İçeriğe Yönlendir

Jeep Renegade 1.6 Dizel Ve 1.4T 4X4 (Dsg9)

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Jeep resmen kendini batırdı.

Bu görünüş her şeyi ile Fiat adına gayet ideal ve güzel.En azından Freemont modeline üst rakip mi olur ne olursa artık.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet Abi bence bu araç çok satmalı. 70- 80 milyar arabaya veren bu aracı gözardı etmemeli.. Çok şık bir araç bence.

80 bine land almak varken ;)
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

Mehmet Göktürk  hocamın eski bir konusuymuş. ben daha yeni açtım kusura bakmayın lütfen.başkalarını eleştirirdim bakmadan konu açıyolar diye bide :D 

ama iyi oldu güncelleşmesi konunun.gerçekten alınası bi araç bu durumda.   Dizaynı çok güzel bence. Tabi Fiat 500 e benzemesine kötü denebilir ama avrupada çok var Fiat 500 kullanıcısı. çok yaygın şaka gibi.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
İsmail Avcı
görmüyoruz avatar olmayınca. başka yazının devamı gibi sanılıyor.
Konuyu hortlatayim
Hocam inceledinizmi bu araci canli ,nedir dusunceleriniz ,tiguana gore ne dersiniz.
Forumda inceyelen tecrubesi olan arkadas var mi acep renegade hakkinda
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bir kere ülkede 4x4 araç olunca suzuki dışında diğerleri tamamen kodaman arabası. Ucuzu yok. Ne Jeep ne de VW 4x4 araç neredeyse getirmiyorlar. 

Trail-hawk felan zaten hakgetire. Dolayısı ile arazi aracı "görünümü" dışında yüksek şasiden başka bir özelliği yok hale geliyor.

Buna rağmen , Tiguanı almadan önce gittim denedim. Test sürüşü yaptım. Ayrıca fiat 500L yi de yapmıştım. 

Hatırladığım kadarı ile araç 1.6 dizel2wd olmasına karşın bana çok "sağır" gelmişti. Otomatik şanzımanın da etkisi olabilir. Görece dardı. Malzeme kalitesi eh işte. Olabilir. Sunroof felan ekleyince güzel renkler kombinasyonlar şık olabiliyordu. Sevilebilir bir araç.

Tiguana geçince çok daha rahat temiz aradığımı bulur hissettm. Araca oturunca hah tamam diyorsun. Renegade 'de ise kokpitte bir görsel gürültü var. Herşey fazla.

Yol tutuş bakımından tiguan önde. hacimde önde. Yerden yükseklikte önde. Serviste önde. 1.6 dizel renegade otomatik ful olmayan versiyon ile tiguan manuel aynı fiyat gibiydi.

Jeep aracın tipi dışında bir jeep özelliğini göremediğim için, en azından birşeyler yapabilirlerdi ama olmamış, tercih etmedim. 

Tiguanı alalı 1 sene oldu. Yeniden alır mıydım evet. Ama muhtemelen beyaz almazdım belki. Beyaz belli avantajlarının yanında herkeste beyaz olduğu için öyle bir dezavantajı var. Turuncu rengini istiyordum, tam ben alırken yoktu. Olsa onu tercih ederdim. Ya da füme metalik. Gerçi güneşte çok farkını gördüm ama yine de gönül koyu renk istiyor. 

Geçen sene kış olmadı. Bu sene daha görmedik. EDL var güya ama bir deneyeceğim. 

Bu ara yeni çıkan JEEP Compass güzel görünüyor. Ve fakat vergi vesaire almış yürümüş fiyat. Eski amerikanlığı da gitmiş sanki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Bir kere ülkede 4x4 araç olunca suzuki dışında diğerleri tamamen kodaman arabası. Ucuzu yok. Ne Jeep ne de VW 4x4 araç neredeyse getirmiyorlar. 
Trail-hawk felan zaten hakketire. Dolayısı ile arazi aracı "görünümü" dışında yüksek şasiden başka bir özelliği yok hale geliyor.

Buna rağmen , Tiguanı almadan önce gittim denedim. Test sürüşü yaptım. Ayrıca fiat 500L yi de yapmıştım. 

Hatırladığım kadarı ile araç 1.6 dizel2wd olmasına karşın bana çok "sağır" gelmişti. Otomatik şanzımanın da etkisi olabilir. Görece dardı. Malzeme kalitesi eh işte. Olabilir. Sunroof felan ekleyince güzel renkler kombinasyonlar şık olabiliyordu. Sevilebilir bir araç.

Tiguana geçince çok daha rahat temiz aradığımı bulur hissettm. Araca oturunca hah tamam diyorsun. Renegade 'de ise kokpitte bir gürültü var. Herşey fazla.
Yol tutuş bakımından tiguan önde. hacimde önde. Yerden yükseklikte önde. Serviste önde. 1.6 dizel renegade otomatik ful olmayan versiyon ile tiguan manuel aynı fiyat gibiydi.

Jeep aracın tipi dışında bir jeep özelliğini göremediğim için, en azından birşeyler yapabilirlerdi ama olmamış, tercih etmedim. 

Tiguanı alalı 1 sene oldu. Yeniden alır mıydım evet. Ama muhtemelen beyaz almazdım belki. Beyaz belli avantajlarının yanında herkeste beyaz olduğu için öyle bir dezavantajı var. Turuncu rengini istiyordum, tam ben alırken yoktu. Olsa onu tercih ederdim. Ya da füme metalik. Gerçi güneşte çok farkını gördüm ama yine de gönül koyu renk istiyor. 

Geçen sene kış olmadı. Bu sene daha görmedik. EDL var güya ama bir deneyeceğim. 

Bu ara yeni çıkan JEEP Compass güzel görünüyor. Ve fakat vergi vesaire almış yürümüş fiyat. Eski amerikanlığı da gitmiş sanki. 

Cok sagolun hocam vakit ayirdiginiz icin.compass 2014 -15 de inceledim begendim ancak 2.0 dan asagisi yok 2700 lira yillik vergi cok fazla.tiguana karsi kimi incelesem eleniyor yaa nasip bakalim
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Çok güzel bir kıyaslama ve özet olmuş.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

compass bu:

b23920a5-be1c-4858-ace0-b02c46b92352.jpg

MODEL ÇEKIŞ DONANIM ŞANZIMAN TIPI YAKIT TIPI LISTE SATIŞ FIYATI KAMPANYALI SATIŞ FIYATI TESCIL GIDERI (SIGORTA HARIÇ)
Compass 1.4 170hp 9ATX Limited AWD Benzinli Euro 6 S1 (Otomatik) 4x4 Limited Otomatik Benzinli 314.900TL 269.900TL 1.500TL

RENEGADE

MODEL ÇEKIŞ DONANIM ŞANZIMAN TIPI YAKIT TIPI LISTE SATIŞ FIYATI KAMPANYALI SATIŞ FIYATI TESCIL GIDERI (SIGORTA HARIÇ)
Renegade 1.4 170hp 9ATX Limited AWD Benzinli (Otomatik) Euro6 4x4 Limited AWD Otomatik Benzinli 274.900TL 229.900TL

1.500TL

Bunların listede göründüğüne bakmayın, bayiye giderseniz genelde olmuyor. Olmayınca da insan geri dönüyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
12 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

renegade yerine çok daha kaliteli 500X cross al geç mesela, alet minicooperdan bile daha kaliteli iç mekan olarak, zaten benziyorda, suv olacaksa ille ucuza da olsun 4x4 de olsun, duster al geç,  beyaz renk evet diyordum ama şimdi senin gibi düşünüyorum....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
16 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:
Bir kere ülkede 4x4 araç olunca suzuki 

Hocam diagonal test bekleriz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

O kadar para veriyor olsam hmm bilmem 5-6 yaşında 150 binde araç almam o paraya herhalde

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İnşallah default_smile.png roller var mı yoksa buzda debelenme şeklinde mi olcak acaba

Bir şeyler hazırlıyor bunlar. Kıllandım ben.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
30 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Orantısız olur bu 

TR suda yok, çok orantısız hatta tırt :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İş ikinci ele düşünce olay farklı noktalara gidiyor. Aslında binek araç ile 4x4 aracı aynı kefeye koyunca sorun çıkıyor sanırım. 

4x4 için muhtemelen en uygunu cherokee 3.7 ler yahut lada suzuki gibi yükseltilmiş kırpılmış ellenmiş araçlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Aslında binek araç ile 4x4 aracı aynı kefeye koyunca sorun çıkıyor sanırım. 

freelander II bunu çözmüş. 2si 1 arada

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...