İçeriğe Yönlendir

Antalyada Renault Servisi Ve Yağ Eksiltme

Yusuf Ziya Deniz

Recommended Posts

Yusuf Ziya Deniz

Askerlik münasebetiyle yedek subay olarak antalyaya tayin oldum. Aracımın baskı balatasını değiştirmek istiyorum. Forumdaki baskı balata konularını okuduğum kadarıyla bilyenin de bu işlem esnasında değişmesi gerekiyormuş. Fakat sorduğum kadarıyla benim arabada bilye yokmuş ve alt merkez denilen bir parça varmış. Bunun değişmesine gerek var mıdır acaba? Bir de aracım 5-6 bin km öncesinde yağ değişimi yapmama rağmen geçen fark ettim 1 lt kadar yağ eksiltmiş. Bu normal midir bilemiyorum. Bu konularda bana yardımcı olacak bir reno ustasına ihtiyacım var. Önerebileceğiniz yer ve usta varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Aracım megane 3 2009 1.5 dci 115 bin km de ve baskı balatası hiç değişmemiş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Askerlik münasebetiyle yedek subay olarak antalyaya tayin oldum. Aracımın baskı balatasını değiştirmek istiyorum. Forumdaki baskı balata konularını okuduğum kadarıyla bilyenin de bu işlem esnasında değişmesi gerekiyormuş. Fakat sorduğum kadarıyla benim arabada bilye yokmuş ve alt merkez denilen bir parça varmış. Bunun değişmesine gerek var mıdır acaba? Bir de aracım 5-6 bin km öncesinde yağ değişimi yapmama rağmen geçen fark ettim 1 lt kadar yağ eksiltmiş. Bu normal midir bilemiyorum. Bu konularda bana yardımcı olacak bir reno ustasına ihtiyacım var. Önerebileceğiniz yer ve usta varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Aracım megane 3 2009 1.5 dci 115 bin km de ve baskı balatası hiç değişmemiş.

115bin'de baskı balata değişirken volantın da kontrolü ve gerekirse değişmesi iyi olur.

Eklediğiniz son yağın kalınlığı neydi? 1lt eksildiğine nasıl karar verdiniz? Araç çalışırken ekranda OK yazarken yol bilgisayarı tuşlarına bastığınızda kaç tane noktanın içi dolu?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

1 lt yağ eksiği yağ çubuğunda neredeyse yağ görmemek yada en alt noktasında yağ görmek demek,durum böylemiydi ?

1 lt yağ koyup bu kadar eksiltmiş denildiyse fazla yağ konulmuş olabilir..Fazla yağ en büyük katalitik konvertör düşmanıdır

Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz

115bin'de baskı balata değişirken volantın da kontrolü ve gerekirse değişmesi iyi olur.

Eklediğiniz son yağın kalınlığı neydi? 1lt eksildiğine nasıl karar verdiniz? Araç çalışırken ekranda OK yazarken yol bilgisayarı tuşlarına bastığınızda kaç tane noktanın içi dolu?

Volant bildiğim kadarıyla pahalı bir parça bunun değişmesi gerektiğine usta baktığında anlar mı bir de alt merkez mutlaka değişsin mi yoksa ona da mı usta bakınca karar verir? Normal yağ değişiminde 5 40 yağ ile değişim yapmıştım. Yağ yol bilgi ekranında 6 tane noktadan 4 ü doluydu. Yağ çubuğunda da çubuğun orta kısmına kadardı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Volant bildiğim kadarıyla pahalı bir parça bunun değişmesi gerektiğine usta baktığında anlar mı bir de alt merkez mutlaka değişsin mi yoksa ona da mı usta bakınca karar verir? Normal yağ değişiminde 5 40 yağ ile değişim yapmıştım. Yağ yol bilgi ekranında 6 tane noktadan 4 ü doluydu. Yağ çubuğunda da çubuğun orta kısmına kadardı. 

4 nokta dolusu, çubuktaki orta çizgi ortalama 300ml'ye tekabul eder. Sıkıntı yok, yağa devam.

Volant a usta bakar ve anlar. Alt merkeze de yine usta bakar ve anlar. Ancak 115bin km'de, ben olsam alt merkez için 100-150tl'den kaçmam, onu da değiştirtirdim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Peki usta tavsiye edebilecek var mı?

Yetkili serviste mayıs ayında kampanya olacak.%30 gibi olur muhtemelen. Onu bekleyin öncelikle derim. Fiyatı beğenmezseniz o zaman usta ararsınız.

Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz
(düzenlendi)

Yetkili servisler alt merkezi de değişirsek 1200 lira gibi rakamlar telafuz ediyorlar. Piyasaya göre yüksek gibi geldi bana.

tarihinde Yusuf Ziya Deniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...