İçeriğe Yönlendir

Samsung Note 3(N9000-9005) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Geldi Evren de, misafir vardı kurcalayamadım. Son bir saattir falan mıncıkladım biraz; akkaten ızlı bu alet bea. ;)

Hayirli olsun. Bekliyoruz on izlenimleri

Yorum bağlantısı
Misafir

Telefonun ilk beğenmediğim yönünü yazayım.

Ahizesindeki kristal berraklığındaki sesten bahsetmiştim. Bu berrak ses telefonun şebeke çekiminin 3g ve h ya da H+ gösterdiği durumlarda aktif. Ancak şebeke veri transfer hızının 3g ve E'ye düştüğü durumlarda ses normal telefondakiler gibi oluyor. Sorun burada değil, sorun bu düşme esnasında karşı tarafın sesi de kesiliyor. Yani berrak ses biraz parazitlenip 1-2 sn'lik kesintiden sonra klasik telefonlardaki gibi daha boğuk geliyor. Bu daha önce bir telefonda başıma gelmişti ancak nasıl çözdüğümü henüz hatırlayamadım. Birazdan neti kurcalayacağım:)

İşte biz böyleyiz, über bile olsa objektif yazarız hatasını.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hatası var yazıyorsunuz tabi.Htc one de hata yoksa biz ne yapalım yani.Olsa bizde yazardık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Çok hızlı, çok net, çok büyük... Aynı kart, aynı operatör ama internet hızı eskisinin çok üstünde. Kablosuz bağlantı da öyle. Not alabilme çabukluğu mükemmel. Kalem inanılmaz; hala inanamıyorum. :D Şarj durumu da çok iyi; sabah yedide çıkardım şarjdan şu anda yüzde 75. 10 saatte dörtte bir pil harcamış ki böyle devasa bir alet için çok iyi sonuç... Daha yazarım aklıma geldikçe. :)

Velhasıl, sağ olasın Aykut ve gizli kahraman. ;)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bugün denk geldi biraz kurcaladim.Çok hoşuma gitti yahu :) işin ilginç tarafı kasasini çok sevdim şekil olarak.Not2 ye bana çok daha sık geldi.Daha önceden not2 falan bana büyük gelirdi nedense bu sefer not 3 hiç büyük gelmedi gözüme.Telefonumdan çok memnunum ama not3 de albenili olmuş vesselam.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Benim aklimi celen illaki 2den 3e gec diyen birsey yok bunda ya. :kiskancnote2kullanicisismilesi: :p

(Not: gercekten.)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim aklimi celen illaki 2den 3e gec diyen birsey yok bunda ya. :kiskancnote2kullanicisismilesi: :p

(Not: gercekten.)

Mert özellik olarak bilmem.Bugün ikisini de elime aldım sırf görüntü ve elde tutma hissi ve kontrolü açısından kesin note3 bence.Sanırım köşeli yapıyı seviyorum ben onunda etkisi olabilir

Var mı öyle iyi niyetli biri janim?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Mert özellik olarak bilmem.Bugün ikisini de elime aldım sırf görüntü ve elde tutma hissi ve kontrolü açısından kesin note3 bence.Sanırım köşeli yapıyı seviyorum ben onunda etkisi olabilir

Bimeks fiyatları note3 2200.Htc one 1999 tl.sende biliyorsun ki note iki ay sonra 1500 bandına iner.:D

Hiç de bilmiyorum janim. :p
Yorum bağlantısı
Misafir

Her yeni modelde cezbedici birşeyler oluyor. Özellikle samsung aynı kasayı ufak değişiklikler ile farklı göstermeyi çok iyi başarıyor. Mertcim haklısın, gerçekten 800tl'lik fark yok ama ekrana bakınca içim açılıyor:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Az önce note3'e hediye olarak ıgo primo aldım marketten. 44,90tl'ye trafik uygulaması da var. Navigasyon cihazı alıp, üzerine trafik aparatı alıp yük yapacağıma çok daha hızlı çalışacak şekilde note3'te igo'm var artık. Bende de bir piri reis var memnun olmadığım androidli navigasyon cihazı. Foruma ilan açmadım ama konusu geçmişken buraya yazayım. Özel mesajdan ulaşıp talep edene uygun fiyattan verebilirim.İhtiyacım kalmadı zaten.

Bu arada igo'nun fiyat politikasını da beğendim, kılıfların 79tl'ye satıldığını düşünürsek, güncellemesi sürekli olan bir ürünü cihaz ömrüne bağlı kalmadan da kullanabileceği gözönüne alındığında iyi fiyat diyebilirim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün 4.4 Kitkat güncellemesi geldi. İlk gördüğüm görsel değişiklikler;

Pil göstergesi içersindeki yeşil doluluk barı beyaz olmuş. Cevapsız çağrı geldiğinde kırmızı olarak çıkan işaret beyaz olmuş. Ram kullanımı biraz daha optimize edilmiş. Yardımcı programlardan ram doldu uyarısı vermedi mesela bgün hiç. Normalde her gün birkere veriri bu uyarıyı. İnternette gördüğüm kadarı ile bu güncelleme ile çok büyük değişiklikler beklenmiyordu. Sürüm savaşlarında, note3 güncel denilebilmesi için gelmiş bir versiyon değişikliği gibi duruyor. Zaten versiyon dosyası 400mb'dan daha küçük. Note2 4.3 güncellemesi aldığında 800MB'lık bir boyuttaydı nerdeyse.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Bugün 4.4 Kitkat güncellemesi geldi. İlk gördüğüm görsel değişiklikler;

Pil göstergesi içersindeki yeşil doluluk barı beyaz olmuş. Cevapsız çağrı geldiğinde kırmızı olarak çıkan işaret beyaz olmuş. Ram kullanımı biraz daha optimize edilmiş. Yardımcı programlardan ram doldu uyarısı vermedi mesela bgün hiç. Normalde her gün birkere veriri bu uyarıyı. İnternette gördüğüm kadarı ile bu güncelleme ile çok büyük değişiklikler beklenmiyordu. Sürüm savaşlarında, note3 güncel denilebilmesi için gelmiş bir versiyon değişikliği gibi duruyor. Zaten versiyon dosyası 400mb'dan daha küçük. Note2 4.3 güncellemesi aldığında 800MB'lık bir boyuttaydı nerdeyse.

Saygılarımla.

Evren abi pil süresi nasıl oldu sende ekran süresi birde ? rus romunu kuran arkadaşlar 4-5 saat ekran süresi olduğunu söylüyorlar ben sürekli 2.5 3 saat aralarında dolaşıyorum Türk rom ile sende nasıl ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

Sabah 5'te aldim sarjdan. Su an istanbuldayim. Telefon kullanimi mevcut. %62'de sarjim.

Bunlar da Note3 ile istanbul hatirasi olsun:)

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Dere

Fark edenler olmuştur, belki başka telefonlarda da vardır; mesaj ya da çağrı geldiğinden haberimiz olmadığında telefonu elimize alınca 1 kere titreşiyor... Bence güzel, ne baarıyonuz hemen? :blush:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Ben de 1 sene kadar Note 2 kullanımından sonra 1.5 aylık gereksiz bir BB macerası ve şimdi yeniden Note 3 ile yola devam ediyorum. Yaklaşık 1 ay oldu alalı, Note 2'ye göre ciddi anlamda hızlı. Bu cihazda tek eksikliğini hissettiğim şey Note 2'de son derece efektif kullanmakta olduğum koruyucu plastik silikon karışımı arka kapak. Note 3 için aldığım ( Biri şeffaf ) 2 benzer tarz ( Note 2'deki gibi ) arka kapaktan sonra en son S-View Flip Cover Kılıfta karar kıldım. Şimdilik memnunum ancak yine de Note 2'deki arka kapağı arıyorum açıkçası...  :(:)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ben de 1 sene kadar Note 2 kullanımından sonra 1.5 aylık gereksiz bir BB macerası ve şimdi yeniden Note 3 ile yola devam ediyorum. Yaklaşık 1 ay oldu alalı, Note 2'ye göre ciddi anlamda hızlı. Bu cihazda tek eksikliğini hissettiğim şey Note 2'de son derece efektif kullanmakta olduğum koruyucu plastik silikon karışımı arka kapak. Note 3 için aldığım ( Biri şeffaf ) 2 benzer tarz ( Note 2'deki gibi ) arka kapaktan sonra en son S-View Flip Cover Kılıfta karar kıldım. Şimdilik memnunum ancak yine de Note 2'deki arka kapağı arıyorum açıkçası...  :(:)

Aliexpress'te dolu. ;)

Yorum bağlantısı

Bu aralar benim telefon zaman zaman, çalarken ekranında hiçbirşey göstermiyor. Açma düğmesine basınca görüntü geliyor. Yazılımsal bir problem sanırım ama format atıp tek tek uğraşacak zaman bulamadığım için bekliyorum:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bu aralar benim telefon zaman zaman, çalarken ekranında hiçbirşey göstermiyor. Açma düğmesine basınca görüntü geliyor. Yazılımsal bir problem sanırım ama format atıp tek tek uğraşacak zaman bulamadığım için bekliyorum:)

Saygılarımla.

Benimki de arada yeniden başlıyordu özellikle şarjda iken. Kitkattan sonra bayağı bir düzeldi. Servisi aradım, bazısı yapıyormuş. Ücretsiz onarıyorlarmış. Büyük ihtimalle anakart değiştirecekler. Çok canımı sıkarsa yaptırırım. Başka yeniden başlamak sorunu olan var mı acaba?

Yorum bağlantısı

Benimki de arada yeniden başlıyordu özellikle şarjda iken. Kitkattan sonra bayağı bir düzeldi. Servisi aradım, bazısı yapıyormuş. Ücretsiz onarıyorlarmış. Büyük ihtimalle anakart değiştirecekler. Çok canımı sıkarsa yaptırırım. Başka yeniden başlamak sorunu olan var mı acaba?

Bende yeniden başlatma yapmadı hiç Murat Bey. Ancak bu kadar yazılımsal bir telefonda restart sorunu programla ilgilidir bence.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bende yeniden başlatma yapmadı hiç Murat Bey. Ancak bu kadar yazılımsal bir telefonda restart sorunu programla ilgilidir bence.

Saygılarımla.

Aynı yazılım gelmiyor mu Evren? ;) Aslında bence de yazılımla ilgili çünkü 4.2.2'den sonra hemen hemen hiç yapmadı. Ya birdir ya iki. Dedim ya, şu anda can sıkıcı değil. :) Buna rağmen bile güzel telefon, çok hoşuma gitti. Allah aldıranlardan razı olsun. :yes:

Yorum bağlantısı

Yazılımdan kastım aslında içine yüklenen softwareden hariç olarak muhtelif programlardan biri yapıyordur. Temiz bir format sonrasında herşey daha iyi anlaşılır. Bu kadar özelliğinin yanında Telefon özelliği zayıf kalmış bile diyebilirim:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yazılımdan kastım aslında içine yüklenen softwareden hariç olarak muhtelif programlardan biri yapıyordur. Temiz bir format sonrasında herşey daha iyi anlaşılır. Bu kadar özelliğinin yanında Telefon özelliği zayıf kalmış bile diyebilirim:)

Saygılarımla.

Aslında bi wipe yapasım da yok değil ama onca programı tekrar kurmaya üşeniyorum be. ;) Gerçi Aykut fabrika ayarlarına döndürmüştür göndermeden önce ama tabii bir wipe kadar olmaz o. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...