yönlendir

Ibiza 6K - Orjinal Teyp Aktif Kalıcak Şekilde Yeni Teyp Bağlatmak.. ( 2001 İbiza)

Berkay Özdemir

Recommended Posts

Berkay Özdemir
(düzenlendi)

Aracımıız alırken teybin bu sorunundan haberim yoktu , malesef ekran arada bir gidiyor geliyor. Bu kasa ibizalarda kronik bir sorunmuş meğer.. 

Ve teybi söküp lehimlerini yenileyecek ustayı bulmak imkansız diyebilirim...

Malesefki o teybi sökeyim yerine yenisini takayım diyemiyorum, yol bilgisayarı , teyp , digital klima hepsi bir ekranı kullanıyorlar.. 

Ben şimdi diyorumki , ben araca yeni bir teyp bağlatayım.. Ama kullanmak istediğim zaman orjinal teybimide kullanabileyim.. Yani aracımda 2 teypte aktif olsun Sonradan taktırdıgım teybime usb takabileyim.. amfi çıkışını kullanabileyim , orjinal halinide normalde kullanayım sizce olabilirmi? 

e50z4d.jpg

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

NEreye bağlatmayı planlıyorsunuz? Yeri nerede olacak?

Yurtdışı sitelerde araştırdınız mı bu kronik probleme nasıl bir çözüm bulmuşlar acaba?

Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Yeni teybi torpidoya koyabilirsin,3 konumlu anahtar bağlarsın.İstediğin zaman orijinali istediğin zaman yeniyi kullanırsın.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu sorun bilinir ve sanirim araca hayirli olsun denirken bir arkadasimiz da uyarmisti hmarim ekranda sorun yoktur diye. Tum fonksiyonlar ekrana bagli oldugundan sorun yasayanlar olmustu. Ben Mazda aldigim donemde begenmeme ragmen bu kasa Seat'in problemini ogrenmem nedeni ile vazgectim. Baska teyp takilir mi bilmiyorum ama diger fonksiyonlar icin ekranin saglikli calismasi sart.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
(düzenlendi)

Bu sorun bilinir ve sanirim araca hayirli olsun denirken bir arkadasimiz da uyarmisti hmarim ekranda sorun yoktur diye. Tum fonksiyonlar ekrana bagli oldugundan sorun yasayanlar olmustu. Ben Mazda aldigim donemde begenmeme ragmen bu kasa Seat'in problemini ogrenmem nedeni ile vazgectim. Baska teyp takilir mi bilmiyorum ama diger fonksiyonlar icin ekranin saglikli calismasi sart.

Saygilarimla.

Digital bilgi ekranına dikkat et  sorun çıkarıyor satıcıya sor  daha önce değişmiş mi değiştiyse yırttın  :D şeklinde bir cevap vermiştim. Yeni dijital bilgi ekranı pahalı, teyp alıp torpidoya bağlamakta pek mantıklı gelmedi 

tarihinde Yalçın Dağlıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben daha önce Altea ma yaptırmıştım.

Orjinal teyp sadece radyoda aktifti.

Diğer cihaz cd ve usb için kullanmıştım.

Ama yapan usta çok bilgili birisiydi.

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Bugün elektrikciye sordum. Yapılabilir ancak teyp sıkıntiliysa dokunmasak daha iyi olur dedi. . Baska ne şekilde Usb tanitabilirim teype..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ekran sorunuysa filme müdahale ile düzelir bana kalırsa, bilgili bir oto teypçi çözer gibi düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Eveet teybimiz komple kafayi yedi.. Eski sahibi köpük sokmus kasetin içine. Dedim nedir bu bi çıkardım teyp artik radyoya geçmiyor. Icinde kaset olmamasina ragmen kaset okuyor kendi kendine.. Pes ettim artık yeni teyp baglaticam. Kaliteli uygun fiyatlı 150tl ye kadar bir teyp alacağım. Sizce nereye koymalıyım teypi? Pek secenek yok aslinda.

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Sorunu an itibariyle hallettim :) 

Orjinal teybi tamir ettirdim , ekranın lehimlerini yenilettim. 

Kaset kızağı kırıkmış oda onarıldı. 

Amfi çıkılşıda bağlanıp ses sistemini bağlattm. 

Sorun çözüldü sanırım konu kilitlenebilir , ilginize teşekkürler..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...