İçeriğe Yönlendir

Fiat Punto Evo Deneyimleri

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Linea

Onda da oynanmamış filo aracı haricinde bulmak zor ama bakınıyorum abi. Ama benim fiyat aralığında hep en bazı var ve içi çok çirkin :) dynamic veya emotionlar biraz daha şık. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Linea da motor kucakta gidiyor hissi var, aşırı gürültülü ve koltukları rahatsız. Evo da durum nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Goreceli:)

Kac km hizda mesela? Focus'a gire sesli, volvo'ya gore gurultulu diyebilirim. Ancak Albea'ya gore sessiz. Fiesta'ya gore de sessiz gibi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Geçen arkadaş ile konuştum.2011 dizel fiesta var.Zonguldak şehir içi kullanım uzun süre ortalaması 7 civarında.Mondeoyu kiyaslayinca 10-11 yakmak normal geldi bana.:) Ama şöyle 5 falan yakıyor olsa içim aciyacakti

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Araba diyorlar yalnız  :p

Fiesta mı araba şimdi? Ayrıca Fiestaya her açıdan tokadı basar. Bütün açılardan. 

Linea da motor kucakta gidiyor hissi var, aşırı gürültülü ve koltukları rahatsız. Evo da durum nasıl?

Motor kucakta hissi? Hiç fiesta fusiona binmediniz sanırım.  Lineaya şükür edersiniz. Koltukları da gayet rahat bence. Sadece arkaya 3 kişi zor sığıyor biraz o sorun var. Ama bu paraya insanları başka nasıl tatmin edebilirler bilmiyorum. Genelde uzun dönem kullananlar memnun ama diğer herkes nedense bir memnuniyetsizlik halinde. 

4-4'lük olsa golf fiyatına satılırdı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Fiesta mı araba şimdi? Ayrıca Fiestaya her açıdan tokadı basar. Bütün açılardan.

Motor kucakta hissi? Hiç fiesta fusiona binmediniz sanırım. Lineaya şükür edersiniz. Koltukları da gayet rahat bence. Sadece arkaya 3 kişi zor sığıyor biraz o sorun var. Ama bu paraya insanları başka nasıl tatmin edebilirler bilmiyorum. Genelde uzun dönem kullananlar memnun ama diğer herkes nedense bir memnuniyetsizlik halinde.

3 silindirli accentimden daha gürültülü yolda giderken. Bi kez ist-bursa yaptım, 2004 albea ile daha uzun yolda daha az yoruldum. Daha 12000 km de şirket arabasiydi bindiğim linea. Filoya yakışır, detayciya gelmez bence.

Yorum bağlantısı
Misafir

Stilocular, konuyu işgal ettiniz, daha ikinci mesajda konu Stilo'ya döndü. Devam edecekseniz yönetimden konu başlığının Stilo, Grandepunto, Evo, Linea Deneyimleri olarak değiştirilmesini isteyeceğim:))

......

Devam edecek...

Saygılarımla.

Çok çok pardon Evren Bey.. Arkadaşımda benzinli Evo var. Donanım seviyesi sizinki ile aynı. İnanın mükemmel bir araç. Fiat ın sınıf atladığının göstergesi. Uzun vadede kesinlikle memnun kalacaksınız  :good1:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bu güzel anlatımın üzerine tekrar güle güle kullanın demekten başka bir söz kalmıyor Evren bey......

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok çok pardon Evren Bey.. Arkadaşımda benzinli Evo var. Donanım seviyesi sizinki ile aynı. İnanın mükemmel bir araç. Fiat ın sınıf atladığının göstergesi. Uzun vadede kesinlikle memnun kalacaksınız  :good1:

Kerem espri yaptım biliyorsun değil mi? İstediğinizi yazabilirsiniz. Bunlar birbirinin evrilmesinden türeyen araçlar. Örneğin stilodaki yol bilgisayarı 9 senedir kullanılıyor hala:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Babamda 1.4 Tjet linea var 2011 model 120 Hp olan versiyon, aracın eni dar olmasa hemen gider alırım kendime, iç ergonomisi benim gibi iri insanlara göre biraz sıkıntılı, vites 2 de iken dizime temas ediyor..Ama bagaj hacmi olsun,sürüş konforu olsun,yol tutuşu olsun bir çok avrupa otomobille rekabet eder rahatça.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kerem espri yaptım biliyorsun değil mi? İstediğinizi yazabilirsiniz. Bunlar birbirinin evrilmesinden türeyen araçlar. Örneğin stilodaki yol bilgisayarı 9 senedir kullanılıyor hala:)< :)>

Saygılarımla.

:yes:  :flowers:  :thank_you2:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Motor kucakta hissi? Hiç fiesta fusiona binmediniz sanırım.  Lineaya şükür edersiniz. Koltukları da gayet rahat bence. Sadece arkaya 3 kişi zor sığıyor biraz o sorun var. Ama bu paraya insanları başka nasıl tatmin edebilirler bilmiyorum. Genelde uzun dönem kullananlar memnun ama diğer herkes nedense bir memnuniyetsizlik halinde. 

Ben Fiesta demedimki, ters şey söyleyince hemen altımdaki arabaya neden taş atıyorsunuz kardeşim :) madem dedin Fiesta arabadır, Ford la fiatı ancak süslemede karşılaştırırım, gerisine bakmam bile...

Neyse, yazının gerisini siliyorum, Evren beye ayıp olduğundan sildim ...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Bugun aksam trafiginde bilgisayari sifirladim. Henuz 75tl'lik mazotum bitmedi. Yol bilgisayarinda kalan menzil Mondeo gibi sabit degil, veriyi son sifirlamaya gore hesapliyor. Ben de yol bilgisayarindaki a verisini surekli sifirladigim icin degerler farklilasiyor. Ancak ibrenin yerinden anlasilacagi gibi daha fazla yol gidecektir kalan menzilden. Iste aksam Ankara trafigi ve devaminda eskisehir yolu kullanimi sonuclari:)

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Aracin servis vakimli olmasi nedenj ile ben de bakimlarini serviste yaptirmaya karar verdim. Garantisini de uzartiriyorum kasim ayina kadar. 2. Elde garantili arac kullanmak mantikli geldi bana. An itibari ile...

Gönderilen Resim

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bakimlar ne kadar? Bi de niye sadece kasim a kadar uzatilabiliyor?

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

450 tl fren balatasi haric fiyatiymis Sani Bey. Arac kasim ayinda alinmis vr garanti kasim ayinda 3 sene dolunca bitmis. Kampanya yapmislar, fiyat yari yariya. Ancak garanti suresi bugunden degil garantinin bittigi tarihten itibaren uzatilabiliyor. Belki sonrasinda 1 sene daha uzatma imkani verirler belli olmaz. 300tl genisletilmis garanti fiyati.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Servisin yaklaşımını beğendim. Sabah aracı bıraktım, akşam aldım. Gün içersinde arayıp, ne yapılacağını ve ne kadar masraf çıkacağını bildirdiler. Fren balatalarına gerek yok dediler. Şanzıman yağı değişimi yapılmış. Worldcard için 75tl puan kampanyası vardı ama başka kartla nakit ödeyince indirim yaptılar. 485tl ödedim. Bir daha ki bakımdan önce sağ dikiz aynasındaki hafif sallantıdan ve sunroof açılırken son aşamada çıkan sanırım yağlanması gerekiyor diye belirttiğim hafif ses için garantiden değişim onayı aldık dediler. Zaten garantiyi çıkabilecek sürpriz problemler için istemiştim ama bence problem bile olmayacak işlemleri garantiye sokmaları serviste bakım kararı almamın faydaları olarak gözüküyor.

Yarın yazlık lastikler için bir araştırma yapacağım. Havalar sıcak gidiyor derken bugün yağan yağmur ve biraz sıcaklık düşüşü planı 1 hafta erteleyebilme ihtimali doğurdu.

Dün serviste motor soğukken, çıkış rampasında sıfırladığım ortalama yakıt verisi bir hayli yükseldi ve 10-12 km sonunda 8.4lt/100km değerine düştü. Akşam da eve dönüşte 7.7lt/100km olarak kontağı kapattım. Bugün sabah gidiş rahat, akşam ise sıkışık trafikte tamamlanan güzergahta yol bilgisayarı 5.4lt/100km'ye düştü.

Direksiyon city modu olmadan dahi o kadar yumuşak ki, bazen şeridi tutturamıyorum:)) Neyse ki, aynı anda hem geriyi hem de yerdeki çizgileri gösterebilecek kadar büyük dikiz aynaları sayesinde hemen toparlıyorum:) dijital havalandırma sistemi sanırım 11-12 kademe. Haliyle çok gürültüsüz fan kademesinde çalışabiliyor ve görevini başarı ile yerine getirebiliyor.

Yağmur sensörü hassasiyeti yol bilgisayarından ayarlanıyor ama sanırım 4. Seviye olarak standart ayarı biraz duyarsız. İlk tetiklemeyi ben yapıyorum sonrasında sorunsuz çalışıyor.

Kısa far ayarları güzel ama uzunlar sanki biraz fazla yukarda. Yoldan çok gökyüzüne nüfuz ediyor:) 2km ötedeki yol üstü levhaların reflektörleri şimşek çalkmışa dönüyor:))

Araç içersindeki tek cızırtı sağ kapıda. Çözümünü öğrendim. Standart bir ses olduğu için çözmeye uğraşmayacağım ama.

90km hızdan sonra motor sesi varlığını belli etmeye başlıyor. 110km'de gürültülü diyebilirim. Performans ise çok dengeli ama 2500d/d'dan sonra biraz kontrolsüz bir hızlanma var. Kötü değil elbet ama belli bir noktaya kadar stabil seyreden torkun devam edeceğini sanan yanılıyor.

Gelelim frenlere. Ben böyle fren görmedim:)) Aracı her halde durdurum diyor(maşallah diyelim, Yüce Allah korusun kazadan beladan). İlk aşamada genelde içerdekileri camdan dışarıya çıkartabilecek kuvvetle kullanılan frenlere zamanla alışılıyor ama asıl sorun sonrasında başka araç kullanıldığında oluşuyor. Daha kötüsü başka araca alışan ayaklar, tekrar Evo'da başlangıçtaki acemi frenleri tekrarlıyor:) bu derece farklı bir fren dozajı grande puntoda dikkatimi çekmemişti.

Bu arada Fiestalardaki abs'nin erken devreye girme hadisesi başıma geldi. Çok şükür problem olmadı ama beklemediğim bir anda abs devreye girince milisaniyeler içersinde okuduklarım gözümün önünden geçti. Tam durma noktasında devreye giren abs yarım tur tekerlek boyu dezavantaj yarattı diyebilirim.

Bugün yağan yağmurda, ön kapı camlarındaki damlacıkları kapı lastikleri güzel sıyıramadı. Bu konuda en başarılı aracım 2003 model olmasına rağmen Cordobaydı. Bu çok az kişinin ilgilendiği bir ayrıntıdır. Bu sınıftaki bir aracın da zaten önem verdiği bir detay değil.

Ses sisteminin equalizerini de ayarlamayı başardım. Ön kapılardaki 16cm midbass range ve harici tweeter destekleri ile arka kapılardaki 13cm full range hoparlörler ortalamanın bir tık üstünde ses veriyorlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Gercekten az yakıyormuş  Evren abi,Ben de pejo bipper 1.4 motor ile,  az yakıyor diye  dip gaz kullandığım için ortalamam 6.0 litrelerde geziyor, sakin kullanırsam 5.0 lt lere düşüyor.. 

5 yıl önce bu aracı almış olsaydim, yakıttan ettiğim tasaruf ile şimdi 2 aracım daha olurdu bundan eminim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Allah kaza bela vermesin Evren, servisin iyi olması kendilerine + puan yazar. yoksa kendileri kaybeder. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yaman camlardaki suyu siyirmamasi daha iyi abi camın cizilmez. Yağmur kaydirici ile 50-60 km den sonra kayıp gidişini izlersin. Nette glass guard diye videolarim mevcut, izlemeni tavsiye ederim

Cepten düzeltme yapamiyorum tapatalk ile yan cam olarak başlayacaktım :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bugun son iki aracta basima gelen ve evo'da kis lastikli olarak satin aldigim aracima yazlik lastik arayisina giristim. 195 60 15 olcusundeki kis lastiklerini bege digim icin 185 65 15 orjinal olcusunde lastik istemedim pek. Goodyear, continental, barum, matador, hankook derken eski dost kumho'dan aldim. H serisi lastigimizi 500tl'ye mal ettik ve vesile ile yazliklara gecis yaptik. Mondeo'da 2009'dan beri kislik olarak kullandigim kumholardan cok memnundum, insallah bu da memnun eder. Bu arada bir tanidigimda jettasina 550tl'ye taktirdi. Sanirim 205'le baslayan bir olcusu var.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bugun son iki aracta basima gelen ve evo'da kis lastikli olarak satin aldigim aracima yazlik lastik arayisina giristim. 195 60 15 olcusundeki kis lastiklerini bege digim icin 185 65 15 orjinal olcusunde lastik istemedim pek. Goodyear, continental, barum, matador, hankook derken eski dost kumho'dan aldim. H serisi lastigimizi 500tl'ye mal ettik ve vesile ile yazliklara gecis yaptik. Mondeo'da 2009'dan beri kislik olarak kullandigim kumholardan cok memnundum, insallah bu da memnun eder. Bu arada bir tanidigimda jettasina 550tl'ye taktirdi. Sanirim 205'le baslayan bir olcusu var.

Saygilarimla.

Hocam deneyim ve tecrübelerinizi takip edeceğim ön iki lastiğim Michelin mondiyi satın aldığım arkadaş gecen yaz almis.6000 km yapıldı şuana kadar.balansını bile 15 gün önce yaptırdım haziranda iki lastik alacağım arkaya.şuan aynı lastiğin fiyatı 2 adet 450 TL.şimdi yaza 400 450 verip iki lastik almakmı.yoksa 500 .600 e 4 lastiği yenilemekmi.karar veremiyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hocam deneyim ve tecrübelerinizi takip edeceğim ön iki lastiğim Michelin mondiyi satın aldığım arkadaş gecen yaz almis.6000 km yapıldı şuana kadar.balansını bile 15 gün önce yaptırdım haziranda iki lastik alacağım arkaya.şuan aynı lastiğin fiyatı 2 adet 450 TL.şimdi yaza 400 450 verip iki lastik almakmı.yoksa 500 .600 e 4 lastiği yenilemekmi.karar veremiyorum.

Erol Bey,

Arka ve on lastiklerin degistirilerek kullanilmasi yaygin bir uygulama. Sonucta 4 lastik alip 2 adet elde fazla lastik kalmasi yerine, ayni lastikten iki tane alinacak, onler arkaya, yeni alinanlar one takilacak. Bence gayet makul ve masrafi buyutmeden en guzek cozum.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

Her zaman olduğu gibi rahat duramadım. Aracın dün sabah sesini biraz açtığımda zıngırdayan hoparlörlerini sabah kalkınca ani bir refleksle değiştirme kararı aldım bugün. Hatta uyguladım. Basit bir işlem olduğuniçin Şaşmazda pioneer Mehhmet'de yaptım işlemi. Mikail diye genç bir ustaları vardı. Kapılarda iz istemiyorum dedim, sağolsun güzelce montaj yapmış. İlk aşamada pioneer alacaktım, firma sahibi Mehmet Bey ile mutabık kaldık ama 17cm pioneer'i hiçbiryerde bulamayınca magnat markada karar kıldım. Magnat ev sinemasından tanıdığım sert karakterli hoparlörler. Özellikle arka kapıda eksikliği duyulan tizler kulağıma gelmeye başladı. Orjinal bir ana ünite ile daha fazlasını beklemek mümkün olmadığı için beklentimi yüksek tutmadım. Hafif bir iyileşme var. Ana üniteyi çin marka multimedya ile değişelim, double din pioneer'ım ile takas yapalım dediler ancak istemedim. Tek din elinde güzel model yoktu, iyi de oldu galeyana gelip değiştirmemiş oldum.

Bu sefer emektar sub'ı taktırmadım. Getirseydin keşke dediler ama bu sefer taktırmayacağım. Belki psikolojik olarak sub'dan sonra araçlarımdan beklenmedik sesler duymaya başlıyorum trimlerde. Evo bu açıdan şimdilik bagaj tarafında vukuatsız. Soruna yol açmayayım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...