İçeriğe Yönlendir

Peugeot 206 Benzin Göstergesi

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Bugün babamın aracının lastik değişimini yaptırdım. Arac üzeri balans yapılırken, epey gaz verildi, tekerleklerin dönmesi için. Araca bindiğimde kalan menzil----- gösterdiğini farkettim. Akabinde benzin azaldığı için benzin aldım 50tl.ancak ibre hiç oynamadı. Bilgisayar da aynı şekilde gösteriyor. Akşam tekrar araca bindiğimde düzelir dedim ama herhangi bir düzelme olmayınca benzin tekrar benzin alayım dedim. Benzinliğe gidene kadar ışık yaktı zaten. Bir daha benzin aldım ama yine oynama yok ibrede:) Ben toplamda 20lt (litre) benzin aldım, içinde de vardır ama ibreyi oynatamıyorum. Arabayı salladım, rampa aşağı, yukarı harket ettim olmadı. Son çare aracın deposunu fulletelim diyorum ama belki başına böyle bir hadise gelen vardır diye sormak istedim. Peugeotlarda böyle kronik bir konu var mı?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bugün babamın aracının lastik değişimini yaptırdım. Arac üzeri balans yapılırken, epey gaz verildi, tekerleklerin dönmesi için. Araca bindiğimde kalan menzil----- gösterdiğini farkettim. Akabinde benzin azaldığı için benzin aldım 50tl.ancak ibre hiç oynamadı. Bilgisayar da aynı şekilde gösteriyor. Akşam tekrar araca bindiğimde düzelir dedim ama herhangi bir düzelme olmayınca benzin tekrar benzin alayım dedim. Benzinliğe gidene kadar ışık yaktı zaten. Bir daha benzin aldım ama yine oynama yok ibrede:) Ben toplamda 20lt (litre) benzin aldım, içinde de vardır ama ibreyi oynatamıyorum. Arabayı salladım, rampa aşağı, yukarı harket ettim olmadı. Son çare aracın deposunu fulletelim diyorum ama belki başına böyle bir hadise gelen vardır diye sormak istedim. Peugeotlarda böyle kronik bir konu var mı?

Saygılarımla.

Abi ben pejo bippera yeri geliyor 10 liralık mazot alıyorum ibrenin yukarı kaltığını görüyorum. ama benzinle farklımıdır bilemem. Bi ara 5 tl almıştım ozaman bile oynadı ibre :D 

Yorum bağlantısı
Misafir

Aracı kriko ile değilde pnömatik sistemle şasesinden kaldıran sistem kullanıldı ise depo ile ilgili kablo, konnektör vs çıkmış veya oynamış olabilir. Ayrıca araç üstü balansı, üzerine oturdukları balans makinasının tekerleği döndürmesi suretiyle yapmıyorlar mı, neden araca gaz vermişler ki ? Depoyu delmemişlerdir inşallah.

Bu işlemleri yapanlar benim uzun süredir tanıdığım kişiler. Normal kriko kullandılar. Jantların hafif uyum sorunu olduğundan direksiyondaki titreşimi ortadan kaldırmak için gaz veriyorlar balans aşamasında.

Bu arada bizim puglar 7lt'nin altında benzini görmüyorlar fakat ben 10lt aldığım halde görmemesi aklıma aracın tekerleklerinin boşa dönmesi esnasında depodaki benzinin bittiğini düşünmesi ve eklenen benzinin henüz eksi toleransını kapatmadığı ihtimalini getiriyor. Yol bilgisayarı da hala kendine gelemediği için yarın forumlarda okuduğum genel önerileri dikkate alıp dpoyu fulletelim dedim babama. Benzin fiyatı güzel bir noktada olsaydı daha iyi olacaktı:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Aracın akü bağlantısını çıkarıp bekleyince belki değerleri sıfırlar.Bazen işe yarayabiliyor.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benim 307'yi sattığım gün depoyu doldurup teslim etmek istedim alıcısına, ilk kez o an yaptı bu sorunu. Sonradan tekrar etmişmidir  bilmiyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Ergül

Benim 307'yi sattığım gün depoyu doldurup teslim etmek istedim alıcısına, ilk kez o an yaptı bu sorunu. Sonradan tekrar etmişmidir  bilmiyorum..

Genelde  nasolsa yarın arabayı vericez diye akşam şehir turu atarlar :) Tebrik ederim sizi  

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Cem bi başka :flowers:

Abilerimi örnek almaya çalışıyorum nacizane.. :flowers::good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evren bey,

Nadiren de olsa bu sorun renault'larda da yaşanıyor. Anahtar kontaktayken yakıt alınca yapabiliyor. Aküyü söküp takarak deneyiniz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bugun depoyu fulledik ama maalesef yine benzin gostergesi hareket etmedi. Benzin isigi yaniyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bugun depoyu fulledik ama maalesef yine benzin gostergesi hareket etmedi. Benzin isigi yaniyor.

Saygilarimla.

Evren bey,

Aküyü söküp takarak deneyebilir misiniz bir de?

Yorum bağlantısı

Bugün sonunda sorunu çözdük. Araç bilgisayara bağlanarak göstergenin doğru göstermesi sağlandı ancak başka bir problem daha ortaya çıktı. Aracın içersinde uzun zamandır benzin kokusu eksik olmuyordu. Ben detaylı temizlik yapılırken kullanılan malzemelere bağladım ilk başlarda ama araçla çok haşırneşir olmadığım için fazla ilgilenmedim. Geçen hafta lastikleri değiştirmeye giderken kokunun fazlalaştığını hissettim. Bugün aracı kontrol eden usta pompadan benzin kaçağı olduğunu söyleyince kokunun kaynağının bu olabileceğini düşünerek gerekli parçaların değişimi yapıldı. Tabi bu işlemler aracın arka koltuğunun altında yapıldığı için şu an araçta hala benzin kokusu var. Camları açarak aracı kullandım. Sonuçları göreceğim. İlgilenen ve cevap yazan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Araçta artık benzin kokusu yok:) biz benzinin bir kısmını motora , bir kısmını da koltuğun altına gönderiyormuşuz meğerse:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

hadi geçmiş olsun Evren, artık için rahat bir şekilde kullanırsın.

Yorum bağlantısı

Teşekkür ederim Lokman Abi. Aslında annemle babam kurtuldu desek daha doğru olacak. Her seferinde annem araba çok kötü benzin kokuyor dediğinde, motoru herhalde benzinle yıkadılar derken. bir yandan kendime acaba nerden geliyor bu koku soruları da nihayetlenmiş oldu. Aracın içindeki kokunun yoğunluğunu tarif etmek gerekirse, askeri jipler ya da kademeler gibiydi:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

:D  :good1:  :bravo:

Anneyle baba rahat rahat kullansınlar diyelim o zaman. kazasız belasız inşallah. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...