İçeriğe Yönlendir

Kaç Hava Yastığı Var?

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Hakan Türkoğlu

2010 focus titaniumlarda kaç adet hava yastığı var? araç içerisinde 4 yerde airbag yazıyor kafam karıştı nette biraz araştırma yaptım 4 diyen var 6 diyen var 8 diyen var... ( cevaplarınız için şimdiden teşekkürler )

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

aslen 6 dır 2 ön 2 koltuklarda 2 de yan perde hava yastığı.fakat bazı markalar bu perde yastıkları tek olmasına rağmen ön arka ayrı ayrı saydığı için 8 diye belirtiyorlar.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

iki ön iki tane orta çıtalarda var ama koltukta airbag yazmıyor birde arka tavan çıtalarında airbag yazısı yok az önce okudugum bi yazıdada ön sürücü hava yastığı iki yerden açılıyormuş

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

*10 adet hava yastığı var diz hizasından ve arka perdeleride sayarsak eğer bu nasıl oldu smile.png

*ayrıca direksyondan iki adet hava yastığı patlıyor biride ön konsolun oraya sanırsam

okuduğum ve kafamı karıştıran iki yorum farklı bir forum sitesinden

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

*10 adet hava yastığı var diz hizasından ve arka perdeleride sayarsak eğer bu nasıl oldu smile.png

*ayrıca direksyondan iki adet hava yastığı patlıyor biride ön konsolun oraya sanırsam

okuduğum ve kafamı karıştıran iki yorum farklı bir forum sitesinden

diz falan yok focusta.

6 adet... ama yan perde tabir edilen yastıklar arka yolcuya kadar uzandığı için bazı markaların 8 yastıklısının yaptığı işi yapıyor.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

aslen 6 dır 2 ön 2 koltuklarda 2 de yan perde hava yastığı.fakat bazı markalar bu perde yastıkları tek olmasına rağmen ön arka ayrı ayrı saydığı için 8 diye belirtiyorlar.

koltuklarda airbag yazıyormu acaba yarın birdaha inceleyim

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

wOXgg5.jpg

KqXLoW.jpg

titaniumun koltuklarının yan tarafında airbag in açılacağı  bir yer varmı ben göremedim

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

2 ön hava yastığı

2 yan hava yastığı

2 perde hava yastığı(ön ve arka yolcuları koruyacak şekilde uzun)

Toplamda 6 hava yastığı vardır. :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

Ghialarda 4,titanyumlarda 6 adet biliyorum...

abi ghia ile titanium arasında fark yok sadece güvenlik paketlerde 8 tane var sunroof varsa 10 tane
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim araçta 6 adet var.. En arka yolcu tarafında ki tavan köşelerde yok.. 2008 model di sanırım oralarda olup 8 adet olanı da görmüştüm. Ancak bir çok ghia da 4 adet var.. Benim 6 olması da şansıma sanırım..

Yorum bağlantısı
Misafir

abi ghia ile titanium arasında fark yok sadece güvenlik paketlerde 8 tane var sunroof varsa 10 tane

Benim ghia aracımda 4 adet var ama...

Yorum bağlantısı
Misafir

kelebek cam direğinde airbag yazmıyor mu abi ?
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sende sadece önlerde ve koltuklarda vardır..Ben de bunlara ilave olarak orta direkte de var.. ancak arka direkte yok.. olsaydı 8 olacaktı yok 6 adet :) 

Çok ghia da 4 adet var..Güvenlik paketli olanlarda 8 adet oluyor. Ben de 6 adet olması tuhaf ancak benim araç makyaj yemeden önce ki versiyon eski kasa.. O yüzden sanırım 6 adet.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yıllar önce burada da konuşulmuş bu konu...

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/193715-2006-07-focus-tdci-ghia-airbag-say%C4%B1s%C4%B1/

Sende sadece önlerde ve koltuklarda vardır..Ben de bunlara ilave olarak orta direkte de var.. ancak arka direkte yok.. olsaydı 8 olacaktı yok 6 adet :)

Çok ghia da 4 adet var..Güvenlik paketli olanlarda 8 adet oluyor. Ben de 6 adet olması tuhaf ancak benim araç makyaj yemeden önce ki versiyon eski kasa.. O yüzden sanırım 6 adet.

Evet benim direklerde boş...sana torpil yapmışlar.. :tongue:

Yorum bağlantısı
Misafir

Ayhan abi güvenlik paketlerde tavanda da var sunroff varsa 2 parça halinde var benim sunroff üzerinde de Airbag logosu mevcut.

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Ahmet Öztürk27

Arkadaşlar merhaba konuyu hortlatıyorum ama benim 2007 ghia focus 2 aracımda kaç hava yastığı var acaba 2 önce yolcu ve sürücü hava yastığı var 2 koltukların yanında var bunları biliyorum ama B stunlarında emniyet kemeri yerinin hemen üstünde airbag yazıyor küçük bir kapakda acaba orada airbag nerede aynı kapakdan C stunundada var ama onlarda airbag yazmıyor B stununda hava yastığı varsa tam olarak o airbag yazan kapağın altında mı oluyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Öztürk27 yazdı:

Arkadaşlar merhaba konuyu hortlatıyorum ama benim 2007 ghia focus 2 aracımda kaç hava yastığı var acaba 2 önce yolcu ve sürücü hava yastığı var 2 koltukların yanında var bunları biliyorum ama B stunlarında emniyet kemeri yerinin hemen üstünde airbag yazıyor küçük bir kapakda acaba orada airbag nerede aynı kapakdan C stunundada var ama onlarda airbag yazmıyor B stununda hava yastığı varsa tam olarak o airbag yazan kapağın altında mı oluyor?

Tarif ettiğiniz yerde airbag yazdığına göre perde hava yastığı da vardır.. 

Genelde şu şekildedir.. 

f005f.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...