İçeriğe Yönlendir

Samsung Note 3(N9000-9005) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Anam! Ben niye daha önce görmedim bunu? Eh Ali, eh Ali... Bizimkinde TV bile yok la, tüh! :D

Yaa gördünmü bak, hemide karasal yayın alıyor, sizdeki tırt diye boşa söylemiyoruz  :D  not K1 satış rekorları kıran, masa üstünde görünce vay be dedirten üstün alet, bilen biliyor azizim  :D  :D

İşletim Sistemi: Standart     :D  :D  :D  :D 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yaa gördünmü bak, hemide karasal yayın alıyor, sizdeki tırt diye boşa söylemiyoruz  :D  not K1 satış rekorları kıran, masa üstünde görünce vay be dedirten üstün alet, bilen biliyor azizim  :D  :D

Senin gibi arkadaş olmaz olsun. İnsan uyarmaz mı bi? N'apacam ben şimdi TV'siz, çift sim kartsız dana gibi telefonla? Böhüaaaaa! Fırk... hıck... :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Senin gibi arkadaş olmaz olsun. İnsan uyarmaz mı bi? N'apacam ben şimdi TV'siz, çift sim kartsız dana gibi telefonla? Böhüaaaaa! Fırk... hıck... :crazy:

Fırsatın varken sat kurtul bunu al, az sayıda kalmış aman yetiş  :D

Daha über çeşitleride mevcut :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Fırsatın varken sat kurtul bunu al, az sayıda kalmış aman yetiş :D

Daha über çeşitleride mevcut :)

Bu, çok geç olmadan haber vermediğin için. :punish:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bu, çok geç olmadan haber vermediğin için. :punish:

:(

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hayırlı olsun evren.İlginç şekilde beğendiğim bir telefon.Ekranın büyük olması cezbediyor beni.

Yorum bağlantısı
Misafir

Sağol Akancım. Telefon Note2'den sonra bize çok yabancı olmamasına rağmen yine de bir kac rütuşla farkli hissettirmeyi başarmışlar. Ancak şu da onemli bir ayrıntı, Note2'den 800tl pahalı olacak bir ekstrası yok. Note3'u denemeyen icin Note2 fazlasıyla yeterli gelir. Ya da başka bir deyişle; yeni f/p telefonlarindan biri Note2. Kalmesiz sınıfta Lg G2 f/p'da önde. Sizin htc hala yüksek fiyatlı piyasada ve model uzerinden 2 sene gecmeden indirim yapmiyor Htc.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
(düzenlendi)

note 3 sahibiyim şuan bundan önce htc desire s kullandım öncelikle htc ürünlerinin arkasında durmuyor güncelleme 1 kere aldı telefonum sonra pabucu dama atıldı samsung nasıldır bilemem.Ama htc kadar sağlam telefonda varmıdır bilemem şuan piyasada enaz 20 kere düştü banamısın demedi telefon :) note 3 gelirsek eğer pili 1 günü rahat çıkarıyor mobil internet sürekli açık sadece gece 1 ve sabah 8 arası kapalı oyun ve internet performansı olarak şuan piyasada daha iyisi yoktur düşüncesindeyim.Heralde herkesin en çok merak ettiği sorun taşıma olacak şuan montun cebinde falana taşınıyor ama yazında kot pantolon cebine sığar benim sığıyor çünkü.Telefonu 1.5 aydır kullanıyorum hiç bir kasma yapmadı içide baya dolu yani.Telefonu bir kere düşürdüm bel hizamdan aşağı kenarları ezildi cok hafif belli belirsiz yinede sağlammış birşey olmadı.Şimdilik aklıma gelenler bu kadar :)Birde yukarda bir abimiz yurtdışındakiler deri demiş ama 3 arkadaşımda var hiçbiri deri değil belki bir seridir o şekilde bilemiyorum

tarihinde Hasan Varnalı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Evet ilk gün izlenimlerini paylaşayım. Değerlendirmeler bir önceki telefonum note2'ye göre olacak.

Kutu içeriği: note2 ile aynı sayılır. Daha çevreci bir kutu olduğunun göstergesi olarak ahşap deseni kullanılmış. İçindeki kağıt materyaller kuşe değil, saman kağıt benzeri. Sanırım çevreciliğin ispatı da bu oluyor. Kutu içersinde bir usb kablo, kulaklık, kulaklık uçları ve usb girişi olan fiş aparatı bulunuyor. Note2 de de içerik aynıydı.

Tasarım: Note 2 ile hemen hemen aynı uzunlukta olmasına rağmen daha ince ve köşeli bir tasarıma sahip. Elde tutuş ve parmak uçlarının ulaşabileceği en uzak mesafe telefonun incelmesinden dolayı biraz daha artmış.

İşçilik: 2000tl üstü bir modelde çok daha kusursuz bir işçilik beklenmesi müşterinin hakkı. Ben telefonu alırken daha önceden okuduklarımın ışığı altında, kasası açıksa almam, hata varsa değiştiririm dedim. Satıcı kontrat için telefon girişini yaptı, telefonu açtım ve çerçevede bir çapak parçası minik de olsa gözüme takıldı. Satış personeli abi çok gözükmüyor dediyse de kendi note 2'sini istedim ve sende yok ben de almam bu yüzden dedim. Mecburen yeni paket açtı ve gözüme bir sorun çarpmayınca aldım. Note2 daha başarılı bir işçiliğe sahipti. Arka kapaktaki deri tarzı kalite algısını arttırıyor. Beyaz renkli modelin ön yüzünde hareket sağlayan desenler var. Işıkta sedefli gibi bir hava veriyor. Siyahta bu detay yok. Daha çok siyah istiyordum değişiklik olsun diye ama bu detaydan dolayı beyaza karar verdim.

Ekran: 1920x1080 hd çözünürlüklü ekranın parlaklığı ve keskin yapısı, note2'nin 1280x720 hd ready ve biraz daha donuk ekranına göre çok daha güzel bir sonuç koyuyor ortaya. Amoled teknolojisinin mükemmel kontrast oranını büyük ekranda kayıpsız kullanmak, tüm işlemlerde daha keyifli.

Ses: Dışarı verilenden bahsedecek olursak, note2 ile aynı. Vasat diyebiliriz. Harici program ile sesin tınısını değiştirme ihtiyacı duyuyorum. Her galaxy ve note serisinde yaptığım gibi. Hoparlörün çerçeveye konulmuş olması telefon sırtüstü yatarken çalma sesinin suyulmasını kolaylaştırıyor. Kulaklık sesini bilmiyorum hiç kullanmam. Ahize sesi, daha önce galaxy s3 'te duyduğum kristal berrak sesi veriyor karşıdaki telefon modeli uygunsa. Note2'de sanırım bu özellik yoktu. Bu sesi tarif etmek gerekirse viber/tango ile konuşurken ki ses gibi. Eğer hat 3g'den düşerse ses kalitesi değişiyor. Ancak kulaklık sesi yüksekliği gayet iyi. Ahizede yüksek sete en çok kızdığım hoparlör zırıldaması ses çatlaması yok. Ayrıca ahizedeki sesi netleştirmek, boğuklaştırmak da mümkün.

Performans: note2 hızlı ve çok stabildi. Note3 çok hızlı ve yine stabil. İnternet bağlantısında hız biraz fark atıyor. Menüler çok akıcı, stok rehberde bekleme sorunu hiç yok. Ancak ben ex dialer uygulamasını uzun zamandır kullandığımdan ve daha çok özelleştirilebilir olduğundan stok uygulamayı kullanmıyorum. Veri transfer hızı da gayet güzel.

Spen: uygulama note2'ye göre biraz daha geliştirilmiş. Kalem daha yumuşak yazar halde. Bu yazmayı sanki daha yumuşak bir zemin üzerinde uyguluyor havası veriyor ve yazımı kolaylaştırıyor. El yazısı tanıma başarısı daha bir artmış gibi. Uygulama epey detaylandırılmış. Note2'nin güncellemesi yeni geldi ve hemen sattığım için uygulamada farklılık oldu mu bilmiyorum fakat şu haliyle note2'nin 4.1.2 sürümüne göre farklı.

Sar değeri: bu kadar özellik barındıran bu telefonun sar değeri note2'den de düşük. Plastik kasa diye kalitesiz gösterilmeye çalışan note ve galaxy serisinin bu açıdan sağlığa katkısı çok büyük.

Pil ömrü; note2'den daha az bir pil ömri bekliyordum ama bugün eve geldiğimde %60'lık kalan pil ömrünü görünce şaşırdım açıkçası. Note2'nin ilk zamanlardaki performansından daha iyi bir sonuçtu. Bu açıdan problem yaratmayacağını anladım.

Fotoğraf: çok deneme imkanım olmadı fakat daha önce kullanan arkadaşlarımdan gördüğüm kadarı ile ve bugün nispeten karanlık bir ortamda çektiğim fotoğraflar beklenildiği üzere note2'den daha güzel gibi. Ancak bu güzellikte parlak ekranın etkisi de var. Bilgisayara atınca sonuç cep telefonundan çok da fazla birbeklenti olmaması gerektiğini doğrulayacaktır.

Diğer özellikler: Bildirim ledi, zamanın gerektirdiği tüm sensörler ve bu sensörleri sonuna kadar kullanan teknolojik özellikler note3'te de selefleri gibi yer alıyor. 32gb'lık dahili hafızayı destekleyen sd kart'da son zamanlardaki yeni trend arttırılamayan hafızalı telefonlara göre bir diğer artısı. Wifi çekimi, bluetooth bağlantısı gibi konularda problem bulunmuyor.

Eksileri: öncelikle fiyatı. Çok ütün özellikler barındırsa da bir telefonun 2.000 tl üstü fiyatlara satılması biraz da rakipsizliğinden kaynaklanıyor. Dahili radyosu bulunmayan ilk note veya galaksy serisi üyesi. Bunun haricinde pek bir eksisi yok gibi. Zamanla deneyimler arttıkça belki çıkabilir.

Murat Bey'in de deneyimlerini bekliyoruz. Devam edecek..........

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Benim anladığım note3 denen bu ara modelle sadece oyalama modeli piyasa sürmüş, m8-ip6 gibileri çıktıktan sonra zamzung farklı birşeylerle gelecektir, note3 arada ne kaparsak modelidir, bunu anladım :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim anladığım note3 denen bu ara modelle sadece oyalama modeli piyasa sürmüş, m8-ip6 gibileri çıktıktan sonra zamzung farklı birşeylerle gelecektir, note3 arada ne kaparsak modelidir, bunu anladım :)

4 ü bekleyelim o zaman :D

Şaka biryana daha önce ekran büyük diye not2 sıcak bakmıyordum.Ancak kullandıkça htc yi insan alışıyor ve daha büyük ekran istiyor :) Not4 çıkınca değerlendiririz artık

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Daha büyük ekran alacaksan tablet al bence, telefonluktan çıkıyor 5" üstü  :D  zaten olay tablete dayanırsa gider küçük ekran win8 laptop alır alayını ezerim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Daha büyük ekran alacaksan tablet al bence, telefonluktan çıkıyor 5" üstü :D zaten olay tablete dayanırsa gider küçük ekran win8 laptop alır alayını ezerim :)

Ya kendinde olanın dışında birşeyi beğen ya :D
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ya kendinde olanın dışında birşeyi beğen ya :D

Yokki adam gibi birşey beğenelim, ayponlar o düdük ekranla şansını sıfırlıyor ve eksikleri var, andro cephesinde One harici ve 4.4.2 yi adam gibi kullanan model yok, artık bekleyeceğiz bakalım, yapacak birşey yok, olsa marka gözetmeksizin alırım, biliyorsun ben Ali Eniyiyialıroğlu yum  :D  :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yokki adam gibi birşey beğenelim, ayponlar o düdük ekranla şansını sıfırlıyor ve eksikleri var, andro cephesinde One harici ve 4.4.2 yi adam gibi kullanan model yok, artık bekleyeceğiz bakalım, yapacak birşey yok, olsa marka gözetmeksizin alırım, biliyorsun ben Ali Eniyiyialıroğlu yum :D:p

:D bu da bi tarz tabi :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

:D bu da bi tarz tabi :D

Kasım-Aralık, o zamana hepsi birşeyler çıkarmış olur, bakarız, hangi oyuncak iyiyse ve canımız çekerse onu alırız, biliyorsun bu aletler ihtiyaçtan ziyade oyuncak çünki  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Evet ilk gün izlenimlerini paylaşayım. Değerlendirmeler bir önceki telefonum note2'ye göre olacak.

Kutu içeriği: note2 ile aynı sayılır. Daha çevreci bir kutu olduğunun göstergesi olarak ahşap deseni kullanılmış. İçindeki kağıt materyaller kuşe değil, saman kağıt benzeri. Sanırım çevreciliğin ispatı da bu oluyor. Kutu içersinde bir usb kablo, kulaklık, kulaklık uçları ve usb girişi olan fiş aparatı bulunuyor. Note2 de de içerik aynıydı.

Tasarım: Note 2 ile hemen hemen aynı uzunlukta olmasına rağmen daha ince ve köşeli bir tasarıma sahip. Elde tutuş ve parmak uçlarının ulaşabileceği en uzak mesafe telefonun incelmesinden dolayı biraz daha artmış.

İşçilik: 2000tl üstü bir modelde çok daha kusursuz bir işçilik beklenmesi müşterinin hakkı. Ben telefonu alırken daha önceden okuduklarımın ışığı altında, kasası açıksa almam, hata varsa değiştiririm dedim. Satıcı kontrat için telefon girişini yaptı, telefonu açtım ve çerçevede bir çapak parçası minik de olsa gözüme takıldı. Satış personeli abi çok gözükmüyor dediyse de kendi note 2'sini istedim ve sende yok ben de almam bu yüzden dedim. Mecburen yeni paket açtı ve gözüme bir sorun çarpmayınca aldım. Note2 daha başarılı bir işçiliğe sahipti. Arka kapaktaki deri tarzı kalite algısını arttırıyor. Beyaz renkli modelin ön yüzünde hareket sağlayan desenler var. Işıkta sedefli gibi bir hava veriyor. Siyahta bu detay yok. Daha çok siyah istiyordum değişiklik olsun diye ama bu detaydan dolayı beyaza karar verdim.

Ekran: 1920x1080 hd çözünürlüklü ekranın parlaklığı ve keskin yapısı, note2'nin 1280x720 hd ready ve biraz daha donuk ekranına göre çok daha güzel bir sonuç koyuyor ortaya. Amoled teknolojisinin mükemmel kontrast oranını büyük ekranda kayıpsız kullanmak, tüm işlemlerde daha keyifli.

Ses: Dışarı verilenden bahsedecek olursak, note2 ile aynı. Vasat diyebiliriz. Harici program ile sesin tınısını değiştirme ihtiyacı duyuyorum. Her galaxy ve note serisinde yaptığım gibi. Hoparlörün çerçeveye konulmuş olması telefon sırtüstü yatarken çalma sesinin suyulmasını kolaylaştırıyor. Kulaklık sesini bilmiyorum hiç kullanmam. Ahize sesi, daha önce galaxy s3 'te duyduğum kristal berrak sesi veriyor karşıdaki telefon modeli uygunsa. Note2'de sanırım bu özellik yoktu. Bu sesi tarif etmek gerekirse viber/tango ile konuşurken ki ses gibi. Eğer hat 3g'den düşerse ses kalitesi değişiyor. Ancak kulaklık sesi yüksekliği gayet iyi. Ahizede yüksek sete en çok kızdığım hoparlör zırıldaması ses çatlaması yok. Ayrıca ahizedeki sesi netleştirmek, boğuklaştırmak da mümkün.

Performans: note2 hızlı ve çok stabildi. Note3 çok hızlı ve yine stabil. İnternet bağlantısında hız biraz fark atıyor. Menüler çok akıcı, stok rehberde bekleme sorunu hiç yok. Ancak ben ex dialer uygulamasını uzun zamandır kullandığımdan ve daha çok özelleştirilebilir olduğundan stok uygulamayı kullanmıyorum. Veri transfer hızı da gayet güzel.

Spen: uygulama note2'ye göre biraz daha geliştirilmiş. Kalem daha yumuşak yazar halde. Bu yazmayı sanki daha yumuşak bir zemin üzerinde uyguluyor havası veriyor ve yazımı kolaylaştırıyor. El yazısı tanıma başarısı daha bir artmış gibi. Uygulama epey detaylandırılmış. Note2'nin güncellemesi yeni geldi ve hemen sattığım için uygulamada farklılık oldu mu bilmiyorum fakat şu haliyle note2'nin 4.1.2 sürümüne göre farklı.

Sar değeri: bu kadar özellik barındıran bu telefonun sar değeri note2'den de düşük. Plastik kasa diye kalitesiz gösterilmeye çalışan note ve galaxy serisinin bu açıdan sağlığa katkısı çok büyük.

Pil ömrü; note2'den daha az bir pil ömri bekliyordum ama bugün eve geldiğimde %60'lık kalan pil ömrünü görünce şaşırdım açıkçası. Note2'nin ilk zamanlardaki performansından daha iyi bir sonuçtu. Bu açıdan problem yaratmayacağını anladım.

Fotoğraf: çok deneme imkanım olmadı fakat daha önce kullanan arkadaşlarımdan gördüğüm kadarı ile ve bugün nispeten karanlık bir ortamda çektiğim fotoğraflar beklenildiği üzere note2'den daha güzel gibi. Ancak bu güzellikte parlak ekranın etkisi de var. Bilgisayara atınca sonuç cep telefonundan çok da fazla birbeklenti olmaması gerektiğini doğrulayacaktır.

Diğer özellikler: Bildirim ledi, zamanın gerektirdiği tüm sensörler ve bu sensörleri sonuna kadar kullanan teknolojik özellikler note3'te de selefleri gibi yer alıyor. 32gb'lık dahili hafızayı destekleyen sd kart'da son zamanlardaki yeni trend arttırılamayan hafızalı telefonlara göre bir diğer artısı. Wifi çekimi, bluetooth bağlantısı gibi konularda problem bulunmuyor.

Eksileri: öncelikle fiyatı. Çok ütün özellikler barındırsa da bir telefonun 2.000 tl üstü fiyatlara satılması biraz da rakipsizliğinden kaynaklanıyor. Dahili radyosu bulunmayan ilk note veya galaksy serisi üyesi. Bunun haricinde pek bir eksisi yok gibi. Zamanla deneyimler arttıkça belki çıkabilir.

Murat Bey'in de deneyimlerini bekliyoruz. Devam edecek..........

Saygılarımla.

Her zamanki gibi yine harika bir inceleme. :bravo: Benimki gelsin de bir şeyler çiziktiririm burada haliyle. ;) Paketi açabilirsem tabii. Aykut çok fena paketlediğini söyledi. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kasım-Aralık, o zamana hepsi birşeyler çıkarmış olur, bakarız, hangi oyuncak iyiyse ve canımız çekerse onu alırız, biliyorsun bu aletler ihtiyaçtan ziyade oyuncak çünki :biggrin:

Ben oyuncak değil telefon aldım ve kullanıyorum.

Forum-Facebook-whatsapp ve fotoğraf

Bunda da çok çok iyi.

Oyuncaklarla benim 5.5 yaşında oğlan oynuyor. :)

Kasılan kitlenen şişen tab 3 elinde.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben oyuncak değil telefon aldım ve kullanıyorum.

Forum-Facebook-whatsapp ve fotoğraf

Bunda da çok çok iyi.

Oyuncaklarla benim 5.5 yaşında oğlan oynuyor. :)

Kasılan kitlenen şişen tab 3 elinde.

Güle güle kullan, senin telefonun yaptığından fazlasını bendeki daha iyi ve daha hızlıca yapıyorya neyse, ben bu alete hala oyuncak diyorum, gerisi tamamen zevke olan şeyler, telefon harici kullandığım özelliklerin çoğu lüks, zaten bu aletler lüks ve özünde gereksiz şeyler...

Face whatsapp falan onları yazma bile artık ayıp, en uyduruk alet bile bunları en az seninki kadar iyi kullanır  :D

Çocuğa da yazık etme, oyuncak alacaksan adam gibi al, ne o özürlü zamzung tab, al bir ipad de adam gibi oynasın çocukcağız, yok ağır bileği ağrır dersen daha uyduruğu ip5s al, ama o da ufak gelir ve ipad e özel uygulamalardan da yoksun kalır bu durumda  :D  :p

Not: Android kasılmaz ve şişmez, bunu yapan bazı markalardır, süper çalışan markalardan alırsın arkanada bakmazsın  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Murat Bey, gelmedi mi telefon? Pardon cep bilgisayarı, pardon pardon multimedya merkezi,.... Sahi neydi bu note3:))

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Murat Bey, gelmedi mi telefon? Pardon cep bilgisayarı, pardon pardon multimedya merkezi,.... Sahi neydi bu note3:))

Saygılarımla.

Kısaca Über alet dede olay kapansın  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Saygılarımla.

Geldi Evren de, misafir vardı kurcalayamadım. Son bir saattir falan mıncıkladım biraz; akkaten ızlı bu alet bea. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...