İçeriğe Yönlendir

Ranger - Bakım Hakkında

Tahir ARIT

Recommended Posts

Tahir ARIT

Merhaba arkadaşlar,

Sıfır aldığım Yeni Ranger 2.2L TDCI Duratorq aracı Nisan 2013 'den bu yana kullanmaktayım. Aracın bakımları 15.000 km'de bir oluyor.

İlk 15.000 km bakımda standart olarak;

- Hava filtresi

- Yakıt filtresi

- Motor yağı

- Motor yağ filtesi

- Aktarma birimlerinin yağı değişiyor. Yaklaşık 550 TL ile 600 TL bir rakam tutuyor.

30.000km bakımdada aynı şeyler değişiyor ve yine aynı parayı veriyorsunuz.

Bakımlar diğer araçlara nazaran biraz pahalı, bunu serviste kabul ediyor. Fiyatı kabartan parça hava filtresi, sanıyorum diğer araçların hava filtresinden biraz farklı yapısı var. Aracın suya girebilme özelliği olduğundan diye düşünüyorum yada aracın piyasada fazla olmamasında bilemiyorum.

Araçta polen filtresi yok. İlk duyduğumda şaşırdım. Ama isterseniz bir şekilde takabiliriz dediler. Ben orjinalinde olmadığından taktırma gereği duymadım.

Aracım 38,000 km 'de ve 45,000 km 'de bakıma gireceğim zannediyorum yine aynı parçalar değişecek.

Paylaşmak istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baturhan Aykut

Bu değişen parçalar zaten her  periyodik bakımda değişmesi gerekir.  Bu model ve fiyattaki bir araç için uygun bir rakammış.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Bence de araca gore gayet normal..İyi gunlerde kullanın..

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
ismail Demirözer

Selam tahir bey bu araç ile karşılaştıgınız en ufak problemi bana bildirirmisiniz bendede şuanda 2010 model resmi bir kurumda çalışan 213bin km olan rangerim var 2015 yılında yeni kasa ranger düşünüyorum problemsiz olarak düşündüğüm için bakımları yetkili serviste yüksek ki benim ranger daha servis nedir bilmez alacagımda öyle olacak şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ranger ' ların motor ve elektriksel aksamı Mazda idi hala bu durum devam ediyor mu ? 

Yorum bağlantısı
ismail Demirözer

Yeni kasa 2012den sonra üretilenleri bilmiyorum ama benim 2007-2012 ler mazda ile herşeyi aynı birtek amblem farklı biri ford biri mazda

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...