İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Modifiyeye Başladım

Emre Usta

Recommended Posts

Emre Usta
(düzenlendi)

Önce  jantlari degistirdim sonra krom cita ve kolcak siparisi verdim resimleri yukleyecegim.yagmur yuzunden citalari takamadim

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Usta

jKOATIZ.jpg5xZtYu7.jpgMkW5czv.jpg4DNNr2t.jpgq193C1X.jpg

nihayet cumartesi günü tatil ve krom çıtayı yapıştırdım .kolçağı taktım :)  kolçak tam oturdu ve vidasız duruyor :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hakan Uzun
(düzenlendi)

Kolcagi nereden satin alabiliriz

tarihinde Hakan Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Uzun

Omsanin sitesinden aldim

tam link verebilirmisin ustad birde memnunmusun sallanma gicirdama vs varmi
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Urunden memnunum sallanma olmadi suanlik.bardaklik yerine geciyor ve vidasiz oldugu icin aldim.resim yukleme isini pazartesi yapabilirim

Yorum bağlantısı

Güle güle kullanın önemli bir ayrıntı cidden kolcak. Kolçak olmadan araba kullanirken boşlukta hissediyorum kendimi

Yorum bağlantısı
Kerem Çelik

bugun elle boya koruma uyguladım.

Hangi marka boya koruma kullandınız.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Osman Nuri Köknar

Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan gayet güzel görünüyor. Bende aracıma bu yaptırdıklarından yapmayı düşünüyorum ama merak ettiğim şeyler var. Öncelikle çıtaları nereden temin ettin ve memnun musun? Ben uzun süredir araştırıyorum nereden alsam diye ama karar veremedim. Yan sanayiler tam oturmuyormuş galiba. Ee orijinal olanları da servislerde çok pahalı en az 600-700 TL civarı. Bilgi verirsen ona göre bende yaptırayım kardeşim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Citayi omsanin internet sitrsinden aldim.76 tlye kargo dahil .citadan memnunum kendim yapistirdim orjinalden farki yok tam oturuyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Afşar

Emre Bey merhaba,

Araç güzel olmuş, güle güle kullanın.

Ben de krom çıta ve kolçak almayı düşünüyordum, çok faydalı oldu bu konu.

Acaba jantları nerden aldınız. Ne kadara aldınız.

Bende 2012 1.25 trend fiesta var. 14 inç orijinal jantlar var.

Araç 37 bin km'ye geldi. Lastik değiştireceğim zaman jantları da değiştirmek istiyorum.

15 inç alaşım jant almayı planlıyorum.

Bu değişiklik aracın konforunu, yol tutuşunu ve yakıtını ne doğrultuda etkiler.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Emre Bey merhaba,

Araç güzel olmuş, güle güle kullanın.

Ben de krom çıta ve kolçak almayı düşünüyordum, çok faydalı oldu bu konu.

Acaba jantları nerden aldınız. Ne kadara aldınız.

Bende 2012 1.25 trend fiesta var. 14 inç orijinal jantlar var.

Araç 37 bin km'ye geldi. Lastik değiştireceğim zaman jantları da değiştirmek istiyorum.

15 inç alaşım jant almayı planlıyorum.

Bu değişiklik aracın konforunu, yol tutuşunu ve yakıtını ne doğrultuda etkiler.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

teşekkür ederim öncelikle aracın trend modelinde olan saç 14 inç jantları kışlıklara taktım.tekerleri değiştirmek istemedim jant büyütmek yakıt açısından sağlıklı olacağını düşünmediğimden 14 jant aldım.orjinal ebattan saşmadım.orjinalden yana tercih yaptım.15 jantta takılabilir.pişman değilim şu anlık çok memnunum.araç kısa olduğu için zaten lastiği jantı istediğiniz kadar büyütün.sonuçta karar sizin içinize sinmesi önemli.araçla yüksek hız yapma imkanımız zaten yok focusda 3 viteste 120 gören birisi olarak 5 vitese fiestada 60-70 gibi geçiş yapmak zorunda kalıyoruz.çıtaları ve kolçağı omsadan aldım.boya koruma gibi işleri kendim yaptım.aracı alalı 4,5 ay oldu 7000 km yaptım.

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Emre Bey,

Cevabınız için teşekkür ederim.

Üst donanımlarda zaten aynı araç 15 inçlik jantlarla satılıyor. Bu nedenle bir problem olmaz.

Diğer kullanıcı arkadaşlara soralım;

Şu anki kullandığım 14 inç jant yerine 15 inç jant takıldığında yakıt sarfiyatı çok etkilenir mi veya ne kadar etkilenir ?

Konfor ve yol tutuşu ne doğrultuda değişir. Daha iyi mi olur yoksa daha kötü mü olur.

Benim bildiğim jant büyüdükçe konfor azalıyor. Ancak 15 inç jant büyük bir jant değil. Çok etkilemez diye düşünüyorum. Doğru mudur ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Cok fark yok bekir bey 16-17 jant olsa karsi cikardim.ama 15de fark o kadar olmaz.jant seciminizi merakla bekliyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...