İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Modifiyeye Başladım

Emre Usta

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Arkadaşımızın biri arka kapıları aktif ettiremedi bi türlü.
Gördün mü o mesajı Emre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Mehmet abi mesaji gormedim.elm327 cihazi ile hoparlor secenegini 4 den 6 yapinca arka hoparlorler aktif oluyor.

Arkadaşımızın biri arka kapıları aktif ettiremedi bi türlü.
Gördün mü o mesajı Emre.
Arka hoparlorler takilinca muzik kalitesi artti.
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...

Memlekete giderken zigana daginda surekli sis olmasi ve görüş mesafesinin 1 metreye kadar düşmesi nedeniyle sag arka reflektorü duylu sisli model ile değiştirdim sol tarafa paralel bagladim.e5dac58f18ec929d5fdba02d5161018d.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
On 16.03.2018 at 15:20, Emre Usta yazdı:

Mehmet abi mesaji gormedim.elm327 cihazi ile hoparlor secenegini 4 den 6 yapinca arka hoparlorler aktif oluyor.

Arka hoparlorler takilinca muzik kalitesi artti.

hoparlörleri nereden temin ettiniz parça kodu mevcut mu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Parca koduna gerek yok.16 cm hoparlor kasnagiyla beraber almaniz gerekiyor.focusun hoparlorleride fiesta ile ayni.sahibinden cikma hoparlor aldim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
On 27.08.2018 at 13:55, Emre Usta yazdı:
On 27.08.2018 at 03:55, Deniz Öztürk yazdı:

Parca koduna gerek yok.16 cm hoparlor kasnagiyla beraber almaniz gerekiyor.focusun hoparlorleride fiesta ile ayni.sahibinden cikma hoparlor aldim.

ekstra kablo çekmeye gerek yok değil mi soket hazır halde mi

Yorum bağlantısı

Kabloyu kapi direklerine kadar cekmeniz gerekiyor.Tesisat kapiya direklerine kadar geliyor ancak elm327 cihazi ile fade ayarini aktif etmrniz gerekli.Beyinden aktif edilmesi gerekli.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Deniz Öztürk
(düzenlendi)
On 28.08.2018 at 17:07, Emre Usta yazdı:
Kabloyu kapi direklerine kadar cekmeniz gerekiyor.Tesisat kapiya direklerine kadar geliyor ancak elm327 cihazi ile fade ayarini aktif etmrniz gerekli.Beyinden aktif edilmesi gerekli.

Cihaz mevcut forscan ile 4 olan hoparlörü 6 yapınca oluyormuş sanırım.o halde kablo çekmeye gerek yok sanırım

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Cihaz mevcut forscan ile 4 olan hoparlörü 6 yapınca oluyormuş sanırım.o halde kablo çekmeye gerek yok sanırım
Malesef Kablo cekmeden yapilmiyor.kapi direklerine kadar elektrik geliyor.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hayrettin Ülgez
On 16.11.2014 at 17:37, Emre Usta yazdı:

Emre bey merhaba, ayak aydınlatması için baktım bulamadı. Foto çektim burada görüneceğini zannetmiyorum da müsait olursanız fotosunu atabilir misiniz nereye taktıysanız? Ayrıca hangi ampulü almalıyız bilgi verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler 

r1G893.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
17 saat önce, Hayrettin Ülgez yazdı:

Emre bey merhaba, ayak aydınlatması için baktım bulamadı. Foto çektim burada görüneceğini zannetmiyorum da müsait olursanız fotosunu atabilir misiniz nereye taktıysanız? Ayrıca hangi ampulü almalıyız bilgi verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler 

Fren pedalı üstünde ki krem rengi olan yuvarlak malzeme lamba duyuna benziyor.

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil
(düzenlendi)

ODjDOn.jpg

Açıklayıcı oldu sanırım :crazy: :kihkih:

Düzeltme: T10 ampul aynı zamanda kedi gözü dediğimiz far ampulünün ta kendisi. Dilerseniz led olanını da takabilirsiniz ama yavaşça yanıp sönme özelliği gider. Ledlerde voltaj düştükçe birden sönüyor çünkü.

tarihinde Doğa Torpil tarafından düzenlendi
Ekleme
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Gri Soketin arkasinda kablo var elinizle cekince soket yukariya dogru cikiyor.ayak pedalinin ustundeki kolay gorunur hatta ampul dizinize carpinca dusebiliyor [emoji16] yolcu tarafina gelince malesef takarken iyice egilmeniz gerekecek gunduz gozuyle mumkunse fener ile daha kolay bulursunuz.Ampul olarak t10 dipsiz ampullerin hepsi uyumlu.renk degistirebilen led ampul taktim .istedigim renkte ve isik siddetinde uzaktan kumanda ile ayarlanabiliyor.56198c2788ade6f23edd7a03c628a2a8.jpg6768847dae2bd57e48119bb5236e9fa8.jpg52b96e2983e5a6f56c2a50af73ec3949.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Sag yolcu tarafi torpidonun altinda iyice sirt ustu yatinca kolaylikla gorursunuz [emoji4]05cce3ac5fec18d68cd0e675cd2e031c.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Ülgez
22 saat önce, Doğa Torpil yazdı:

ODjDOn.jpg

Açıklayıcı oldu sanırım :crazy: :kihkih:

Düzeltme: T10 ampul aynı zamanda kedi gözü dediğimiz far ampulünün ta kendisi. Dilerseniz led olanını da takabilirsiniz ama yavaşça yanıp sönme özelliği gider. Ledlerde voltaj düştükçe birden sönüyor çünkü.

Çok açıklayıcı olmuş teşekkürler 😀

17 saat önce, Emre Usta yazdı:

Sag yolcu tarafi torpidonun altinda iyice sirt ustu yatinca kolaylikla gorursunuz emoji4.png05cce3ac5fec18d68cd0e675cd2e031c.jpg

Çok teşekkürler fotoğraflar için. Arabanızın içi gerçekten çok güzel, güle güle kullanın. Sizin gibi yetenekli olup elimden gelse keşke ben de kapıları yapabilsem. Ayak aydınlatmaya da şükür şimdilik :)   

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil
19 saat önce, Emre Usta yazdı:

Gri Soketin arkasinda kablo var elinizle cekince soket yukariya dogru cikiyor.ayak pedalinin ustundeki kolay gorunur hatta ampul dizinize carpinca dusebiliyor emoji16.png yolcu tarafina gelince malesef takarken iyice egilmeniz gerekecek gunduz gozuyle mumkunse fener ile daha kolay bulursunuz.Ampul olarak t10 dipsiz ampullerin hepsi uyumlu.renk degistirebilen led ampul taktim .istedigim renkte ve isik siddetinde uzaktan kumanda ile ayarlanabiliyor.56198c2788ade6f23edd7a03c628a2a8.jpg6768847dae2bd57e48119bb5236e9fa8.jpg52b96e2983e5a6f56c2a50af73ec3949.jpg

Emre kardeşim çok güzel olmuş da, yavaşça sönme özelliği gidiyor değil mi?

Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk

Emre kardeşim çok güzel olmuş da, yavaşça sönme özelliği gidiyor değil mi?

Güzel olmuş.Bende bugün beyaz park ledlerinden taktım çok güzel oldu ayrı bi hava kattı.Sizin radio ekranı benim aracınkinden büyük bu ekranı sonradan taksak uyum sağlıyor mu ve nerede bulabiliriz
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Yavasca yanip sonme ozelligi ampulden ampule degisiyor.bazi ledlerde yavas sonme olmuyor bazilarda oluyor.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Güzel olmuş.Bende bugün beyaz park ledlerinden taktım çok güzel oldu ayrı bi hava kattı.Sizin radio ekranı benim aracınkinden büyük bu ekranı sonradan taksak uyum sağlıyor mu ve nerede bulabiliriz
Ekran titanyum aractan cikma olarak ankara ostimden aldim.teyp ile ekranin uyumlu olmasi gerekiyor.bazi serilerde uyum olmuyor teyp ile ekrani denemeniz gerekli
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Onur Tüten
On 28.08.2018 at 17:07, Emre Usta yazdı:

Emre bey 2010 Fiesta’da da tesisat kapı direklerine kadar varmıdır

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Tüten
On 4.06.2019 at 11:50, Emre Usta yazdı:

Kapi direklerine kadar var.beyinden aktif olmasi lazim

Emre bey kapı direklerin de tehsisat var hoparlör ü bağladım çalışmadı beyinden de aktif ettik yinede çalışmıyor 

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Forscan ile beyinden aktif edip 6 hoparlor secmeniz gerekiyor.ayrica fade ayari ekranda gozukur ses ayarlari menusunde

Yorum bağlantısı
Onur Tüten
On 7.06.2019 at 14:44, Emre Usta yazdı:

Forscan ile beyinden aktif edip 6 hoparlor secmeniz gerekiyor.ayrica fade ayari ekranda gozukur ses ayarlari menusunde

Emre bey İstanbul da bir arkadaşa açtırdım fade ayarı yoktu önceden açtırdıktan sonra Ekranda fade ayarı var acaba 6 hoparlör ü seçmemiş olabilir mi 

Yorum bağlantısı
Emre Usta

6 hoparlaru secmeniz gerekli fade ayari aktif olduysa arka secenegini yaparsaniz fade ayarindan ön hoparlorden ses kisilir.Bundan sonra ise tesisati baglamak kaliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...