İçeriğe Yönlendir

Ibiza 6K - Baski Balata Değişiminde Neye Dikkat Etmem Gerekir? (2001 İbiza)

Berkay Özdemir

Recommended Posts

Berkay Özdemir
(düzenlendi)

2001 Model Ibizamizin baski balatasını degistirme karari aldik. ( Debriyaj kaciriyor , v.s nedenleriyle )

Simdi Ivedige dogru yola çıktım. Parçalari alip tanidik ustama değiştirmeye gideceğim.

Sormak İstediğim nokta şu ki ;

* Baski Balata degismisken sunuda degistir diyeceginiz bir parca varmidir?

*Baski balata degisirken Dikkat etmem gereken noktalar nelerdir?

*Is bitip arabayi denedigimde neye dikkat etmem gerekir? Ne gibi belirtilerde bir sikinti olur sonradan?

*Yanımda bu is 600tl var nakit olarak , yeterli olurmu ? (Iscilik 150tl vereceğim)

Saygilarimla. Keyifli forumlar , gunaydinlar :)

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Öncelikle kolay gelsin. Şuan debriyaj pedalınız baya serttir muhtemelen. Değişim sonrasında oldukça yumuşadığını fark edeceksiniz. Kavrama ayarını kontrol edebilirsiniz Çok erken kavrarsa araç stop edebilir. Usta zaten ayarını yapacaktır. Daha önce yaşadığım bir tecrübe: Değişim sonrasında aracı kontrol ederken daha önce gelmeyen bir sürtme sesi duymuştum. Disklerin yanında bulunan metal parca diske sürtüyormuş ve ses yapıyordu. Tekerlek tekrar söküldü ve parça hafifçe düzeltilerek sorun halledilmişti. Fiyat konusunda pek bir fikrim yok malesef.  

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Baskı balata ile birlikte mutlaka bilyasıda değişmeli. Volant durumu gözden geçirilmeli. Değişimden sonra araç çok sıkıştırılmadan kullanılmalı. Seat parça fiyatlarını bilmiyorum ama 600 lira yeterli gibi geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bilya da değişmeli baskı ile ayrıca volant kontrol edilip gerekirse oda değişmeli

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Zekeriya Kahraman

volant dişlisinn torna yapıldıgını duymuştum kalkışta titreme gibi olaylarda takozlaıda kontrol ettirin bence

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayhan Asil

Baskı balata çok sık değiştirilen bir parça olmadığından bence orjinal parça olmasına çok dikkat edin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...